reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gazeta.pl z programem „Dlaczego?”

dodano: 2022-05-28 16:22 | aktualizacja: 2022-05-29 10:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

gazeta.pl „Dlaczego?” Gazeta.pl (Agora) zaprasza na premierę nowego formatu wideo stworzonego z myślą o młodych odbiorcach. W sobotę, 28 maja br. na stronie głównej portalu i w serwisie next.gazeta.pl pojawi się program „Dlaczego?”, który - jak czytamy w opisie, w przystępny sposób objaśni widzom interesujące zagadnienia wybrane na podstawie najpopularniejszych pytań z internetowych wyszukiwarek. Scenariusz każdego odcinka programu będzie konsultowany z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. Twórcą serii jest Sebastian Wasilewski. Producentem formatu „Dlaczego?” jest Based Media, a koproducentem Politechnika Gdańska.

gazeta.pl „Dlaczego?”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, gazeta.pl stawia na rozwój angażujących formatów wideo. Najnowsza seria „Dlaczego?”, skierowana do młodych widzów, zainspirowana została najpopularniejszymi pytaniami, jakie Polacy wpisują do internetowych wyszukiwarek. Seria będzie miała swoją premierę w sobotę, 28 maja br. o godzinie 10:00 na stronie głównej gazeta.pl oraz w serwisie next.gazeta.pl. Kolejne odcinki serii będą publikowane co tydzień.

- W gazeta.pl wciąż rozwijamy ofertę wideo, aby zapewniać naszym widzom angażujące treści. Coraz więcej z nich powstaje z myślą o generacji Z, która przede wszystkim poszukuje autentyczności. Seria „Dlaczego?” jest odpowiedzią na te oczekiwania i wierzymy, że spotka się z dużym zainteresowaniem

- mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl i dyrektor do spraw rozwoju treści wideo.


Twórcą serii „Dlaczego?” jest Sebastian Wasilewski, dziennikarz i reporter, który wcześniej pracował m.in. dla TVN24.

- Tworząc cykl „Dlaczego?”, analizowaliśmy popularne hasła w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. Na tej podstawie wybraliśmy tematy kolejnych odcinków

- tłumaczy autor formatu.


Wśród zagadnień, które zostaną omówione w programie, znajdą się m.in. technologia 5G, rosnące ceny, przyjaźnie czy pensje zawodowych piłkarzy. Pierwszy odcinek serii będzie poświęcony szkolnym ocenom.

Za merytoryczne opracowanie programu odpowiadają naukowcy z Politechniki Gdańskiej, a scenariusz każdego odcinka przechodzi konsultację naukową.

- Nauka nie jest tylko dla naukowców, ale opowiadanie o niej w przystępny sposób to często duże wyzwanie. Twórcy programu „Dlaczego?” pokazują, że można to robić ciekawie i efektownie: językiem filmu, a jednocześnie językiem młodzieży. Na Politechnice Gdańskiej cenimy sobie ludzi odważnych i niepokornych, z głowami pełnymi pomysłów, a ten cykl i jego bohaterowie są tego świetnym przykładem

- mówi Krzysztof Wilde, profesor, rektor Politechniki Gdańskiej.


Producentem formatu „Dlaczego?” jest Based Media, a koproducentem Politechnika Gdańska.

„Dlaczego?” - sezon 1., premiery w soboty (od 28 maja 2022 roku) na stronach internetowych gazeta.pl i next.gazeta.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...