reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Transmisje SGP Polski na kanale TTV

dodano: 2024-05-07 10:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Warner Bros. Discovery

Warner Bros. Discovery Speedway Grand Prix SGP Przed nami 2. runda Speedway Grand Prix. Na Stadionie Narodowym w Warszawie zobaczymy rywalizację najlepszych żużlowców świata. Czy Bartosz Zmarzlik odniesie pierwsze w karierze zwycięstwo w stolicy? Sprawdź plan transmisji SGP Polski. Sobotni wyścig będzie można obejrzeć na kanale TTV.

Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery Speedway Grand Prix SGP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

4 turnieje na bezpłatnym kanale TTV

Speedway Grand Prix to coroczny cykl turniejów żużlowych wyłaniający indywidualnego mistrza świata. Po raz trzeci wyścigi będą transmitowane na kanałach grupy Warner Bros. Discovery.

4 turnieje rozgrywane w Polsce będzie można oglądać na ogólnopolskim, bezpłatnym kanale TTV. Pozostałe zawody będą relacjonowane na antenach Eurosport oraz w Eurosport Extra w Playerze. Cykl SGP dopełnią emisje Drużynowych Mistrzostw Świata Speedway of Nations.

Kalendarz Speedway Grand Prix 2024:

 • 27 kwietnia, Donji Kraljevec (Chorwacja)
 • 11 maja, Warszawa (Polska)
 • 18 maja, Landshut (Niemcy)
 • 1 czerwca - Praga (Czechy)
 • 15 czerwca - Målilla (Szwecja)
 • 29 czerwca - Gorzów Wlkp. (Polska)
 • 17 sierpnia - Cardiff (Wielka Brytania)
 • 31 sierpnia - Wrocław (Polska)
 • 7 września - Ryga (Łotwa)
 • 14 września - Vojens (Dania)
 • 28 września - Toruń (Polska)

Kalendarz Speedway of Nations 2024:

 • 9, 10, 12, 13 lipca - Manchester, Wielka Brytania

2. runda Speedway Grand Prix

W sobotę, 11 maja w Warszawie odbędzie się 2. runda tegorocznego sezonu SGP. Do rywalizacji staną polscy reprezentanci: Bartosz Zmarzlik (4-krotny mistrz świata, broniący zeszłorocznego tytułu), Dominik Kubera i Szymon Woźniak.

Nowy sezon rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu rozpoczął się 29 kwietnia w Donji Kraljevec. Po dwóch zwycięstwach z rzędu na inaugurację sezonu, Bartosz Zmarzlik tym razem zajął 4. miejsce. Zwycięzcą SGP Chorwacji i pierwszym w tym sezonie liderem klasyfikacji generalnej został Jack Holder. Drugie miejsce zajmuje kolejny Australijczyk, Jason Doyle, a trzeci jest Szwed Fredrik Lindgren. To właśnie on w ubiegłym roku okazał się najszybszy w Warszawie, wyprzedzając Holdera i Zmarzlika. Czy tym razem Bartosz Zmarzlik wreszcie dopnie swego i odniesie pierwsze w karierze zwycięstwo w Warszawie?

Kto skomentuje SGP Polski w Warszawie?

Zawody skomentują Michał Korościel i Marcin Kuźbicki. W studiu prowadzonym przez Sebastiana Szczęsnego swoją wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. Reporterem podczas SGP Polski będzie Mateusz Kędzierski. Z kolei Marcelina Rutkowska-Konikiewicz i Rafał Lewicki będą relacjonować wydarzenia z parku maszyn.

W piątek odbędą się kwalifikacje, po raz pierwszy rozgrywane w formule sprintu. Zawodnicy startujący w czterech czteroosobowych grupach będą mieli po 2 minuty na jak najszybsze przejechanie okrążenia. Ci, którzy osiągną najlepsze czasy w każdej grupie, awansują do biegu finałowego. Jego zwycięzca otrzyma cztery punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej SGP. Pozostali żużlowcy zdobędą odpowiednio: trzy, dwa i jeden punkt.


Plan transmisji - SGP Polski w Warszawie:

10 maja (piątek)

17:00 Kwalifikacje, Eurosport 2, Player

11 maja (sobota)

19:00 Wyścig, TTV, Player
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki, studio od 18:35: Sebastian Szczęsny, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, reporterzy: Mateusz Kędzierski, Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Rafał Lewicki


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...