reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP3 Warszawa HD w testowym multipleksie DVB-T2 HEVC

dodano: 2022-02-15 11:04 | aktualizacja: 2022-02-15 15:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP3 Warszawa 15 lutego br., wraz z oficjalnym startem wersji HD kanału TVP3 Warszawa, został on dodany do testowego multipleksu DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej, zastępując stację TVP Polonia HD. Dotyczy to wszystkich 49 obiektów, z których nadawany jest eksperymentalny multipleks TVP. Oznacza to, że TVP3 Warszawa HD jest dostępny dla około 90 proc. populacji Polski. W chwili obecnej brak TVP3 Warszawa HD na satelicie (stacja w SD jest dystrybuowana na pojemności dzierżawionej przez CANAL+, także dla abonentów platform Polsat Box i Orange TV).

TVP
TVP3 Warszawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że aby umożliwić odbiorcom naziemnej telewizji cyfrowej sprawdzenie, czy posiadane przez nich urządzenia obsługują nowy standard DVB-T2/HEVC, Telewizja Polska już w 2020 roku rozpoczęła nadawanie testowe DVB-T2/HEVC. Zasięg techniczny multipleksu, z kanałami TVP Dokument HD, TVP Kobieta HD, TVP Kultura HD, TVP3 Warszawa HD i TVP Rozrywka (SD) wynosi około 90 proc. populacji Polski - emisja prowadzona jest z 49 obiektów.

W związku z zastąpieniem 15 lutego br. w testowym MUX-ie DVB-T2/HEVC kanału TVP Polonia HD stacją TVP3 Warszawa HD, kanał polonijny nie jest dłużej dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

TVP3 Warszawa HD jest wersją w wysokiej rozdzielczości obecnej na rynku od 1958 roku stacji TVP3 Warszawa (m.in. jako Warszawski Ośrodek Telewizyjny/WOT, TVP Regionalna czy TVP Info). Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki. Dostęp do sygnału TVP3 Warszawa HD zyskali operatorzy platform Polsat Box, CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV. Będą oni mogli sukcesywnie zastępować dotychczasowy sygnał w SD sygnałem w HD.
 
Program „Zamknięty świat” w TVP3 Warszawa HD


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...