reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Komisarz Mama” 3 w kanale Polsat Seriale

dodano: 2022-04-13 17:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat „Komisarz Mama” W sobotę, 16 kwietnia br. o godz. 16:00 w telewizji Polsat Seriale wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 3. sezonu polskiego serialu „Komisarz Mama”, który początkowo miał nosić tytuł „Maria Matejko”. Producentem wykonawczym jest Polot Media. Serial ten mogą obecnie oglądać widzowie kanałów Polsat, Polsat 1 i Polsat 2. Występują: Paulina Chruściel, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska, Anna Matysiak, Patrycja Kazadi, Klaudia Halejcio, Kamilla Baar-Kochańska i Barbara Kurzaj-Jonak. Serial opiera się na francuskim formacie „Candice Renoir”, emitowanym obecnie w AXN, AXN Spin i AXN White.

Polsat „Komisarz Mama”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maria Matejko na tropie kolejnych zbrodni. Nowe sprawy, kolejne morderstwa i niezmiennie skuteczna Maria Matejko (w tej roli Paulina Chruściel). Trzeci sezon „Komisarz Mamy” już wkrótce pojawi się premierowo na antenie kanału Polsat Seriale. 10 morderstw i dziesiątki podejrzanych. Tropy, które często prowadzą donikąd i zagadki niemożliwe do wyjaśnienia - tylko pozornie, bo dla pewnej siebie i zarazem czarującej, komisarz Matejko nie ma spraw nie do rozwiązania.

Przed widzami kolejne perypetie pewnej siebie, skutecznej a przy tym wszystkim niezwykle czarującej komisarz Matejko. Metody Marii znowu niejednokrotnie zaskoczą, ale komisarz Matejko nie kończy śledztwa, dopóki nie znajdzie prawdziwego zabójcy. Gdy trzeba zatrudni się w barze jako kelnerka, a innym razem będzie kierowcą autobusu. Wszystko dla dobra śledztwa.

Nie mniej niż sprawy kryminalne skomplikowane będzie jej życie uczuciowe. Z jednej strony skrywany przed zespołem romans z komisarzem Dębskim (Paweł Ławrynowicz), a z drugiej Piotr (Wojciech Zieliński) ukrywający swoje prawdziwe uczucia do Marii. Czy łatwiej będzie odnaleźć mordercę czy ułożyć życie prywatne? O tym widzowie przekonają się już wkrótce (więcej tutaj).

„Komisarz Mama” - sezon 3., opisy postaci:

Paulina Chruściel jako komisarz Maria Matejko - piękna, pewna siebie komisarz. Rozstała się z mężem i po 10 latach przerwy wraca do pracy w Wydziale Kryminalnym. Jako matka czwórki dzieci musi jednocześnie radzić sobie z problemami wychowawczymi i nową zawodową rzeczywistością. To wyjątkowo złożona osobowość. Choć bardzo emocjonalna, trudno ją wyprowadzić z równowagi. Na złośliwości reaguje spokojem i pełnym ciepła uśmiechem. Silna, ale jednocześnie wrażliwa i empatyczna. Podczas rozwiązywania kryminalnych zagadek pokazuje swój niesamowity talent, ogromną inteligencję i doskonałą intuicję. W domu jest matką próbującą zapanować nad chaosem i czworgiem dzieci, a na randkach czarującą kobietą.

Wojciech Zieliński jako podkomisarz Piotr Żeromski - początkowo trudno mu było ukryć niechęć do Marii, której polecenia musiał wykonywać, a to on miał objąć kierownicze stanowisko, które ona otrzymała. Ale to zmieniło się i to diametralnie. Teraz rozumieją się bez słów. Czy to tylko przyjaźń, czy już coś więcej? Trauma - której doświadczył w finale poprzedniego sezonu - wpływa na jego służbę i dramatycznie komplikuje też jego życie prywatne. Piotr był uzależniony od środków przeciwbólowych. Co zrobi Maria, gdyy pozna jego sekret?

Anna Matysiak jako aspirant Roma Mazur - najmłodsza w zespole Marii. Zamknięta w sobie, wycofana, nie wzbudza sympatii. Często nietaktowna, czasem nawet bezczelna. Nie przejmuje się opinią innych. Jednak wzorowo stara się wykonywać powierzone jej obowiązki. Bardzo uczciwa i rzetelna. Najbardziej nieprzenikniona członkini zespołu.

