reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RED GO - zapowiedź nowej platformy streamingowej

dodano: 2022-03-11 14:50 | aktualizacja: 2022-03-11 16:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Red Carpet Media Group/satkurier.pll

RED GO Spółka Red Carpet Media Group poinformowała, że wykonując uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy z 10 grudnia 2021 roku, w dniu 11 marca br. złożyła do Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o dopuszczenie do obrotu w formie ASO (alternatywny system obrotu), czyli na rynku New Connect, wszystkich akcji Serii A oraz Serii B. Zapowiedziała też własną platformę streamingową RED GO.

satkurier.pl
RED GO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje spółka, proces wprowadzania akcji do obrotu na New Connect był poprzedzony publiczną emisją akcji serii B skierowaną do ograniczonej liczby inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. W wyniku przeprowadzonej emisji zostało objęte 50 tys. akcji serii B (10,7 proc. w podwyższonym kapitale) i spółka pozyskała 4,5 mln zł z przeznaczeniem na realizację celów rozwojowych. Autoryzowanym Doradcą w tym procesie jest Blue Oak Advisory.

RED GO - nowa platforma streamingowa

Red Carpet Media Group poza nadawaniem dwóch linearnych kanałów telewizyjnych - Red Carpet TV i Red Top TV, dostępnych w formule bezpłatnej w wybranych sieciach kablowych i platformach satelitarnych, jest w przededniu startu swojej autorskiej platformy streamingowej VOD OTT RED GO. Platforma poza ofertą szeroko pojętej klasyki filmowej specjalizować się będzie w oferowaniu „filmu dla konesera” oraz pokazach premierowych najbardziej oczekiwanych tytułów filmowych i serialowych, informuje spółka.
 

- Strategia rozwojowa Red Carpet Media Group zakładająca równoległy rozwój bezpłatnej telewizji filmowo-serialowo-popkulturowej zarówno w modelu broadcastowym, jak również stremingowym na platformie własnej oraz innych krajowych platformach IPTV, uzupełniony budową i rozwijaniem własnej platformy VOD, wpisuje się w światowy trend konsumpcji treści telewizyjno-filmowych, który w ostatnim czasie zdominował przestrzeń mediów telewizyjnych - czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że do rady nadzorczej Red Carpet Media Group dołączył na ostatnim WZA Ludwik Sobolewski, który aktualnie zasiada w wielu radach nadzorczych podmiotów z obszaru nowych technologii, a w przeszłości pełnił funkcję prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Bukareszcie, budując i rozwijając polski i europejski rynek kapitałowy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...