reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy sezon Teatru Telewizji

dodano: 2021-09-19 12:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Teatr Telewizji TVP W sobotę, 18 września w Zamościu, podczas XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” odbyło się Śniadanie Prasowe Teatru Telewizji, podczas którego zaprezentowano jesienno-zimowy repertuar oparty na podstawie dzieł polskiej literatury. Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza. Z tej okazji Telewizja Polska zaprasza na dwie premierowe inscenizacje tych wybitnych twórców: „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj” oraz „Stara kobieta wysiaduje”.

Teatr Telewizji Teatr TV TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Teatr Telewizji jesienią sięga do klasyki polskiej literatury. O tych inscenizacjach będzie głośno. Nie pozostawią nikogo obojętnym - powiedział Mateusz Matyszkowicz, członek Zarządu Telewizji Polskiej.

 - Nie ma lepszej okazji, niż Śniadanie Prasowe podczas Festiwalu „Dwa Teatry”, kiedy możemy opowiedzieć o najbliższych premierach i kierunkach programowych Teatru Telewizji. Zapewniam Państwa, że jest o czym - dodała Kalina Cyz, p.o. Dyrektora Teatru Telewizji.


W najbliższych planach Teatru Telewizji znajdą się również inscenizacje związane z wielkimi wydarzeniami kulturalnymi. Spektakl Jarosława Iwaszkiewicza „Lato w Nohant” Jarosława Iwaszkiewicza, w reżyserii Kingi Dębskiej zostanie wyemitowany w październiku na zakończenie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

W repertuarze Teatru Telewizji znajdą się też widowiska muzyczne, „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj” C. K. Norwida z muzyką Włodka Pawlika oraz „Następna stacja Marek Nowakowski”, dzieło dedykowane jednemu z najwybitniejszych autorów XX wieku, który od zawsze związany był z Warszawą.

Ważnym wydarzeniem będzie superprodukcja dzieła Juliusza Słowackiego „Balladyna” w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Na zakończenie sezonu jesienno-zimowego Teatr Telewizji zaprezentuje premierową realizację dramatu Janusza Głowackiego „Polowanie na karaluchy”. Na szczególną uwagę zasługują też zrekonstruowane cyfrowo spektakle: „Dziady” Adama Mickiewicza w reżyserii Adama Hanuszkiewicza oraz „Paradiso” Andrzeja Strzeleckiego.

W najbliższym repertuarze Teatralnym znajdą się również spektakle zrealizowane przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych z cyklu „Teatroteka”: „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej- Miszczuk i „Zakład doświadczalny Solidarność” Szymona Bogacza.

Ponadto Teatr Telewizji zaprosi widzów na inscenizacje, które w 2016 i 2018 roku otrzymały Grand Prix Festiwalu „Dwa Teatry”: „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Macieja Wrony oraz „Inspekcja” Grzegorza Królikiewicza i Jacka Raginisa  - Królikiewicza.

Szczegółowa oferta Teatru Telewizji w TVP1:

20 września (poniedziałek)

21:00 Nagrodzony na Festiwalu Dwa Teatry Zamość 2021 spektakl TTV oraz skrót Gali Festiwalu. 
 
 
27 września (poniedziałek)

21:00 TY MNIE DO PIEŚNI POKORNEJ NIE WOŁAJ (widowisko muzyczne) 
Cyprian Kamil Norwid, Włodek Pawlik 

Scenariusz: Włodek Pawlik, Konrad Smuga 
Reżyseria: Konrad Smuga 
Muzyka: Włodek Pawlik 
Wykonanie: Włodek Pawlik Trio
Wokaliści: Natalia Wilk, Marek Bałata
Recytacje: Martyna Byczkowska, Maciej Musiał

200 lat temu urodził się Cyprian Kamil Norwid uznawany za ostatniego z czterech polskich poetów romantycznych. Czasy były wtedy spokojniejsze, zadumie nad otaczającym światem. Poezja była wówczas jednym z największych bodźców do działania, była krzykiem, buntem, prośbą i wyznaniem. Wszystkim tym, co dają nam w dzisiejszych czasach nowoczesne środki przekazu. Poezja C.K. Norwida zostanie oprawiona piękną muzyką Włodka Pawlika, przekazana poprzez wspaniałe głosy i dobrą interpretację. 

