reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Święta Bożego Narodzenia w RMF Classic

dodano: 2021-12-24 02:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF Classic W te święta Bożego Narodzenia RMF Classic (Bauer Media Group) odwiedzi Wawel, Nowy Jork i Muzeum Zabawek, a bohaterami radiowego Bożego Narodzenia będą Piotr Pawlukiewicz, Charlie Chaplin, Włodzimierz Korcz, Leszek Szurkowski oraz Habib, uchodźca z Afganistanu, który znalazł schronienie u warszawskiej rodziny dzięki Fundacji Ocalenie. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pojawią się finał plebiscytu na „Świąteczny przebój wszech czasów” i specjalny odcinek programu „NieDoMówienia”.

RMF Classic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Wigilię (w piątek, 24 grudnia br.) RMF Classic wspominać będzie zmarłego w 2020 roku księdza Piotra Pawlukiewicza, który w wielu swoich książkach tłumaczył w prosty sposób nawet najbardziej zawiłe sprawy, z jakimi na co dzień się borykamy. Gościem będzie redaktor Adam Gutkowski, który nadzoruje spuściznę księdza Piotra Pawlukiewicza, a rozmowa będzie toczyła się wokół najnowszej książki „Włącz światło! Nie daj się ciemności” z niepublikowanymi dotychczas kazaniami księdza, które dotykają najważniejszych problemów współczesnego świata.

Sobotni poranek (w sobotę, 25 grudnia br.) RMF Classic spędzi na Wawelu i sprawdzi, jak święta i zimę przeżywali polscy królowie zamieszkujący zamek. Kolejnym etapem świątecznego spaceru będzie wizyta w Muzeum Zabawek w Krakowie - miejscu, które powstało z pasji rodziny Sosenków - kolekcjonerów i antykwariuszy, którzy zgromadzili jedną z największych na świecie kolekcji historycznych zabawek.

Popołudnie to skok za ocean, a tam kontynuacja świątecznego spaceru, ale już po Nowym Jorku wraz z amerykańską korespondentką RMF Classic. Lidia Krawczuk opowie o spektakularnym świetlnym widowisku na fasadzie Saks Fifth Avenue, o jednej z najsłynniejszych choinek świata - drzewku przy Rockefeller Center, i o Domu Towarowym Macy’s, który co roku przygotowuje niezwykły świąteczny spektakl w witrynach.

Kolejny świąteczny temat tego popołudnia to próba spojrzenia na to, jak Boże Narodzenie na swoich obrazach przedstawiali słynni malarze - dawni i współcześni.

Również w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia RMF Classic zagości u rodziny z Warszawy, która przyjęła pod dach uchodźcę z Afganistanu, Habiba. Opowie on o powodach, jakie zmusiły go do opuszczenia kraju, o swoim mieście i rodzinie, o lokalnych zwyczajach świątecznych i planach na przyszłość. Habib jest uczestnikiem programu „Refugees Welcome Polska”, który prowadzi Fundacja Ocalenie.

W niedzielę, 26 grudnia br. w specjalnym wydaniu programu „NieDoMówienia” Artura Andrusa gościem będzie Włodzimierz Korcz, który opowie o swoim trwającym od lat projekcie „Gwiazdo świeć, kolędo leć!” (więcej tutaj).

Także w niedzielę, 26 grudnia br. w RMF Classic wspomnienie dwóch postaci świata filmu - Charliego Chaplina, którego rocznica śmierci przypada 25 grudnia, oraz Sylwestra Chęcińskiego, reżysera i scenarzysty filmów często goszczących w naszych domach w czasie świąt Bożego Narodzenia (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...