reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Warszawa nadaje” - podcast „Gazety Wyborczej”

dodano: 2021-10-15 00:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” wyborcza.pl „Warszawa nadaje” W piątek, 15 października 2021 roku ruszy nowy podcast - „Warszawa nadaje”, przygotowywany przez dziennikarzy dziennika „Gazeta Wyborcza” („Gazeta Stołeczna”) i serwisu warszawa.wyborcza.pl (Agora). Jak zapowiada nadawca, w nowej audycji internetowej czytelnicy „Gazety Wyborczej” będą mogli usłyszeć o tym, jak żyje się w największym polskim mieście - co się w nim zmienia, a co jeszcze wymaga zmian. W 1. odcinku podcastu, dostępnego m.in. na wyborcza.pl i platformach (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube i tokfm.pl), redakcja dziennika zaprosi wszystkich na wspólny spacer przez Nowy Świat, czyli jedną z najbardziej znanych ulic stolicy Polski.

„Gazeta Wyborcza” wyborcza.pl „Warszawa nadaje”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- O Warszawie mamy mnóstwo do powiedzenia, opisujemy ją przecież od lat. To dla nas wyjątkowe miasto, ale ciągle sprawdzamy, czy jest piękne, czy brzydkie, nowoczesne czy zacofane. Nie robimy uników, bo na Warszawie nam zależy. Teraz wychodzimy w miasto z mikrofonem. Rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi w studiu - wyjaśnia Wojciech Tymowski z „Gazety Stołecznej”, autor pierwszego odcinka podcastu „Warszawa nadaje”. - Każdy taki odcinek składać się będzie z trzech części, które mają swoje podtytuły: „Z ulicy stolicy” - to reporterski zapis z miejskiego spaceru, „Uderz w stołek” - wywiad z zaproszonym gościem na wybrany miejski temat, oraz „Warszawa ma głos” - miejski felieton - dodaje.


W pierwszym odcinku podcastu „Warszawa nadaje” redakcja „Gazety Wyborczej” wędruje przez Nowy Świat, rejestrując puls wieczornego życia tej ulicy i szukając odpowiedzi na pytanie, czy nadal jest to salon Warszawy i serce miasta. Nowy Świat jest też tematem głównej rozmowy i gościnnego felietonu.

Premiera podcastu „Warszawa nadaje” nastąpi w piątek, 15 października br. Audycji online „Gazety Stołecznej” i serwisu warszawa.wyborcza.pl będzie można słuchać bezpłatnie na platformach Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube, na stronie internetowej tokfm.pl a także w serwisach warszawa.wyborcza.pl i na wyborcza.pl. Kolejne odcinki dostępne będą w piątki co dwa tygodnie, każdy o godzinie 6:00 rano.

Podcast „Warszawa nadaje” wspiera promocja w prasie (lokalne wydanie „Gazety Wyborczej”), w internecie (warszawa.wyborcza.pl, wyborcza.pl i media społecznościowe), w stacjach radiowych (RMF FM, RMF Classic i Meloradio) oraz w Spotify. Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.

Wydawczyniami podcastu „Warszawa nadaje” są Martyna Turska i Julia Radziwiłł, a jego stałym gospodarzem ze strony „Gazety Stołecznej” i warszawa.wyborcza.pl jest Wojciech Tymowski. Poszczególne odcinki podcastu przygotowywać będą różni autorzy.

Oprócz tego w serwisie Wyborcza.pl dostępne są podcasty „8:10”, a w jego ramach - cykle „Jutronauci” i „Książki. Magazyn do słuchania”, a także audycje online „Mistrzowie słowa” oraz podcasty magazynu „Wysokie Obcasy” (więcej tutaj).

„Warszawa nadaje” - premiery w piątki (co 2 tygodnie, od 15 października 2021 roku) o godz. 6:00 na wyborcza.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...