4 października (poniedziałek)

21:00 STARA KOBIETA WYSIADUJE (PREMIERA)
Tadeusz Różewicz 

Reżyseria: Andrzej Barański 
Zdjęcia: Grzegorz Kędzierski 
Scenografia: Andrzej Haliński 
Kostiumy: Katarzyna Morawska 
Muzyka: Henryk Kuźniak 
Montaż: Milenia Fiedler 
Obsada: Ewa Dałkowska (Stara kobieta), Jan Frycz (Pan), Vova Makovskyi (Kelner młody), Grzegorz Mielczarek (Kelner stary, Cyryl), Jarosław Gajewski (Ślepiec), Szymon Michlewicz (Młodzieniec), Hubert Zduniak (Stróż porządku), Małgorzata Mikołajczak (Dziewczyna) oraz inne osoby (statyści).

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Różewicza z okazji jego setnych urodzin. Reżyser Andrzej Barański jako jedyny dostał zgodę spadkobierców praw autora na realizację telewizyjną tego dramatu. Utwór Różewicza „Stara kobieta wysiaduje” ukazuje cywilizację zagrożoną zagładą, zdominowaną przez ideały konsumpcyjne, pustkę mentalną, zanik autorytetów oraz rozkład moralny. Tytułowa bohaterka symbolizuje życiową energię i niezmienność podstawowych praw natury. Sztuka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich rozgrywa się w ogrodzie botanicznym. W rajską scenerię wkracza na zasadzie dysonansu inny„element”, stopniowo w coraz większych ilościach pojawiają się śmieci. Druga odsłona rozgrywa się natomiast w scenerii olbrzymiego złomowiska. Symboliczna jest scena finałowa, w której z „góry śmieci” wyłaniają się ludzie.

11 października (poniedziałek)

21:00 WALIZKA (spektakl TEATROTEKI) 
Małgorzata Sikorska- Miszczuk 

Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski 
Zdjęcia: Witold Płóciennik 
Scenografia: Ewa Gdowiok 
Kostiumy: Elżbieta Radke 
Muzyka: Piotr Łabonarski 
Montaż: Jakub Motylewski 
Obsada: Adam Ferency (Fransua Żako/Pantofelnik), Krzysztof Globisz (Narrator), Halina Łabonarska (Przewodniczka), Marta Król (Automatyczna sekretarka/ Żaklin), Łukasz Lewandowski (Poeta)  
 
Spektakl otrzymał Grand Prix  na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w 2015 roku. W 2016 roku reżyser Wawrzyniec Kostrzewski został wyróżniony nagrodą im. Stanisława Traugutta, ustanowioną przez Polską Sekcję AICT (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych). „Walizka” otwiera w Telewizji Polskiej prezentację spektakli w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych –„Teatroteka”. Fransua Żako poszukuje prawdy. Prowadzony przez Narratora i Automatyczną Sekretarkę, pokonuje drogę z domu do Muzeum Zagłady, aby tam, na jednej z walizek z Auschwitz, rozpoznać nazwisko swojego ojca. Nie jest to jednak zwykły spacer, ale droga ku odzyskaniu pamięci i tożsamości. Spacer do Muzeum staje się podróżą przez pamięć, a miejsca, w których zatrzyma się Fransua stworzą mapę wątpliwości, obaw i nadziei związanych z otwarciem walizki ojca, jedynej po nim pamiątki.

18 października (poniedziałek)

21:00 KONCERT CHOPINOWSKI w ramach XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. 
 
