reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Konkurs Piosenki Eurowizji 2022” w kanałach TVP

dodano: 2022-05-04 05:14 | aktualizacja: 2022-05-04 10:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Konkurs Piosenki Eurowizji 2022” W dniach 10-14 maja br. w hali Palasport Olimpico (Pala Alpitour) Turynie, we Włoszech, odbędzie się 66. „Konkurs Piosenki Eurowizji”, którego organizatorami są Rai i Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union/EBU). Polskę reprezentować będzie Krystian Ochman, który wykona utwór „River”. Koncerty poprowadzą Laura Pausini, Alessandro Cattelan i Michael Holbrook Penniman Jr. „Mika”. Transmisje półfinałowych występów i finału pokażą kanały TVP1 i TVP Polonia. Retransmisje wszystkich koncertów będą mogli zobaczyć widzowie stacji TVP Rozrywka.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Konkurs Piosenki Eurowizji 2022”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
66. „Konkurs Piosenki Eurowizji” odbędzie się w Turynie. Pierwszy półfinał odbędzie się we wtorek, 10 maja, drugi półfinał w czwartek, 12 maja, natomiast finał w sobotę, 14 maja br. Wszystkie trzy koncerty odbędą się w hali Pala Alpitour, która może pomieścić nawet 18 tysięcy widzów, i rozpoczynać się będą o godzinie 21:00.

Telewizja Rai potwierdziła, że jedną z prowadzących „Konkurs Eurowizji 2022” będzie włoska wokalistka, Laura Pausini. Gwiazda ma na swoim koncie nagrody „Grammy”, „Złotego Globa” oraz nominację do „Oscara”. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki piosence „It's Not Goodbye”. Oprócz Laury Pausini w roli gospodarzy konkursu widzowie zobaczą Alessandro Cattelana oraz Michaela Holbrooka Pennimana Jr. „Mikę”. Alessandro Cattelan to włoski prezenter telewizyjny i radiowy. Prowadził między innymi program „X Factor”, a także programy stacji MTV czy Sky. Jest również autorem kilku książek. Trzecim prowadzący to brytyjski wokalista i kompozytor libańskiego pochodzenia, Mika. Artysta kojarzony jest głównie z wielkim przebojem wydanym w 2007 roku - „Relax, Take it Easy”. W ostatnich latach zasiadał w jury włoskiej edycji „X Factora” oraz francuskiej edycji programu „The Voice”.

Włoski nadawca Rai powierzył zaprojektowanie sceny „Eurowizji 2022” firmie Atelier z Mediolanu. Za projekt odpowiada Francesca Montinaro, która ma na swoim koncie prace dla „Festiwalu Piosenki Włoskiej” w San Remo w 2013 oraz 2019 roku. Scena w Turynie zatytułowana została „The Sun within” i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami inspiracją do jej stworzenia była sama natura, a dokładniej słońce oraz woda. W samym centrum sceny stoi konstrukcja złożona z okrągłych, ruchomych elementów. Po dwóch stronach zaś znajdują się kładki, umożliwiające przejście do drugiej części. Co ciekawe, pomiędzy nimi usytuowano kaskadę wodną oraz niezwykle efektowne fontanny. Pod samą sceną będzie green room, gdzie uczestnicy konkursu udadzą się na odpoczynek po wykonaniu swojej piosenki.

Jak czytamy w komunikacie, niezwykła barwa i wysoka tonacja głosu to znaki charakterystyczne reprezentanta naszego kraju, Krystiana Ochmana. Wokalista ma 22 lata, urodził się i wychowywał w Melrose (Massachusetts), nieopodal Waszyngtonu, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Do przylotu do Polski i rozpoczęcia tu studiów namówił przyszłego wokalistę dziadek. Wybór padł na Akademię Muzyczną w Katowicach. Rozgłos i sławę przyniósł mu natomiast występ w programie „The Voice of Poland”, gdzie pokonał wszystkich rywali i zwyciężył (więcej tutaj). W Turynie Krystian Ochman zaprezentuje Polskę z nastrojowym utworem „River”. Artysta wystąpi w drugim półfinale z numerem 14.

W konkursie widzowie zobaczą reprezentantów 41 państw - wśród nich jest także Polska. Przedstawiciel naszego kraju, Krystian Ochman, wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału. Po długiej nieobecności do konkursu powracają Armenia oraz Czarnogóra. W półfinałach widzowie usłyszą zatem 36 propozycji, natomiast w finale wystąpi 25 szczęśliwców. Kto okaże się zwycięzcą? O tym widzowie przekonają się w sobotę, 14 maja br. podczas finału (więcej tutaj).
 
Krystian Ochman w programie „The Voice of Poland”, foto: TVP
Krystian Ochman w programie „The Voice of Poland”, foto: TVP


66. „Konkurs Piosenki Eurowizji” - emisja w kanałach TVP1, TVP Polonia i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...