reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wypuszczeni, by zabić” w CBS Reality

dodano: 2022-01-09 23:54 | aktualizacja: 2022-01-10 13:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Wypuszczeni, by zabić” 1 na 5 morderstw w Wielkiej Brytanii jest popełniane przez byłego więźnia. Najnowsza seria o prawdziwych zbrodniach produkcji własnej CBS Reality ujawnia, jak doszło do tego, że po wyjściu z więzienia niektórzy przestępcy ponownie dokonali zabójstw - czasami nawet w ciągu kilku dni od opuszczenia murów zakładu karnego. Dlaczego znów zabili i czy można było temu zapobiec? Gospodarzem dziesięcioodcinkowej serii jest dziennikarz śledczy Donal MacIntyre. Na premierę amerykańskiej serii kryminalnej „Wypuszczeni by zabić” („Donal MacIntyre's Released to Kill”) kanał CBS Reality zaprasza w niedzielę, 23 stycznia br. o godz. 22:00.

CBS Reality „Wypuszczeni, by zabić”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wypuszczeni, by zabić” to trzymająca w napięciu produkcja własna kanału CBS Reality. Każdy z 10 odcinków opowiada historię jednej sprawy, a prowadzący wraz z zaproszonymi ekspertami dogłębnie przygląda się przestępcom i ich zbrodniom. Widzowie będą mogli wysłuchać rozmów zarówno ze świadkami zdarzeń, jak i ze specjalistami z różnych dziedzin, w tym psychiatrą sądowym, byłym funkcjonariuszem służby więziennej i emerytowanym kuratorem sądowym. W kluczowym momencie dla ponownie rozpatrywanej sprawy, Donal MacIntyre i jego goście sprawdzą, czy istniały jakiekolwiek znaki ostrzegawcze dotyczące potencjalnego zagrożenia ze strony byłego więźnia i spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: czy można było ocalić ludzkie życie?

W jednym z odcinków Donal MacIntyre przyjrzy się bliżej głośnej sprawie Joanny Dennehy, która ma na sumieniu trzy brutalne morderstwa, w tym zabójstwo 31-letniego Polaka, Łukasza S. Zanim Joanna Dennehy wkroczyła na złą drogę, miała świat u swoich stóp i plany na życie - uprawiała sport, była członkinią szkolnych drużyn hokeja i siatkówki, chciała studiować prawo. Wszystko wymknęło się spod kontroli, gdy w wieku 16 lat po raz pierwszy uciekła z domu. Będąc jeszcze nastolatką zerwała kontakty z rodzicami, wiązała się ze starszymi od siebie mężczyznami i urodziła dwoje dzieci. Joanna nie stroniła także od używek - dużo piła i brała narkotyki, a żeby móc sfinansować swoje uzależnienie, wkroczyła na przestępczą ścieżkę. Wielokrotnie trafiała do poprawczaka i więzienia za drobne przestępstwa.

W 2013 roku Joanna Dennehy dopuściła się trzech brutalnych morderstw. Jej ofiarami byli mężczyźni - Łukasz S., Kevin Lee oraz John Chapman. Wszystkich ich znała i wszyscy zginęli od ciosów nożem w przeciągu kilku dni. Rok później seryjna morderczyni została skazana na dożywocie i jest jedną z trzech kobiet w Wielkiej Brytanii, które za swoje zbrodnie zostały ukarane dożywotnim więzieniem.

W poświęconym zbrodniom Joanny Dennehy odcinku serii „Wypuszczeni, by zabić” widzowie będą mogli poznać okoliczności, które doprowadziły ją do zbrodni. W programie widzowie zobaczą także w jaki sposób kobieta próbowała uniknąć sprawiedliwości oraz będziemy świadkami jej drwin z policji, jak również próby dwóch kolejnych zabójstw podczas ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.

Premiera serii „Wypuszczeni, by zabić” odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality.  
Emisja opisanego odcinka odbędzie się w niedzielę, 6 lutego br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
Donal MacIntyre w programie „Wypuszczeni, by zabić”, foto: AMC Networks International
Donal MacIntyre w programie „Wypuszczeni, by zabić”, foto: AMC Networks International
Donal MacIntyre w programie „Wypuszczeni, by zabić”, foto: AMC Networks International
Donal MacIntyre w programie „Wypuszczeni, by zabić”, foto: AMC Networks International


„Wypuszczeni, by zabić” - emisja w niedziele (od 23 stycznia 2022 roku) o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...