reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyborcza.pl i „Książki. Magazyn do słuchania”

dodano: 2021-10-09 10:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” „8:10” W sobotę, 9 października 2021 roku ruszyło nowe pasmo w ramach podcastu wyborcza.pl (Agora) „8:10” - „Książki. Magazyn do słuchania”. Jak zapowiada nadawca, złożą się na nie długie, niespieszne rozmowy Michała Nogasia z twórcami literatury, dostępne dla wszystkich internautów w serwisie i na platformach podcastowych (wyborcza.pl, w aplikacji „Wyborczej”, na tokfm.pl, w Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na platformie YouTube) w każdą sobotę. W pierwszym odcinku gościem wyborcza.pl, internetowego serwisu dziennika „Gazeta Wyborcza”, będzie Mariusz Szczygieł. Podcast nawiązuje do dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”.

„Gazeta Wyborcza” „8:10”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od końca 2019 roku na stronie internetowej wyborcza.pl - od poniedziałku do piątku rano - pojawia się podcast „8:10”, w którym dziennikarze „Wyborczej” i wyborcza.pl komentują wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach (więcej tutaj). W ramach podcastu dostępny jest cykl „Jutronauci”, poświęcony trendom przybliżającym nas do przyszłości i będący częścią programu „Gazety Wyborczej” pod tym samym tytułem (więcej tutaj).

Od października 2021 roku w ramach podcastu „8:10” będzie można także słuchać nowego pasma, zatytułowanego „Książki. Magazyn do słuchania”, tym razem związanego z tytułem „Książki. Magazyn do czytania”, tworzonym przez redakcję „Wyborczej” (więcej tutaj). Gospodarzem serii podcastowej będzie Michał Nogaś, który w każdym odcinku porozmawia z autorami, tłumaczami i ilustratorami m.in. o ich dziełach, planach i pomysłach.

Nowy odcinek pasma „Książki. Magazyn do słuchania” będzie dostępny w każdą sobotę, co sprawi, że podcast „8:10” publikowany będzie od poniedziałku do soboty (dotąd od poniedziałku do piątku).

Odcinków serii będą mogli słuchać wszyscy internauci na wyborcza.pl, w aplikacji „Wyborczej”, na tokfm.pl, w Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na platformie YouTube. Wydawczynią podcastu „Książki. Magazyn do słuchania” jest Martyna Turska. Twórcy audycji zachęcają wydawców książek do współpracy przy kolejnych odcinkach pasma.

Oprócz tego w serwisie Wyborcza.pl dostępne są podcasty „Mistrzowie słowa” (więcej tutaj) oraz podcasty magazynu „Wysokie Obcasy” (więcej tutaj).
 
Prowadzącym podcast „Książki. Magazyn do słuchania” jest Michał Nogaś, foto: Agora
Prowadzącym podcast „Książki. Magazyn do słuchania” jest Michał Nogaś, foto: Agora


„8:10” - premiery od poniedziałku do soboty (od 9 października 2021 roku) o godz. 8:10 w serwisie wyborcza.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...