25 października (poniedziałek)

21:00 LATO W NOHANT (PREMIERA)
Jarosław Iwaszkiewicz 

Reżyseria: Kinga Dębska 
Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski 
Scenografia: Katarzyna Filimoniuk 
Kostiumy: Dorota Roqueplo 
Muzyka: Fryderyk Chopin  
Obsada: Marek Kossakowski (Fryderyk Chopin), Katarzyna Herman (George Sand), Agata Turkot (Solange), Bartłomiej Kotschedoff (Maurycy) 
  
Dramat w trzech aktach, autorstwa Jarosława Iwaszkiewicza, który miał swoją premierę 4 grudnia 1936 roku w Teatrze Małym w Warszawie. To opowieść o pobycie Fryderyka Chopina w posiadłości pisarki George Sandt w Nohant-Vic we Francji w latach 40. XIX w. W gorące lato jej dworek jest pełen gości. Na letnisku przebywają jej dzieci, przyjaciele i Fryderyk Chopin. Stosunki między nimi są zagmatwane, pełne od dawna skrywanych pretensji, ale też głęboko skrywanych namiętności. Główną postacią w całej historii jest George Sand. W jej cieniu, pod opiekuńczym nadzorem i czujnym, troskliwym okiem rozkwita talent Chopina. Spektakl to niezwykle wnikliwe i interesujące studium miłości.   

1 listopada (poniedziałek)

21:00 DZIADY (rekonstrukcja cyfrowa) 
Adam Mickiewicz 
Reżyseria: Adam Hanuszkiewicz (1959 r.) 

Sceny dramatyczne z „Dziadów" w reżyserii Adama Hanuszkiewicza to perełka wynaleziona w archiwach Teatru Telewizji. Spektakl powstał w 1959 roku i zachował nadzwyczajną świeżość i wyrazistość formy, przy jednoczesnej szlachetności wyrazu. W spektaklu grają legendy polskiego teatru: Jan Świderski, Tadeusz Łomnicki, czy Adam Hanuszkiewicz. Wielki atut tego przedstawienia to świadome, skupione aktorstwo, oszczędna ekspresja, wysmakowane czarno-białe kadry i pomysłowe efekty specjalne. Echa walki narodowowyzwoleńczej zawarte w utworze Mickiewicza brzmią w tej realizacji, stworzonej piętnaście lat po upadku Powstania Warszawskiego, mocnym, rozwibrowanym głosem.   
 
8 listopada (poniedziałek)

21:00 NASTĘPNA STACJA MAREK NOWAKOWSKI (widowisko muzyczne) 
Tomasz Motyl 
Reżyseria i realizacja telewizyjna: Tomasz Motyl 
Wykonawcy muzyki: Katarzyna Sochacka z zespołem, Eldo z zespołem 
Obsada: Andrzej Mastalerz, Krzysztof Szczepaniak 
 
Widowisko słowno-muzyczne, przybliżające widzom postać pisarza Marka Nowakowskiego. 
Miejscem akcji jest opuszczona stacja kolejowa. Jej charakter odzwierciedla surowa scenografia, której centralnym punktem jest bufet. Spotyka się w nim dwóch bohaterów widowiska: Podróżny i Bufetowy. Krótkie interakcje pomiędzy bohaterami stają się punktem wyjścia do zbudowania opowieści o życiu i twórczości Marka Nowakowskiego. Widowisko zawiera fragmenty filmów dokumentalnych oraz materiały archiwalne ilustrujące epokę, w której tworzył, a także wypowiedzi i fragmenty prozy pisarza. 
 
15 listopada (poniedziałek)

21:00 INSPEKCJA 
Grzegorz Królikiewicz, Jacek Raginis-Królikiewicz 

Reżyseria: Jacek Raginis-Królikiewicz 
Zdjęcia: Adam Bajerski 
Scenografia: Marian Zawaliński 
Kostiumy: Izabela Stronias 
Muzyka: Michał Lorenc 
Montaż: Sławomir Filip 
Obsada: Mariusz Ostrowski (Zarubin), Piotr Głowacki (Stalin), Zygmunt Malanowicz (Generał Minkiewicz), Sławomir Sulej (Beria), Przemysław Bluszcz (Jeżow), Marcin Kwaśny (Swianiewicz), Radosław Pazura (Komarnicki), Piotr Seweryński (Pułkownik T.), Michał Staszczak (Ryszard), Zbigniew Moskal (ks. Ziółkowski), Michał Barczak (Pietrow), Dariusz Biskupski (Iwanow), Ireneusz Kozioł (Pułkownik NKWD), Michał Szewczyk (Stary Lejtnant), Bogusław Suszka (Supronienko), Artur Krajewski (Więzień), Marcin Włodarski (Zajcew). 
 
