reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zaginione miasta Trojan” w Polsat Viasat History

dodano: 2022-02-02 00:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W niedzielę, 6 lutego br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek francuskiego programu „Zaginione miasta Trojan” („Lost Cities of the Trojans”). Porywająca historia o oblężeniu i ostatecznym zniszczeniu Troi przez wieki była uznawana za urzekającą, przekazywaną przez wieki legendę. W mitologii greckiej wojna trojańska jest jednym z najważniejszych wydarzeń, a nowy program dokumentalny „Zaginione miasta Trojan” przywraca do życia tę wyjątkową opowieść.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, dzięki wysokiej klasy grafice, zapierającym dech w piersiach zdjęciom lotniczym i innowacyjnej technice komputerowej seria przedstawia kluczowe znaleziska archeologiczne i rekonstruuje zaginione budowle Troi. Premiera dwuczęściowego dokumentu odbędzie się w niedzielę, 6 lutego br. o godzinie 21:00 na antenie kanału Polsat Viasat History.

Historia wojny trojańskiej została rozsławiona przez Homera - starożytnego greckiego poetę żyjącego w VIII w. p.n.e. Do dziś zachowały się tylko dwie jego księgi - „Iliada”, przedstawiająca wydarzenia ostatnich 50 dni wojny, oraz „Odyseja”, która opowiada o długiej podróży do domu jednego z wojowników po zakończeniu konfliktu. Epos Homera przedstawia historię oblężenia i zdobycia miasta. Greccy wojownicy otoczyli Troję, by dokonać zemsty po tym, jak trojański książę uciekł z grecką królową. Przez 10 lat oblegali miasto i toczyli potyczki wokół jego murów. W końcu wymyślili chytry plan, by ukryć wojowników w drewnianym koniu i podstępem dostać się do środka. Obrońcy dali się nabrać, a Grecy wkroczyli do Troi i zniszczyli miasto, kończąc wojnę. Zagadką, która od dawna zastanawia historyków, jest to, czy wojna trojańska wydarzyła się naprawdę. Czy historia znana jako „Cykl epicki” jest czystą fantazją, czy też opiera się na prawdziwych wydarzeniach?

W programie archeolodzy odwiedzają Turcję, Grecję i Holandię. Odkrywają nowe znaleziska i śledzą pracę ekspertów historycznych, zarówno dawnych, jak i obecnych, aby przeanalizować dowody i ujawnić prawdę. W Turcji badają posągi, które pomagają im udowodnić, że odkryte na wzgórzu Hissarlik miejsce jest rzeczywiście historyczną Troją. Znajdują wskazówki w krajobrazie, które łączą ten obszar z miastem opisanym przez Homera i innych starożytnych pisarzy. Zespół w Amsterdamie bada dowody pomagające wskazać, która z wielu warstw miasta może odpowiadać domniemanej dacie wojny trojańskiej. Tymczasem w Grecji zespół dokonuje zdumiewającego odkrycia - starożytnej glinianej lampy z wizerunkiem trojańskiego wojownika uciekającego z Troi. Historycy badają słynną historię i to, co może stać za tą niezwykłą legendą.

Nowy, dwuczęściowy dokument „Zaginione miasta Trojan” to pełna akcji opowieść o legendarnej wojnie i o prawdzie kryjącej się za tą tajemniczą historią. Premiera odbędzie się w niedzielę,  6 lutego br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History. Emisja drugiego odcinka odbędzie się w niedzielę, 13 lutego br. o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Bohaterki programu „Zaginione miasta Trojan”, foto: Viasat World
Bohaterki programu „Zaginione miasta Trojan”, foto: Viasat World


„Zaginione miasta Trojan” - emisja w niedziele (od 6 lutego 2022 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...