reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Krymskotatarskie media z Ukrainy na skraju zamknięcia [wideo]

dodano: 2020-02-10 19:13
autor: RO | źródło: atr.ua

ATR Media, które mówią o realiach życia na Krymie, znalazły się na skraju zamknięcia. Ukraiński kanał satelitarny ATR rozpoczął specjalny miting pod hasłem #SaveATR – z transmisjami bez gospodarzy i gości.

https://atr.ua/uploads_images/cache/Post/Post196084/6809763667-1_895x595.JPG
ATR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Miting rozpoczął się 10 lutego br. o godzinie 16:30 czasu kijowskiego.
Wtedy stało się jasne, że dla pierwszego kanału krymskotatarskiej telewizji ATR ponownie zablokowano konta bankowe, pomimo faktu, że władze Ukrainy przeznaczyły 50 mln hrywien na dofinansowanie w 2020 roku.

Jeszcze przed końcem 2019 r. z budżetu Ukrainy wydzielono 15 mln hrywien pomocy dla kanału, jednak wszystkie banki zostały zamknięte i nie można było przeprowadzać żadnych operacji. Zgodnie z prawem, nadawca był zmuszony zwrócić te pieniądze państwu.

Wcześniej z powodu niedofinansowania, krymskotatarski kanał uruchomił zbiórkę pieniędzy. Zbieranie funduszy trwa. Każdy, kto chce wesprzeć finansowo kanał, może przesłać pieniądze na odpowiednie konto bankowe.

Prawie sześć lat temu kanały telewizyjne ATR i Lale, stacje radiowe Meydan i Lider wchodzące w skład holdingu medialnego ATR, zaprzestały nadawania na Krymie z powodu braku rosyjskiej licencji.

Nadawanie ATR wznowiono 17 czerwca 2015 roku z Kijowa. Pierwszy krymskotatarski kanał telewizyjny zaczął nadawać na całą Ukrainę za pośrednictwem satelity, w tym zajętych terenach Półwyspu Krymskiego. Później kanał dla dzieci Lale i radio Meydan również wznowiły emisję z Kijowa. Dzisiaj, mimo wymuszonej relokacji z Krymu, ATR, Lale i MeydanFM kontynuują pracę ze stolicy Ukrainy.

ATR HD jest dystrybuowany FTA na satelicie Astra 4A (4,8°E) w multipleksie SES Sirius Ukraine o częstotliwości 11,747 GHz, pol. V (SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). Przekaz ATR HD i ATR (SD) oraz stacji dla dzieci Lale jest dostępny FTA na satelicie Amos 7 (4°W) w pakiecie Ukrkosmos na 12,340 GHz, pol. H (SR: 17900, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).


Źródło: atr.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

369 zł Więcej...