„Inspekcja” to wstrząsający obraz patriotycznej postawy polskich oficerów więzionych w sowieckim obozie jenieckim i zapis wstrząsających wydarzeń przed dokonaniem zbrodni katyńskiej. Spektakl oparty jest o rzetelną dokumentację i fakty. Wasilij Zarubin, skazany na śmierć po nieudanej misji na terenie nazistowskich Niemiec, ledwo uchodzi z życiem. Kiedy nagle wybucha wojna, Stalin postanawia zlecić mu nowe zadanie – werbunek polskich oficerów w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Metoda Zarubina to perfidna gra pozorów. Wykorzystując niepewność polskich oficerów, ich strach i dramatyczną potrzebę otrzymania wszelkich dających nadzieję informacji, próbuje przekonać ich do nawiązania współpracy z komunistyczną władzą. Powodzenie jego misji zależy wyłącznie od podatności i niezłomności więzionych wojskowych. Czy dadzą się przekonać manipulacjom stalinowskiego oprawcy?    
 
22 listopada (poniedziałek)

21:00 BALLADYNA (PREMIERA)  
Juliusz Słowacki 

Reżyseria: Wojciech Adamczyk 
Zdjęcia: Łukasz Łasica 
Scenografia: Marek Chowaniec 
Kostiumy: Katarzyna Adamczyk  
Obsada: Katarzyna Ucherska (Balladyna), Paulina Szostak (Alina), Dorota Chotecka (Wdowa), Lidia Sadowa (Goplana), Sławomir Grzymkowski (Skierka), Wojciech Brzezinski (Chochlik), Grzegorz Daukszewicz (Grabiec), Kacper Matula (Filon), Stanisław Brejdygant (Pustelnik), Adrian Zaremba (Kirkor), Mateusz Weber (Rycerz I), Adam Biedrzycki (Gralon), Sławomir Głazek (Rycerz III), Modest Ruciński (Kostryn), Krzysztof Gosztyła (Kanclerz), Sławomir Holland (Sługa I), Tomasz Zaród (Pierwszy ze szlachty), Witold Wieliński (Drugi ze szlachty), Dominik Bąk (Poseł miejski), Sebastian Świerszcz (Drugi z posłów), Przemysław Glaiński (Lekarz), Dariusz Dobkowski (Żołnierz II), Bartłomiej Krat (Żołnierz III), Iwona Rulewicz (Stara kobieta)
 
Dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł autora. Sztuka, napisana w 1834 roku, powstała z fascynacji słowiańszczyzną, a jej fabuła zainspirowana została „Snem nocy letniej” i „Makbetem” William Shakespeare’a. Wojciech Adamczyk w swojej interpretacji rezygnuje z elementów ludyczności, nadając opowieści mroczny charakter. Bohaterkami dramatu o żądzy, zbrodni i namiętności są dwie piękne i silne kobiety: Balladyna i Goplana. Krajobraz europejskich, pogańskich mitologii połączony został z estetyką wczesnochrześcijańską. Dla widza przyzwyczajonego do „szkolnej interpretacji” dramatu nowością będzie współczesna wizja ludzkich losów.  
 

29 listopada (poniedziałek)

