reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyszukiwanie kanałów w odbiornikach Linux

dodano: 2022-01-11 15:52
autor: Mariusz Kobiela | źródło: SAT Kurier 9-10/2021

Linux Vu+ odbiorniki Linuksowe odbiorniki słyną z niezliczonych funkcji i ustawień. Nawet taka prosta opcja jak wyszukiwanie sprawia początkującym użytkownikom wiele problemów. W wydaniu SAT Kuriera 3-4/2021 wyjaśniliśmy, jak konfigurować głowice w zależności od konfiguracji anteny. Teraz przyszła kolej na poradnik dotyczący wyszukiwania kanałów w tunerach Linux. Niniejszy opis został stworzony w oparciu o oprogramowanie OpenATV v.6.4 i odbiornik Vu+ DUO 4K SE.

Linux


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby wejść w opcję wyszukiwania kanałów, należy nacisnąć przycisk MENU na pilocie zdalnego sterowania, a następnie kolejno wybrać: Ustawienia → Tuner & Wyszukiwanie Kanałów → Skanowanie ręczne. Oczom ukaże się następująca tabela:

1. Tuner

Wybór głowicy, z której chcemy wyszukiwać częstotliwości. Tuner Vu+ Ultimo 4K ma możliwość zainstalowania aż trzech głowic podwójnej satelitarnej FBC, kablowej FBC oraz podwójnej naziemnej. Przy takim wyposażeniu dostępne są „Tunery” z literami od A do S, gdzie każda z nich oznacza inną głowicę.

2. Typ skanowania

a) Zdefiniowany transponder (tab. 1) – to najprostsza i najszybsza konfiguracja umożliwiająca przeszukanie transpondera. Wystarczy strzałkami prawo/lewo na pilocie zmienić wartość częstotliwości transpondera, wcisnąć OK i rozpocznie się skanowanie wybranej częstotliwości.
 

b) Jeden satelita (tab. 2) – służy do automatycznego przeszukania wszystkich transponderów na wybranym satelicie. Dlatego ta opcja przeczy funkcji, w jakiej się znajdujemy, czyli Skanowanie ręczne, co jest mylące dla niedoświadczonego użytkownika.
 

c) Multisat (tab. 3) – podobna opcja do opisanej wyżej tyko z możliwością wyszukiwania z wielu satelitów. Wyświetlone są wszystkie dostępne satelity, które zostały zdefiniowane podczas konfiguracji głowic. Przy każdej nazwie satelity domyślnie ustawiona jest opcja „wyłącz”. Aby aktywować wyszukiwanie z poszczególnej satelitów, należy zmienić opcję na „włącz”. Opcja ta jest wygodna, jeśli chce się zeskanować tylko kilka satelitów z kilkudziesięciu dostępnych.
 
Podpis

d) Wiele sat. wybierz wszystkie (tab. 4) – dokładnie taka sama opcja jak wyżej tylko domyślnie satelity są zaznaczone na „włącz” i tu odznaczamy te, których nie chcemy skanować.
 

e) Zdefiniowany transponder przez użytkownika (tab. 5) – opcja dla zaawansowanych do wpisania wszystkich parametrów z transpondera. Opcję te opiszemy w dalszej części poradnika.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...