reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Walizka” w Teatrze Telewizji w TVP1

dodano: 2021-10-08 17:03 | aktualizacja: 2021-10-09 10:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji W poniedziałek, 11 października br. o godz. 21:00 TVP1 zaprasza do Teatru Telewizji na premierę spektaklu „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, zrealizowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF). Przedstawienie otwiera w Telewizji Polskiej prezentację spektakli w ramach projektu WFDiF „Teatroteka”.

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Teatroteka” to niezwykły projekt rejestracji teatralnych i cieszę się, że to właśnie spektakl „Walizka”, powstały w ramach tego cyklu, prezentowany jest jako pierwszy w paśmie Teatru Telewizji. Choć, po nagrodzie na „Festiwalu Dwa Teatry” w roku 2015, widzowie mogli go zobaczyć w „Studiu Teatralnym Dwójki”, to dziś również myślimy o nim jako o premierze inaugurującej cykl pięćdziesięciu „Teatrotek” na antenach Telewizji Polskiej

- powiedziała Kalina Cyz, pełniąca obowiązki dyrektor Teatru Telewizji.


Fransua Żako (w tej roli Adam Ferency) poszukuje prawdy. Prowadzony przez Narratora (Krzysztof Globisz) i Automatyczną Sekretarkę (Marta Król), pokonuje drogę z domu do Muzeum Zagłady, aby tam, na jednej z walizek z Auschwitz, rozpoznać nazwisko swojego ojca. Nie jest to jednak zwykły spacer, ale droga ku odzyskaniu pamięci i tożsamości. Spacer do Muzeum Zagłady staje się podróżą przez pamięć, a miejsca, w których zatrzyma się Fransua Żako, stworzą mapę wątpliwości, obaw i nadziei związanych z otwarciem walizki ojca, jedynej po nim pamiątki.

Spektakl otrzymał Grand Prix na „Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry” w 2015 roku. W 2016 roku reżyser Wawrzyniec Kostrzewski został wyróżniony nagrodą im. Stanisława Traugutta, ustanowioną przez Polską Sekcję AICT (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych/Association internationale des critiques de théâtre) (więcej tutaj).

„Walizka” - o spektaklu - reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski, zdjęcia: Witold Płóciennik, scenografia: Ewa Gdowiok, kostiumy: Elżbieta Radke, muzyka: Piotr Łabonarski, montaż: Jakub Motylewski, obsada: Adam Ferency (jako Fransua Żako/Pantofelnik), Krzysztof Globisz (Narrator), Halina Łabonarska (Przewodniczka), Marta Król (Automatyczna Sekretarka/Żaklin) i Łukasz Lewandowski (Poeta) (więcej tutaj).

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).
 
Adam Ferency i Halina Łabonarska w spektaklu „Walizka”, foto: Krzysztof Dubiel
Adam Ferency i Halina Łabonarska w spektaklu „Walizka”, foto: Krzysztof Dubiel


„Walizka” - emisja w poniedziałek, 11 października 2021 roku o godz. 21:00 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...