reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RED GO - zapowiedź nowej platformy streamingowej

dodano: 2022-03-11 14:50 | aktualizacja: 2022-03-11 16:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Red Carpet Media Group/satkurier.pll

RED GO Spółka Red Carpet Media Group poinformowała, że wykonując uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy z 10 grudnia 2021 roku, w dniu 11 marca br. złożyła do Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o dopuszczenie do obrotu w formie ASO (alternatywny system obrotu), czyli na rynku New Connect, wszystkich akcji Serii A oraz Serii B. Zapowiedziała też własną platformę streamingową RED GO.

satkurier.pl
RED GO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje spółka, proces wprowadzania akcji do obrotu na New Connect był poprzedzony publiczną emisją akcji serii B skierowaną do ograniczonej liczby inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. W wyniku przeprowadzonej emisji zostało objęte 50 tys. akcji serii B (10,7 proc. w podwyższonym kapitale) i spółka pozyskała 4,5 mln zł z przeznaczeniem na realizację celów rozwojowych. Autoryzowanym Doradcą w tym procesie jest Blue Oak Advisory.

RED GO - nowa platforma streamingowa

Red Carpet Media Group poza nadawaniem dwóch linearnych kanałów telewizyjnych - Red Carpet TV i Red Top TV, dostępnych w formule bezpłatnej w wybranych sieciach kablowych i platformach satelitarnych, jest w przededniu startu swojej autorskiej platformy streamingowej VOD OTT RED GO. Platforma poza ofertą szeroko pojętej klasyki filmowej specjalizować się będzie w oferowaniu „filmu dla konesera” oraz pokazach premierowych najbardziej oczekiwanych tytułów filmowych i serialowych, informuje spółka.
 

- Strategia rozwojowa Red Carpet Media Group zakładająca równoległy rozwój bezpłatnej telewizji filmowo-serialowo-popkulturowej zarówno w modelu broadcastowym, jak również stremingowym na platformie własnej oraz innych krajowych platformach IPTV, uzupełniony budową i rozwijaniem własnej platformy VOD, wpisuje się w światowy trend konsumpcji treści telewizyjno-filmowych, który w ostatnim czasie zdominował przestrzeń mediów telewizyjnych - czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że do rady nadzorczej Red Carpet Media Group dołączył na ostatnim WZA Ludwik Sobolewski, który aktualnie zasiada w wielu radach nadzorczych podmiotów z obszaru nowych technologii, a w przeszłości pełnił funkcję prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Bukareszcie, budując i rozwijając polski i europejski rynek kapitałowy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...