Anna Dereszowska jako inspektor Patrycja Madalińska - zasadnicza, pewna siebie i wymagająca szefowa. Zawsze z idealnie ułożoną fryzurą i podkreślonymi ustami. Rzadko pozwala sobie na uśmiech. Perfekcjonistka, która zupełnie nie rozumie sposobu działania Marii. Według jej idealnego planu komisarzem miał zostać Piotr, a nie nieprzewidywalna Matejko.

Paweł Ławrynowicz jako komisarz Krzysztof Dębski - prawdziwy twardziel. Na pozór wydaje się arogancki, ale Marię oczarował dobrze skrywaną przed światem, romantyczną stroną swojej natury. Poznali się rywalizując o to, kto przejmie śledztwo. Ona wtedy szukała zabójcy młodej kobiety, on tropił sprawcę napadu na kasyno. Gdy ona miała ochotę zrobić mu potężną awanturę, on zaprosił ją na randkę. W tym związku nuda jej nie grozi.
  
Hanna Śleszyńska jako technik kryminalistyki Alina Żuk - kobieta w wieku prawie emerytalnym, nie zależy jej za bardzo na tym, by ludzie ją lubili, nie zabiega o ich sympatię i ma specyficzne poczucie humoru. Jest fachowcem. Dla Aliny najważniejsze jest to, by dobrze wykonać swoją pracę. Zespół ją szanuje, z szefową Marią też znalazła wspólny język.

„Komisarz Mama” - sezon 3., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w sobotę, 16 kwietnia br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Maria Matejko (Paulina Chruściel) na tropie kolejnych zbrodni. 10 morderstw i dziesiątki podejrzanych, tropy, które często prowadzą donikąd i zagadki niemożliwe do wyjaśnienia - tylko pozornie, bo dla pewnej siebie i zarazem czarującej, komisarz Matejko nie ma spraw nie do rozwiązania. Metody Marii znowu niejednokrotnie zaskoczą, ale komisarz Matejko nie kończy śledztwa, dopóki nie znajdzie prawdziwego zabójcy. Nie mniej niż sprawy kryminalne skomplikowane jest jej życie uczuciowe. Z jednej strony skrywany przed zespołem romans z komisarzem Dębskim (Paweł Ławrynowicz), a z drugiej - Piotr (Wojciech Zieliński), ukrywający swoje prawdziwe uczucia do Marii. Od dramatycznych wydarzeń kończących poprzedni sezon minęły dwa miesiące. Zespół Marii Matejko zmaga się z problemami kadrowymi: Żeromski nie wrócił jeszcze do pracy, a Jan z niej zrezygnował. Ona sama jest w trakcie namiętnego i utrzymywanego w tajemnicy romansu z Dębskim. Tymczasem wraz z Romą mają zbadać okoliczności śmierci Jacka Brylewskiego. Zdaniem Aliny mężczyzna umierał w męczarniach: został otruty strychniną. Na komendzie zjawia się ojciec ofiary: trudno mu uwierzyć w śmierć syna - był przekonany, że Jacek od kilku miesięcy pracował na Kubie. Piotr - który wbrew zaleceniom lekarza wrócił do pracy - przynosi kolejną informację: Brylewski należał do grupy skłotersów (będących wyznawcami freeganizmu), mieszkających w opuszczonym pałacyku na terenie Herbinowa.

Odcinek 2.
emisja: w sobotę, 23 kwietnia br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Zespół Marii prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Laury Lasockiej: sprawca zadał jej kilka ciosów nożem i zbiegł. Oficjalnie nie była z nikim związana, ale Marię intryguje zwiędła dalia, którą znajduje w domu ofiary: jest przekonana, że to prezent od byłego faceta. Komisarz Matejko dochodzi do wniosku, że Lasocka miała romans z jednym z więźniów, którym pomagała w ramach swoich obowiązków zawodowych, a mężczyzna ten znał się na kwiatach. W ten sposób policjanci trafiają do Roberta Bareckiego, który niedawno skończył odbywać karę za zabójstwo żony, a obecnie pracuje w hurtowni ogrodniczej. Barecki przyznaje, że miał romans z Lasocką, ale rozstali się - w zgodzie. Przyparty do muru domaga się widzenia z Dębskim. Ten wierzy w niewinność Bareckiego, udaje mu się również do swojej opinii przekonać Marię. Problem pojawia się, gdy na ubraniu ofiary zostają znalezione ślady DNA Bareckiego, a on sam ucieka podczas kolejnej próbie zatrzymania.

