reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Krymskotatarskie media wyłączone z satelity

dodano: 2021-12-22 18:51 | aktualizacja: 2021-12-22 20:04
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/satkurier.pl

ATR Krym tatarski kanał 360px.jpg Jeden z najstarszych krymskotatarskich nadawców telewizyjnych ATR zawiesił dystrybucję satelitarną swoich kanałów. Z satelity Amos 7 (4°W) zniknęły ATR HD, ATR SD, Lale i Radio Meydan, których emisję prowadzono bez szyfrowania (FTA) w multipleksie Ukrkosmos na częstotliwości 12,340 GHz, pol. H (SR: 17900, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). ATR jest obecny w streamingu online.

ATR
ATR Krym tatarski kanal 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnio nadawca oficjalnie ogłosił, że od 21 grudnia może zaprzestać emisji satelitarnej na Krym z powodu znacznego niedofinansowania ze strony państwa. Problemem ma się teraz zająć Gabinet Ministrów Ukrainy.

Krym potrzebuje obiektywnych informacji o współczesnej Ukrainie. Duże znaczenie ma dystrybucja satelitarna do tej części regionu, informują przedstawiciele stacji telewizyjnej w sieciach społecznościowych. ATR nie jest w stanie dotrzeć do widzów na Krymie w inny sposób, jak nie przez satelitę.

Brak funduszy na utrzymanie ATR to problem, który co jakiś czas powraca.

ATR zadebiutował 1 września 2006 roku. Celem kanału jest rozwój języka i kultury Tatarów Krymskich. W ramówce dominuje informacja, analityka, rozrywka, edukacja i muzyka. Kanał kładzie szczególny nacisk na artystów ludowych i młode talenty. Programy są tworzone w trzech językach: rosyjskim, krymskotatarskim i ukraińskim. ATR nadawano do końca marca 2015 roku z Autonomicznej Republiki Krymu. Dwa miesiące później emisję uruchomiono z Kijowa po wstawiennictwie ukraińskich władz. ATR na Krymie jest do dziś kanałem niepożądanym, a jego oglądanie jest oficjalnie zabronione przez lokalne władze.

Parametry techniczne: (emisję przerwano!)
Amos 7 (4°W)
tp. - (12,340 GHz, pol. H, SR: 17900, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

 

Źródło: tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...