reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Film balkonowy” w ofercie serwisu HBO Max

dodano: 2022-04-17 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Against Gravity HBO Max „Film balkonowy” Od niedzieli, 17 kwietnia br. widzowie serwisu VOD HBO Max będą mogli oglądać polski film „Film balkonowy”, serii Max Original. Producentami tego dokumentalnego filmu są HBO Max (Warner Bros. Discovery), Łoziński Production i Mazowiecki Instytut Kultury, przy współpracy IDFX, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Against Gravity.

Against Gravity HBO Max „Film balkonowy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najnowszy polski film dokumentalny Max Original pod tytułem „Film balkonowy” to produkcja autorstwa dokumentalisty Pawła Łozińskiego. Dokument wyróżniony został na festiwalach filmowych, w tym w Locarno czy Biarritz, a także 18. „Millennium Docs Against Gravity”. Otrzymał też trzy nominacje do „Polskich Nagród Filmowych Orły”. Film można już oglądać w kinach, a w serwisie internetowym HBO Max od niedzieli, 17 kwietnia br.

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Jak czytamy w opisie, reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. „Film balkonowy” to powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

- Postanowiłem zatrzymać się i poczekać, aż świat sam do mnie przyjdzie. Stałem na balkonie z kamerą przez 2 lata i łapałem każdego, kto pod nią przechodził. Z tych spotkań wyszedł film opowiadający o ludziach to, co sami chcieli o sobie powiedzieć. I o reżyserze, który był ich ciekawy. Byłem zdziwiony, jak mało znam się na ludziach. Prawie nikt nie jest tym, na kogo wygląda. Ludzie niosą w sobie zagadki i tajemnice. Nie dają się łatwo zaszufladkować. Życie jest nie do wymyślenia

-  mówi Paweł Łoziński.


Najnowszy polski film dokumentalny Max Original „Film balkonowy” prezentowany był na festiwalach filmowych, zdobywając szereg nagród. Został wyróżniony „Grand Prix” na festiwalach filmowych w Locarno i Biarritz, oraz otrzymał nagrodę „MDR Award” na festiwalu „DOK Leipzig”. Podczas 18. edycji „Millennium Docs Against Gravity” zdobył wyróżnienia w „Konkursie głównym” oraz „Konkursie polskim”, a także dwie nagrody publiczności (w Warszawie i Katowicach). Produkcja otrzymała także trzy nominacje do „Polskich Nagród Filmowych Orły” w kategoriach: „Najlepszy film dokumentalny”, „Najlepsza reżyseria” i „Najlepszy montaż”.

Twórcą „Filmu balkonowego” jest Paweł Łoziński, który odpowiada za scenariusz, reżyserię oraz zdjęcia. Obowiązki producentki z ramienia HBO Max pełni Izabela Łopuch, a producentką wykonawczą HBO Max jest Hanka Kastelicowa. Producentami z ramienia IDFX są Paweł Łoziński oraz Agnieszka Mankiewicz. Za produkcję obrazu odpowiadają HBO Max, Łoziński Production oraz Mazowiecki Instytut Kultury. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Dodajmy, że „Film balkonowy” pojawił się w kinach w piątek, 8 kwietnia 2022 roku (więcej tutaj).
 
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Film balkonowy”, foto: Against Gravity
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Film balkonowy”, foto: Against Gravity


„Film balkonowy” - emisja (od 17 kwietnia 2022 roku) w serwisie HBO Max.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...