reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ČT zwalnia pracowników, zamyka kanał i ogranicza sport

dodano: 2022-06-05 10:48 | aktualizacja: 2022-06-05 17:31
autor: RO | źródło: parabola.cz

CT3 czeska telewizja logo 360px.jpg Obecna sytuacja rynkowa z gwałtownie rosnącymi cenami energii, surowców, a także inflacją, wymusiła zmiany w funkcjonowaniu czeskiego nadawcy publicznego. Česká televize (ČT) dokona cięć w poszczególnych obszarach swojej działalności. Częścią pakietu redukcyjnego jest zamknięcie kanału ČT3, co było już planowane dużo wcześniej.

CT ceska televize czeska telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ČT3 został uruchomiony na początku pandemii w marcu 2020 roku jak kanał dla wrażliwej części populacji - osób starszych. Dla tej grupy docelowej nadaje programy z bogatego archiwum ČT i ČST. Są to seriale, filmy, dokumenty, programy muzyczne i rozrywkowe.

ČT3 zostanie zamknięty w styczniu 2023 roku. Będzie to jedyna zmiana, jaka czeka widzów w latach 2023-2024 pod względem ilości kanałów. Niewykluczone są dalsze zmiany po 2024 r., kiedy liczba kanałów CT mogłaby zostać jeszcze bardziej pomniejszona, np. o ČT Sport, ČT2 lub ČT art.. Zamknięcie kanału ČT3 za 2 lata przyniesie 120 mln koron oszczędności.

ČT3 powstał w marcu 2020 r. jako kanał tymczasowy, który miał działać maksymalnie przez 6 miesięcy.

Cięcia w działalności Czeskiej Telewizji są związane z niewystarczającymi wpływami dla mediów publicznych. Głównym źródłem przychodów ČT są wpływy za abonament, które nie wzrosły od 2008 roku. Miesięczna opłata za telewizję nadal wynosi 135 koron czeskich. ČT od kilku lat nawołuje do podwyżki opłat. Politycy nie chcą zmieniać jego poziomu przynajmniej przez najbliższe 2 lata. Dlatego stworzono pakiet redukcyjny, który pomoże "obciąć" wszystkie koszty operacyjne CT.

Zwolnienia, ograniczenia w sporcie
Czeski nadawca reaguje na realny spadek wartości swoich przychodów, zwalniając pracowników. W drugiej połowie 2022 r. z pracą pożegna się 50 osób. Kolejna faza zwolnień nastąpi w latach 2023 i 2024, kiedy zwolnienia dotkną nawet 200 osób.

Produkcja programów sportowych będzie ograniczona, a w przypadku wykupionych praw do transmisji, jeśli umowa na to pozwoli, będą oferowane w formie sublicencji dla innych nadawców. Przykładem są piłkarskie Mistrzostwa Świata 2022, które odbędą się w Katarze.

Ponadto dalsze oszczędności mają dotknąć produkcję nowych filmów i programów.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...