reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzień za dniem” w kanale Warner TV

dodano: 2022-05-02 08:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Warner TV „Dzień za dniem” Jak czytamy w opisie, początkowo, tuż po premierze, ten serial sprawiał wrażenie zwykłej produkcji o amerykańskiej rodzinie. Wraz z emisją kolejnych odcinków widzowie szybko przekonali się, że wcześniej ta niepozorna seria jest wyjątkowa. Wnosi wiele wątków, których do tej pory brakowało w telewizji: jak codzienne życie osoby z zespołem Downa czy chorej na AIDS. Występują Patti LuPone, Kellie Martin, Monique Lanier, Tracey Needham, Chad Lowe, Chris Burke i Bill Smitrovich. Amerykańska produkcja „Dzień za dniem” („Life Goes On”) premierowo zagości w Warner TV w środę, 4 maja br. o godz. 15:15. Stacja wyemituje wszystkie 4 sezony. W przygotowaniu jest kontynuacja tego serialu.

Warner TV „Dzień za dniem”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Główni bohaterowie serialu „Dzień za dniem” to rodzina Thatcherów. Tata, Andrew (w tej roli Bill Smitrovich), jest właścicielem restauracji. Mama, Elizabeth (Patti LuPone), była aktorką i piosenkarką. Razem wychowują córkę Beccę (Kellie Martin), syna Corky’ego (Chris Burke) i pasierbicę Andrew - Paige (Monique Lanier i Tracey Needham). Mierzą się z różnymi trudnościami tak jak inne rodziny, ale mają dodatkowe wyzwania: Corky jest osobą z zespołem Downa, a Becca w pewnym momencie wiąże się z chorym na AIDS Jessem. Cała trójka próbuje poruszać się po świecie codziennych spraw i funkcjonować w szkolnej rzeczywistości. Śledzenie ich losów w telewizyjnej produkcji pozwoliło widzom lepiej poznać problemy innych społeczności.

Corky chce odnaleźć się w społeczności innych dzieciaków z liceum: nie jest mu łatwo, bo koledzy i koleżanki nie zawsze są pozytywnie nastawieni do młodego Thatchera. Twórcy nie pokazują losów bohatera w sposób cukierkowy, prezentując jego gafy i niezręczne sytuacje, ale tym samym skupiając się na człowieczeństwie postaci. Sam aktor Chris Burke, odtwórca roli Corky’ego, ma zespół Downa i ówcześnie był jedną z niewielu osób z tym zespołem, które zostały postacią telewizyjną. Co więcej, otrzymał nominację do „Złotego Globa” za „Rolę drugoplanową” i stał się symbolem reprezentacji społeczności.

Nie mniej istotny był obraz Jessego (Chad Lowe), chłopaka Becci. Zmagania bohatera z AIDS dotyczyły nie tylko jego samego, ale także zmartwienia o komfort dziewczyny. Czy może zapewnić jej wszystko, czego potrzebuje? Czy choroba stanie na drodze ich miłości? Czy Becca zaakceptuje Jessego takim, jakim jest? Dramatyczny związek pełen będzie wzlotów i upadków. - Realny sposób ukazania codziennego życia pozwala widzom „Dnia za dniem” sympatyzować z Thatcherami, przeżywając zmagania niemal u boku bohaterów - czytamy w opisie.

Te codzienne sytuacje są jednak okraszone humorem, a serial nie opiera się wyłącznie na moralnych dylematach. Gafy Corky’ego bawią nawet samego bohatera, a miejsce w domu Thatcherów ma też pies Arnold, który bywa drugoplanowym figlarzem produkcji. Fanów „Dnia za dniem” ucieszy informacja, że w przygotowaniu jest już kontynuacja serialu.

Warner TV wyemituje wszystkie cztery sezony „Dnia za dniem". Premierowa emisja odbędzie się w środę, 4 maja br. o godzinie 15:15 (więcej tutaj).
 
Patti LuPone i Bill Smitrovich w serialu „Dzień za dniem”, foto: Warner Bros. Television
Patti LuPone i Bill Smitrovich w serialu „Dzień za dniem”, foto: Warner Bros. Television


„Dzień za dniem” - sezon 1., emisja od poniedziałku do piątku (od 4 maja 2022 roku) o godz. 15:15 w Warner TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...