reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukradziono kryptowaluty o wartości 100 mln dol. z Horizon

dodano: 2022-06-26 12:09
autor: Dr. Hack | źródło: Harmony

Harmony bitcoin kryptowaluta 360px Hakerzy wykorzystali poważną lukę w zabezpieczeniach, aby ukraść 100 mln dol. z Harmony Horizon Bridge, który pozwala użytkownikom przenosić swoje kryptowaluty z jednego blockchain do drugiego. Firma kryptograficzna Harmony potwierdziła atak i kradzież o wartości 100 mln dol., wywołując więcej pytań dotyczących bezpieczeństwa DeFi. W 2022 roku jest coraz więcej kradzieży kryptowalut i coraz więcej pytań jak się zabezpieczyć przy okazji tego typu transakcji na kryptowalutach.

satkurier.pl
kryptowaluty bitcoin ethereum 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Most (ang. blockchain bridge) to protokół, który umożliwia użytkownikom „mostkowanie” lub przenoszenie aktywów, takich jak kryptowaluty, tokeny i NFT w różnych łańcuchach bloków. 

Bliżej nieznani hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości około 100 mln dol. z Horizon, blockchain bridge opracowanego przez amerykański start-up Harmony. To jeden z licznych ostatnio udanych ataków na tego typu działalność na poziomie kryptowalut, które nasiliły się w 2022 roku, szczególnie po inwazji Rosji w Ukrainie.

Harmony opracowuje blockchainy dla tzw. zdecentralizowanych finansów – stron peer-to-peer, które oferują pożyczki i inne usługi bez tradycyjnych strażników, takich jak banki a także dla niezamiennych tokenów.

Firma z siedzibą w Kalifornii powiedziała, że ​​atak uderzył w „most” Horizon, narzędzie do przesyłania kryptowalut między różnymi łańcuchami bloków, czyli podstawowym oprogramowaniem używanym przez cyfrowe tokeny, takie jak bitcoin i ethereum.

Takie ataki od dawna nękają firmy z sektora kryptowalut.
Niestety coraz częściej atakowane są mosty blockchain.
Według londyńskiej firmy analitycznej Elliptic, w 2022 roku z mostów skradziono ponad 1 mld dol.

Czym jest blockchain bridge?
Taki most (blockchain bridge) to protokół, który umożliwia użytkownikom „mostkowanie” lub przenoszenie aktywów, takich jak kryptowaluty, tokeny i NFT w różnych łańcuchach bloków. Włamanie do mostu ma miejsce, gdy luka zostanie zidentyfikowana i wykorzystana w kontrakcie mostowym łączącym dwa różne łańcuchy bloków. Posiadacze kryptowalut zwykle nie działają w ramach jednego ekosystemu blockchain, dlatego programiści stworzyli mosty, aby wypełnić tę pustkę.

​​​​​​​Atak na Harmony nie jest pierwszym na rynek kryptowalut
Ronin Network, oparty na Ethereum sidechain stworzony dla popularnej gry Axie Infinit , straciła w marcu ponad 600 mln dol., w wyniku ataku, który amerykańscy urzędnicy powiązali z północnokoreańską grupą hakerską Lazarus. Podobnie w lutym platforma finansowa Wormhole straciła prawie 325 mln dol. po tym, gdy hakerzy wykorzystali lukę bezpieczeństwa w kodzie.

Takich ataków w ostatnim czasie przybywa, a efektem pośrednim jest znaczący spadek kursów kryptowalut, jak również zmniejszenie zainteresowania klientów obrotem kryptowalutami.

Źródło: techcrunch.com  euronews.com  harmony.one

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...