reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play: Internet światłowodowy dla 6 mln gospodarstw

dodano: 2022-06-20 09:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Groupe Iliad

Play W niedzielę, 19 czerwca 2022 roku Grupa Play (P4, Groupe Iliad), dostawca internetu stacjonarnego, telewizji cyfrowej i usług mobilnych pod markami Play i UPC Polska, wraz z InfraVia Capital Partners, firmą private equity specjalizującą się w inwestycjach infrastrukturalnych i technologicznych, podpisały umowę otwierającą drogę do zapewnienia dostępu do szybkiego internetu 6 milionom gospodarstw domowych w Polsce, z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury i poprzez dalsze znaczące inwestycje. Sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów telekomunikacyjnych w nowym otwartym modelu dostępu do sieci. InfraVia Capital Partners nabędzie 50 proc. udziałów w spółce FibreForce.

Play komunikat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na mocy umowy przedwstępnej, która podlega zatwierdzeniu przez regulatora, InfraVia Capital Partners nabędzie za 1,775 mld zł 50 proc. udziałów w spółce zależnej Grupy Play, działającej pod nazwą FibreForce. Do końca 2022 roku Grupa Play planuje przenieść do FiberForce infrastrukturę szerokopasmową UPC Polska (HFC i FTTx), obejmującą zasięgiem ponad 3,7 mln gospodarstw domowych (więcej tutaj). Dodatkowo FiberForce ma ambicje zbudowania ponad 2 milionów dodatkowych przyłączy światłowodowych (dane za Groupe Iliad). Jak czytamy w komunikacie, spółka udostępni swoją infrastrukturę sieciową innym operatorom telekomunikacyjnym (m.in. Play i UPC Polska) w otwartym i niedyskryminującym modelu dostępu, aby zmaksymalizować wykorzystanie wybudowanej infrastruktury przez konsumentów (więcej tutaj).

- To partnerstwo jest kolejnym kamieniem milowym w umacnianiu naszej pozycji ogólnopolskiego lidera w zakresie infrastruktury, umożliwiając milionom nowych klientów w Polsce korzystanie z superszybkiego internetu. Dzięki modelowi otwartego dostępu hurtowego do sieci chcemy wyznaczać nowe standardy dostępu do łączy szerokopasmowych i zapewnić wszystkim wolność wyboru. Mamy nadzieję, że ta nowa inwestycja pomoże znacznie zmniejszyć lukę cyfrową i zapewni rozwój innowacji z korzyścią dla naszych klientów, społeczeństwa i gospodarki

- mówi Jean Marc Harion, prezes sieci Play i UPC Polska.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy rozwijać naszą współpracę z Grupą iliad dzięki wspólnemu przedsięwzięciu z Grupą Play. Umożliwi nam to zbudowanie kluczowego aktywa w tym rozwijającym się sektorze wspólnie z wiodącym partnerem na polskim rynku

- mówi Vincent Levita, prezes i założyciel InfraVia.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...