Odcinek 3.
emisja: w sobotę, 30 kwietnia br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Na terenie rezerwatu doszło do zabójstwa mężczyzny. Zgłosiła je telefonicznie anonimowa kobieta, prawdopodobnie jego kochanka. Problem polega na tym, że ciało ofiary zniknęło, nie można więc ustalić jego tożsamości. Poszukiwania tajemniczej kochanki prowadzą do Aleksandry Branickiej, matki Piotra. Piotr jest w szoku - nie spodziewał się, że jego matka miała romans - co sprawia, że coraz częściej zaczyna sięgać po leki przeciwbólowe. Branicka przyznaje, że zamordowanym mężczyzną był Antoni Mańczak, lokalny biznesmen i jej kochanek od blisko roku. Ona sama była świadkiem zabójstwa, ale nie jest w stanie rozpoznać sprawcy. Tymczasem pierwszy trop prowadzi do pochodzącej z Senegalu, Meriam, która zajmowała się sprzedażą ubrań, ale i nie tylko.

Odcinek 4.
emisja: w sobotę, 7 maja br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia kierowcy autobusu, Leszka Sucheckiego. Kamery zainstalowane w autobusie kierują policjantów na trop dwóch nastolatków, który pobili Sucheckiego. Okazuje się jednak, że napad był sfingowany, a Leszek sam zlecił go chłopakom. Dalsze śledztwo wykazuje, że Suchecki jakiś czas temu zmienił trasę, na której jeździ jako kierowca - co dziwne, na bardziej niebezpieczną. Jak łączy się to z faktem, że Leszek planował wyjechać z Herbinowa, o czym nie poinformował swojej partnerki? Dębski, po sprawie Bareckiego, nadal unika Marii, zaś Dominik, ojciec Łukasza, domaga się do Romy spotkań z synem.

Odcinek 5.
emisja: w sobotę, 14 maja br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

W Herbinowie dochodzi do kolejnego morderstwa - ofiarą jest Joanna Borska, samotnie wychowująca dwóch chłopców. Kobieta często brała udział w konkursach z nagrodami, czasem posługując się danymi znajomych. Podejrzenie pada na sąsiadkę Joanny, na której nazwisko Borska wygrała samochód, a która nie chciała go zwrócić. Sąsiadka zapewnia, że jest niewinna, twierdzi natomiast, że ofiara chciała wyjechać z miasta. Czy powodem jej wyjazdu jest ojciec chłopców, który od kilku dni razem ze znajomym prowadzi w Herbinowie protest przeciwko alienacji rodzicielskiej? Grupa Marii prowadzi intensywne śledztwo, w czym pomaga im Gustaw, policjant z długim stażem. W związku Marii i Dębskiego pojawiają się kłopoty: Dębski jest tak zajęty przeciągającym się śledztwem, że Maria obawia się, że ich związek się wypala. Piotr zaczyna tracić kontrolę nad nałogiem - kupuje leki od dilera.

Odcinek 6.
emisja: w sobotę, 21 maja br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Madalińska, dzielnie trwająca na posterunku do samego porodu, przekazuje swoje obowiązki komisarz Matejko. Nadmiar papierkowej roboty dość szybko zaczyna przytłaczać Marię, tak że ostatecznie kwestie proceduralne postanawia powierzyć Gustawowi. Tymczasem Piotr, zaszantażowany przez Dębskiego, w tajemnicy przed nią, prowadzi śledztwo pod przykrywką na terenie terminalu kolejowego - celem jest zatrzymanie grupy, która rozprowadza nielegalne leki. Maria, przekonana, że Piotr jest urlopie, jest wściekła, gdy poznaje prawdę - tym bardziej, gdy dowiaduje się, że Piotr był uzależniony od środków przeciwbólowych. Postanawia go namierzyć.

