reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Starożytne superbudowle” 2 w Polsat Viasat History

dodano: 2021-12-01 02:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD We francuskim programie „Starożytne superbudowle” („Ancient Superstructures”) widzowie odkrywają tajemnice jednych z najsłynniejszych zabytków świata. W 2. sezonie, którego premiera odbędzie się w poniedziałek, 6 grudnia br. o godz. 19:50 w kanale Polsat Viasat History, widzowie przyjrzą się bliżej trzem wyjątkowym budowlom - świątyni Angkor Wat w Kambodży, meczetowi Hagia Sophia w Stambule i paryskiemu Luwrowi. Te cuda architektury badane były przez wieki, ale nadal skrywają wiele tajemnic. Jak zapowiada nadawca, dzięki spojrzeniu z różnych perspektyw i w różnych skalach program pozwala rzucić światło na historię i współczesność tych wyjątkowych budowli.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W programie eksperci przy użyciu najnowszych technologii, w tym zdjęć satelitarnych czy analizy mikroskopowej, odkryją sekrety oraz zgłębią inżynieryjne tajemnice kryjące się za jednymi z najsłynniejszych budowli na świecie. W pierwszym odcinku widzowie przeniosą się do Paryża, gdzie w samym centrum stoi niezwykły cud inżynierii - Luwr. Ta ogromna budowla jest dziś jednym z największych muzeów na świecie, przyciągającym ponad 10 milionów ludzi każdego roku. Dziś znany między innymi z charakterystycznej piramidy - monumentalnej i nowoczesnej szklano-stalowej wznoszącej się na 21 metrów konstrukcji, od początku swojej budowy był wyzwaniem dla swych budowniczych. W serii widzowie prześledzą 800 lat innowacji architektonicznych, które rozpoczęły się już w małym, średniowiecznym zamku i poznają skrywane tajemnice tego wyjątkowego dzieła.

W drugim odcinku serii widzowie odwiedzą Kambodżę. W tropikalnej dżungli ukryta jest jedna z największych budowli sakralnych, jaką kiedykolwiek zbudowano - majestatyczna świątynia Angkor Wat. To miejsce wpisane na „Listę światowego dziedzictwa UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization)”. Została ona zbudowana w XII wieku przez potężne Imperium Khmerów. Obecnie archeolodzy wykorzystują nowe technologie do badania zabytku, aby rozwikłać jego tajemnice. Jak zbudowano tę ikoniczną świątynię? Jakie są sekrety jej długowieczności? Przy użyciu dronów i technik skanowania laserowego 3D, w programie widzowie zobaczą, jak zespoły ekspertów badają dawno zaginione struktury, szukają wskazówek i odkrywają ukryte tajemnice tego obszaru. Czy świątynia Angkor Wat wreszcie ujawni swoje tajemnice?

W trzecim i ostatnim odcinku widzowie przeniosą się do Turcji, gdzie w Stambule, na granicy Europy i Azji, stoi niezwykły cud starożytnej inżynierii - Hagia Sophia. Jakie tajemnice kryje serce tej ogromnej budowli? Jak zaprojektowano jej gigantyczną kopułę i bogate wnętrze? Wraz z naukowcami widzowie odkryją ukryte głęboko pod budynkiem, wypełnione wodą tunele, zbadają też niezwykłą właściwość budowli, dzięki której od wieków stawia czoło trzęsieniom ziemi, mimo że zbudowano ją na aktywnym uskoku sejsmicznym.

Jak zapowiada nadawca, program „Starożytne superbudowle” przedstawia historie wyjątkowych budowli i odkrywa ich tajemnice w trzech trzymających w napięciu odcinkach. Premiera serii odbędzie się w poniedziałek, 6 grudnia br. o godzinie 19:50 w kanale Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w dni powszednie o tej samej porze (więcej tutaj).

„Starożytne superbudowle” - sezon 2., emisja codziennie (od 6 grudnia 2021 roku) o godz. 19:50 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...