21:00 PARADISO 
Andrzej Strzelecki 
 
Reżyseria:  Andrzej Strzelecki 
Zdjęcia: Piotr Bernat 
Scenografia: Marek Chowaniec 
Kostiumy: Tatiana Kwiatkowska 
Muzyka: Marek Stefankiewicz 
Montaż: Beata Barciś 
Obsada: Piotr Fronczewski  (Witold Banicki), Witold Dębicki (Felicjan Drawicz), Piotr Machalica (Władysław Wierzejski), Jan Englert (Kazimierz Orsza),  Wojciech Pszoniak (Maurycy Grunberg), Katarzyna Dąbrowska (Solistka „Paradiso”), Ewa Wiśniewska (Nelly Sarzyńska),  Marcin Januszkiewicz (Artur Rahn), Sławomir Orzechowski (Konstanty Barwiński), Dominika Kluźniak (Maria Barwińska), Tomasz Sapryk (Stefan Kossowski), Joanna Pałucka (Zofia Kossowska), Krzysztof Tyniec (Adam Maślakiewicz), Oskar Hamerski (Tadeusz Guniarek), Milena Olchowska (Adela Strońska), Lidia Pronobis (Melania Gryzik), Hubert Paszkiewicz (Kelner), Andrzej Strzelecki (Notariusz), Bartosz Mikulak (Reporter), Ewelina Bator (Strzygocka), Aleksandar Milicevic (Strzygocki), Wiktoria Wolańska (Kwiaciarka), Błażej Stencel (Policjant), Joanna Halinowska, Ada Dec, Julia Biesiada (Goście „Paradiso”)  i inni. 

„Paradiso” to barwna podróż  muzyczna do lat trzydziestych przedwojennej Polski. Stołeczna elita gości w lokalu kawiarniano-dancingowym wzorowanym na słynnej warszawskiej Adrii, a nad aurą beztroskiej rozrywki unosi się przeczucie katastrofy, ku której zmierza radykalizujący się świat.  W  tytułowym „Paradiso” pojawiają się literaci, przemysłowcy, ziemiaństwo, politycy, urzędnicy, aktorzy, a wśród nich przyjaciel właściciela - Felicjana Drawicza, wypuszczony właśnie z Berezy Kartuskiej Władysław Wierzejski. Wierzejski podpisał dokument lojalności, aby wyjść na wolność i zemścić się na wiceministrze spraw wewnętrznych Konstantym Barwińskim, sprawcy wysłania go do obozu. Równolegle do wątku kryminalnego prowadzone są wątki obyczajowe, oddające ducha czasów. Pozwalają one poznać skomplikowaną siatkę powiązań biznesowych, politycznych oraz uczuciowych pojawiających się w lokalu gości.   
 
6 grudnia (poniedziałek)

21:00 POLOWANIE NA KARALUCHY (PREMIERA) 
Janusz Głowacki 

Scenariusz TVP:  Michał Szcześniak, Robert Urbański 
Reżyseria: Michał Szcześniak 
Zdjęcia: Paweł Dyllus  
Scenografia: Wojciech Żogała 
Obsada: Wiktoria Gorodeckaja (Ona), Piotr Troja (On), Sebastian Stankiewicz (Windykator Czesio), Piotr Głowacki (Pan Thomson) i inni.
 
„Polowanie na karaluchy” to dzieło Janusza Głowackiego, które przyniosło mu sławę w kraju i na świecie. Michał Szcześniak wraz z Robertem Urbańskim, zachowując wierność wobec oryginału, przenieśli fabułę dramatu z początku lat 90. w czasy współczesne. Jana i Annę do wyjazdu z kraju zmusiła trudna sytuacja ekonomiczna. Zaciągnięte kredyty, życie ponad stan i przekonanie o stale dobrej passie sprawiły, że obiecująca aktorka i uznany w kraju pisarz, w poszukiwaniu źródeł utrzymania trafili do Nowego Jorku.  Wiara w „amerykański sen” okazała się dla nich pułapką, źródłem frustracji, lęków i bezsenności. Jan i Anna stali się zakładnikami kłamliwie i szeroko rozpowszechnianych informacji o rzekomym sukcesie za oceanem. W rzeczywistości mężczyzna cierpi na zanik mocy twórczych, a kobieta z powodu akcentu nie może liczyć na karierę aktorki. W dodatku w bezsenne noce odwiedzają ich widma z przeszłości, a jedyne towarzystwo stanowią wszechobecne w całym domu karaluchy.  
 
