reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Reality: Wybuch granatu w Warszawie

dodano: 2021-11-19 06:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” W poniedziałek, 22 listopada br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 4. odcinek 2. sezonu polskiego programu „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, zatytułowany „Granat i nóż”. Policjantka Grażyna Biskupska przyjrzy się kolejnym morderstwom popełnionym w Warszawie i jej okolicach. Producentem programu jest ATM Grupa.

CBS Reality „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grażyna Biskupska była naczelnikiem Wydziału ds. Zwalczania Aktów Terroru w Komendzie Stołecznej Policji, a potem naczelnikiem w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Dziesięć lat temu przeszła na emeryturę. W drugim sezonie dokumentalnej serii CBS Reality opowiada o brutalnych zabójstwach popełnionych na terenie Warszawy i okolic w ciągu ostatnich 20 lat. W programie Grażyna Biskupska rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

W czwartym odcinku drugiej serii Grażyna Biskupska wraca do śledztwa z 2012 roku w sprawie wybuchu granatu i zabójstwa, do których doszło w wydawnictwie mieszczącym się na warszawskim Grochowie. Odcinek ten zostanie wyemitowany premierowo w poniedziałek, 22 listopada br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. 

W tym odcinku widzowie przeniosą się na warszawski Grochów, do jednego z wydawnictw czasopism militarnych. W grudniu 2012 roku doszło tam do nietypowego zdarzenia. W pewne zimowe popołudnie w biurze wybuchł granat, raniąc trzech mężczyzn. Powiadomiona przez pracowników policja bezzwłocznie przybyła na miejsce. Według zeznań osób pracujących w wydawnictwie, wydarzenia tamtego dnia potoczyły się błyskawicznie. Jak się okazało w trakcie przesłuchań, podczas spotkania członków zarządu doszło do wymiany zdań między trójką mężczyzn. Jak wywnioskowali mundurowi, dwóch z nich - Andrzej i Krzysztof - podejrzewało Cezarego, czyli prezesa firmy, o wyprowadzanie pieniędzy ze spółki i narażanie firmy na długi.

Policjanci odtworzyli przebieg zdarzeń. Gdy trzej mężczyźni weszli do gabinetu, wszyscy pracownicy będący w biurze zajmowali się swoją pracą. Około pół godziny później usłyszeli wybuch. Przerażeni powybiegali na korytarz i zobaczyli, że z pokoju prezesa wydostał się zakrwawiony i osmolony Andrzej. Wymamrotał prośbę, żeby wezwać karetkę. Na korytarzu znaleźli się też Cezary i Krzysztof. Jeden z nich miał nóż i nim właśnie zadawał ciosy drugiemu, który w końcu osunął się na ziemię. Gdy na miejsce przybyli medycy, stwierdzili, że Krzysztof już nie żyje i nie da się mu pomóc. Co było motywem tak brutalnego ataku? 

W czwartym odcinku drugiej serii „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” inspektor Grażyna Biskupska i zaproszeni przez nią eksperci jeszcze raz prześledzą tę historię. Opowiedzą o śledztwie i analizie biegłych, które pozwoliły ustalić przebieg wydarzeń tego feralnego dnia w wydawnictwie oraz wskazać winnego.

Premierowa emisja czwartego odcinka drugiej serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” odbędzie się w poniedziałek, 22 listopada br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. Na premierowe odcinki serii stacja zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
Grażyna Biskupska w programie „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, foto: Katarzyna Urbanek
Grażyna Biskupska w programie „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, foto: Katarzyna Urbanek


„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” - sezon 2., emisja w poniedziałki o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...