Odcinek 7.
emisja: w sobotę, 28 maja br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Po udanej akcji rozbicia grupy handlującej trefnymi lekami Żeromski wraca do pracy: stanął na nogi, ma dziewczynę, wie też o romansie Marii z Dębskim. Tymczasem zespół Marii prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Zuzanny Pawlak, doświadczonej instruktorki żeglarstwa. Policjanci odkrywają, że Zuzanna - wbrew powszechnej opinii - nie mieszkała sama, a z kilkuletnią dziewczynką, której jednak nie sposób odnaleźć. Dzieci z klubu żeglarskiego Zuzanny twierdzą, że to córka jej przyjaciółki, ale Maria przyłapuje ich na kłamstwie - okazuje się, że dziewczynka mieszka z Zuzanną od kilku miesięcy i nie pochodzi z Polski. W ten sposób policjanci trafiają na trop organizacji niosącej pomoc humanitarną, w której pracuje Konrad Czarnecki: mężczyzna w dniu zaginięcia Zuzanny bardzo się z nią pokłócił.

Odcinek 8.
emisja: w sobotę, 4 czerwca br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Maria i jej ludzie prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Renaty Marciniak, właścicielki żłobka, która została zepchnięta z wysokiej na kilka metrów skarpy. Szybko okazuje się, że żłobek działał nielegalnie, a na listę podejrzanych trafia mąż ofiary, który nie był uczciwy wobec niej nie tylko w kwestiach finansowych. W trakcie śledztwa grupę wspiera młody policjant, Patryk. W życiu prywatnym Marii również wybucha bomba: jej były mąż poznaje Dębskiego, w dość niekomfortowych dla tego ostatniego okolicznościach. Andrzej postanawia zorganizować wspólną kolację, co nie do końca odpowiada Marii.

Odcinek 9.
emisja: w sobotę, 11 czerwca br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Maria i Piotr muszą zmierzyć się z najtrudniejszą sprawą w dotychczasowej współpracy: zaginął Dominik, ojciec syna Romy, a jego żona oskarża Romę, że mogła się do tego przyczynić. Jej zdaniem miała powód: Dominik chciał odebrać jej prawo do opieki nad Łukaszem! Roma uważa jednak, że Dominik nie zaginął, a uciekł od ciężarnej żony, bo przestraszył się odpowiedzialności! Maria i Piotr zaczynają nieoficjalne śledztwo - bardzo szybko znajdują pobitego Dominika w przechowalni żaglówek. Wszystkie ślady wskazują na winę Romy, policjanci chcą jednak mieć pewność, zanim o sprawie powiadomią Patrycję. Tymczasem jednak Roma sama zgłasza się na policję. W życiu Marii nowość: wprowadza się do niej Dębski, borykający się z awarią własnego lokum.

Odcinek 10.
emisja: w sobotę, 18 czerwca br. o 16:00 w kanale Polsat Seriale

Grupa Marii zajmuje się zabójstwem, do jakiego doszło w klubie tańca. Jeden z tancerzy, Adam Siwek, został zastrzelony z myśliwskiej broni śrutowej. Ku zaskoczeniu Marii i jej współpracowników w klubie zjawia się Dębski: kiedyś sam tu tańczył, dlatego prosi Marię o wgląd w postępy w śledztwie. Policjanci przyglądają się pozostałym członkom klubu - podejrzenie pada na Jagodę Strzelecką, notowaną za kradzieże i pobicia. Okazuje się, że Jagoda to Maks - transseksualista w trakcie przemiany.Tymczasem Dębski zaczyna podejrzewać, że Maria wstydzi się związku z nim. To powoduje, że wyprowadza się z powrotem do siebie. Co gorsza, Maria zaczyna podejrzewać, że Piotr znowu uzależnił się od leków.
 
Paulina Chruściel w serialu „Komisarz Mama”, foto: Piotr Filutowski/Cyfrowy Polsat
Paulina Chruściel w serialu „Komisarz Mama”, foto: Piotr Filutowski/Cyfrowy Polsat


„Komisarz Mama” - sezon 3., emisja w soboty (od 16 kwietnia 2022 roku) o godz. 16:00 w kanale Polsat Seriale. Serial ten mogą obecnie oglądać widzowie stacji Polsat, Polsat 1 i Polsat 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...