13 grudnia (poniedziałek)

21:00 ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY SOLIDARNOŚĆ (TEATROTEKA) 
Szymon Bogacz 

Autor tekstu: Szymon Bogacz
Reżyseria: Adam Sajnuk
Producent: Włodzimierz Niderhaus
Zdjęcia: Yann-Baptiste Seweryn
Muzyka: Michał Lamża 
Scenorgrafia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk 
Obsada: Edyta Olszówka, Joanna Olszewska, Grzegorz Małecki, Sławomira Łozińska, Tadeusz Chudecki, Agnieszka Przepiórska, Jerzy Łapiński, Jerzy Połoński, Cezary Studniak, Dorota Pomykała, Małgorzata Rożniatowska, Piotr Ligienza, Władysław Kowalski, Bartłomiej Topa, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Kwiatkowska, Tomasz Drabek,  Hanna Wojak, Martyna Trawczyńska, Stanisław Brudny, Tomasz Nosiński, Wojciech Brzeziński, Anna Seniuk, Andrzej Makowiecki, Bartosz Adamczyk, Rafał Rutkowski, Ewa Worytkiewicz, Mateusz Banasiuk, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Bogdan, Marzena Trybała, Anna Smołowik, Bartosz Opania, Stanisław Banasiuk, Aleksandra Justa, Jakub Wons i Monika Mariotti.
 
Sztuka Szymona Bogacza to opowieść bez zakłamywania i lukrowania historii. Momentami zaskakująca opowieść o największym ruchu społecznym w Polsce końca dwudziestego wieku.  Dzieje „Solidarności”, od strajków sierpniowych, przez stan wojenny i wizytę papieską, widz poznaje poprzez losy Grażyny, młodej dziewczyny, która po skończeniu studiów i wakacjach nad morzem w 1980 roku, podejmuje pracę w jednym z dolnośląskich zakładów. Tam zapisuje się do nowopowstałego związku. 
  
20 grudnia (poniedziałek)

21:00 ICH CZWORO 
Gabriela Zapolska 
 
Scenariusz TV i reżyseria: Marcin Wrona 
Zdjęcia: Marcin Koszałka 
Scenografia: Anna Wunderlich, Agata Przybył 
Kostiumy: Aleksandra Staszko 
Montaż: Beata Barciś 
Obsada: Małgorzata Kożuchowska (Żona), Artur Żmijewski (Mąż), Maja Ostaszewska (Wdowa), Agata Buzek (Panna Mania), Mariusz Ostrowski (Fedycki), Aniela Łoniewska (Liluś). 
 
„Ich czworo" to jedna z najbardziej znanych komedii Gabrieli Zapolskiej, napisana w 1907 roku. Przedstawia historię trójkąta małżeńskiego. Spektakl w reżyserii Marcina Wrony na nowo odsłania ponadczasowy tematu zdrady i skłania odbiorcę do głębokiej refleksji. Reżyser położył nacisk na uniwersalny wymiar ludzkich charakterów. Dzięki temu spektakl wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość, stanowiąc kontekst do dyskusji na temat kondycji współczesnej rodziny. Akcja rozgrywa się podczas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, w czasie przeznaczonym na pielęgnację więzi rodzinnych, które u Zapolskiej właśnie wtedy zostają poddane ciężkiej próbie. W bardzo przejmującym zakończeniu reżyser pokazuje widzom obraz destrukcji całego świata - dosłownie i w przenośni, podczas gdy  w tle wybuchają noworoczne fajerwerki...  Spektakl jest ostatnim dziełem Marcina Wrony, który zmarł 19 września 2015 roku, nie doczekawszy finału prac postprodukcyjnych. Przedstawienie otrzymało Grand Prix na XVI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Sopot 2016.  

27 grudnia (poniedziałek)

21:00 METRO ​​​​​​​(PREMIERA) 
Janusz Stokłosa, Janusz Józefowicz 

Musical Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza, wystawiony 30 stycznia 1991 roku jako przedsięwzięcie prywatne na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. Opowiada historię grupy młodych aktorów-amatorów, którzy odrzuceni przez reżysera prowadzącego casting do profesjonalnego musicalu, pod wodzą zbuntowanego, niezależnego artysty, rozpoczynają występy na położonej nieopodal teatru stacji metra.  

 Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)            


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...