reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Reality: Zabójstwa w Piotrkowie Trybunalskim

dodano: 2022-05-06 09:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL” W poniedziałek, 9 maja br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 5. odcinek 2. sezonu polskiego programu „Kryminalne śledztwa PRL”, zatytułowany „Nauczyciel WF”. Będzie to finał tej serii. Za produkcję programu odpowiada Blueberry Media Olga Siama.

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, drugi sezon „Kryminalnych śledztw PRL” powraca do milicyjnych dochodzeń w sprawach wstrząsających zbrodni z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Każdy odcinek pokaże, jak wyglądały dochodzenia prowadzone bez nowoczesnych technologii, telefonów i komputerów, gdy najlepszym sposobem na dotarcie do prawdy było chodzenie od drzwi do drzwi i zbieranie informacji. Najważniejszymi narzędziami pracy milicjantów były obserwacja, wnikliwość, spryt i wytrwałość.

Bohaterami programu są ci, którzy doprowadzili do rozwiązania spraw: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Piąty i zarazem ostatni odcinek drugiego sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL” opowiada o jednej z najgłośniejszych zbrodni w Polsce - zabójstw trzech chłopców, do którego doszło w Piotrkowie Trybunalskim. Premierowa emisja odbędzie się w poniedziałek, 9 maja br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

W piątym i ostatnim odcinku drugiej serii widzowie przeniosą się do Piotrkowa Trybunalskiego. W lipcu 1988 roku doszło tam do brutalnej zbrodni, której ofiarami padli trzej chłopcy w wieku 11 i 12 lat. Ciepłe i słoneczne lato tego roku sprzyjało zabawom i spędzaniu czasu na dworze. Chłopcy wybrali się nad jezioro Bugaj, by popływać. Zaniepokojeni rodzice zgłosili ich zaginięcie na milicji, gdy tego dnia nie wrócili do swoich domów.

Kilka dni później, w lesie nieopodal jeziora, grzybiarz natknął się na niedogaszone ognisko, a w palenisku znalazł zwęglone szczątki dzieci. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że każde z ciał zostało przed spaleniem zawinięte w materiał - zasłonki lub prześcieradła, z wyszytymi inicjałami „M.T.”. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok milicja potwierdziła, że są to szczątki zaginionej nad jeziorem Bugaj trójki.

Zbrodnia ta wstrząsnęła miastem, mimo iż oficjalnie nie poinformowano mieszkańców o sprawie. Jednak wieści rozchodziły się bardzo szybko pocztą pantoflową. Na piotrkowian padł blady strach, a dzieciom zabroniono samodzielnie wychodzić na ulicę czy podwórko. Służby musiały jak najszybciej znaleźć mordercę - powołano specjalną grupę operacyjną „Chłopcy”.

W trakcie przesłuchań wielu świadków zeznawało, że widzieli nad jeziorem podejrzanego mężczyznę w słomkowym kapeluszu, spacerującego z dziećmi. W całej Polsce rozpoczęły się poszukiwania. Tymczasem na milicję zgłosili się rodzice kolejnego zaginionego dziecka. Ich niepokój wzbudziła dziwna kartka pocztowa, którą od niego dostali i jeszcze dziwniejszy list z żądaniem okupu.

Kilka dni później funkcjonariusze otrzymali notatkę chorążego z komisariatu w oddalonym o około 15 kilometrów Sulejowie z informacją o byłym nauczycielu wychowania fizycznego (WF), który został skazany za molestowanie seksualne nieletniego. Został on niedawno warunkowo zwolniony z więzienia i miał w tym czasie przebywać w swoim mieszkaniu w Piotrkowie Trybunalskim.

Czy sprawcą zbrodni był wuefista? W jaki sposób udało się milicji złapać mordercę chłopców? I dlaczego ta sprawa jest jedną z najgłośniejszych w Polsce? O tym opowie piąty i zarazem ostatni odcinek drugiego sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL”, którego premierowa emisja odbędzie się w poniedziałek, 9 maja br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

Na premierowe odcinki drugiego sezonu serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne śledztwa PRL” CBS Reality zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 22:00. Na maraton z wszystkimi odcinkami drugiego sezonu serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne śledztwa PRL” stacja CBS Reality zaprasza w sobotę, 14 maja br. od godziny 21:00 (więcej tutaj).
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International


„Kryminalne śledztwa PRL” - sezon 2., emisja w poniedziałki o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...