reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brak Pilot TV

dodano: 2005-04-12 19:54
autor: Janusz Sulisz | źródło:

pilot_tv_logo_sk.gif Całkiem niespodziewanie wyłączono z transpondera Cyfry+ na Hot Birdzie 4 emisję jednej z niekodowanych stacji - Pilot TV. Po śmierci i do czasu pogrzebu Jana Pawła II emisja Pilot TV była zawieszona. Aktualnie nie działa też strona internetowa Pilot TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie nie do końca wiadomo, czy to kolejne przenosiny na inny transponder, czy problemy finansowe lub techniczne, ale faktem jest, że Pilot TV na dotychczasowym miejscu na Hot Birdzie 4 nie ma.

Pilot TV była nadawana w wersji niekodowanej na częstotliwości 10,719V (SR=27500, FEC=3/4). Transponder ten wykorzystuje Cyfra+. Po śmierci Jana Pawła II emisję Pilot TV zawieszono z szacunku dla Papieża (informacja na czarnej planszy) i jako jedyna tylko ta stacja nie wróciła do normalnej ramówki po pogrzebie Wielkiego Polaka.

Z tego co wiadomo za transmisję niekodowaną w Seca 2 platforma Cyfry+ pobiera opłaty. Przypomnijmy, że Pilot TV już raz przenosiła się z transpondera Cyfrowego Polsatu, a pojawiła się w połowie września 2004 roku właśnie na transponderze Cyfry+ na 10,719V.

Faktem jest, że Pilot TV czyli 'Telewizja o telewizji' nie bardzo się przyjęła wśród widzów. Nasze sugestie, że jest zwykłą 'zapchaj dziurą' w mniejszy lub większy sposób ograniczającą jakość innym wartościowym kanałom na transponderze platformie Cyfry+, przyjmowano z niedowierzaniem.

Czyżby to koniec Pilot TV, a jej miejsce w Cyfrze+ zajmie np. TVP Kultura albo inny kanał?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...