reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Inspirujące kobiety” 3 w TVN Style

dodano: 2022-07-01 17:10 | aktualizacja: 2022-07-01 23:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

TVN Style „Inspirujące kobiety” Szukacie wyjątkowych kobiet na pierwszych stronach gazet? A może wystarczy rozejrzeć się wokół siebie? Jak zapowiada nadawca, „Inspirujące kobiety” to program w którym dziennikarka Dorota Wellman („Dzień dobry TVN” w kanałach TVN i ITVN/TVN International) odkrywa przed widzami sylwetki Polek, które mają odwagę zmieniać świat, nie tylko ten wielki, ale też własny. 1. odcinek 3. sezonu programu „Inspirujące kobiety” wyemitowany zostanie premierowo w niedzielę, 3 lipca br. o godz. 16:40 w kanale TVN Style.

TVN Style „Inspirujące kobiety”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, bohaterką premierowego odcinka trzeciej serii programu (premiera w niedzielę, 3 lipca br. o godzinie 16:40) jest doktor Karolina Pierzynowska, naukowczyni z Gdańska. Ma 30 lat i doktorat na koncie. Niedługo będzie robić habilitację. Jest także pierwszą w Polsce laureatką międzynarodowej nagrody „Future Science Future Star Award”. Odznaczenie to przyznawane jest naukowcom, których praca może w znaczącym stopniu wpłynąć na ludzkie zdrowie. Bohaterka programu prowadzi badania nad lekiem, który mógłby zmienić podejście do leczenia chorób neurodegeneracyjnych, w tym Alzheimera. Jest już o krok od opracowania skutecznego leku. Swoją pracą i życiem rodzinnym udowadnia, że można mieć rodzinę i rozwijać karierę naukową. Ma dwójkę dzieci. Niestety właśnie z tego powodu często spotyka się z dyskryminacją - głównie ze strony innych kobiet z dziedzin naukowych, które uważają, że nie da się pogodzić bycia matką i naukowcem. Wielu osobom przeszkadza też jej młody wiek. Jak sobie z tym radzi?

Marta Florkiewicz-Borkowska porzuciła korporację na rzecz pracy w edukacji. Ta kolorowa, zakręcona i zarażająca pozytywną energią nauczycielka jest zaprzeczeniem stereotypowego wyobrażenia o osobie pracującej w szkole. Bohaterka drugiego odcinka trzeciej serii programu (premiera w niedzielę, 10 lipca br. o godzinie 16:40) towarzyszy młodym ludziom w rozwoju i życiu. Pokazuje wszystkim, że każdy moment na zmianę jest dobry. Udowadnia, że warto zaryzykować i spróbować czegoś nieznanego, co kiedyś może stać się twoją pasją. Odczarowuje nudną szkolę i wierzy w to, że nauka może sprawiać przyjemność. Marta Florkiewicz-Borkowska daje młodzieży przestrzeń, rozwijając ich zainteresowania. Łamie stereotyp znudzonej pracą nauczycielki. Jest także artterapeutką, która wraz ze swoimi podopiecznymi szyje Pożeracze Smutków. Stara się przez tę metodę budować poczucie wartości i pewności swoich uczniów.

Bohaterką trzeciego odcinka trzeciej serii programu (premiera w niedzielę, 17 lipca br. o godzinie 16:40) jest Maria Jaszczyk - emerytowana nauczycielka, która po latach nie tylko przyznała się do swoich błędów, ale także zaczęła edukować lokalne społeczeństwo. Jest osobą wierząca i wcześniej nigdy nie okazywała wsparcia swoim uczniom LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender/lesbijki, geje, biseksualiści i osoby transpłciowe). Na ich pytania o związki takich osób, odpowiadała po prostu, że są nienormalne. Po latach, już na emeryturze, zmieniła zdanie i pomimo hejtu części jej otoczenia, stara się edukować mieszkańców w zakresie wiedzy o społeczności LGBT. Szczególnie stawia nacisk na edukację nauczycieli. Organizuje dla nich specjalne warsztaty, na których opowiada o tym, jak rozmawiać z dziećmi o ich orientacji seksualnej (więcej tutaj).

Dorota Wellman jest prowadzącą program „Dzień dobry TVN”, emitowany w kanałach TVN i ITVN (TVN International) (więcej tutaj).
 
Dorota Wellman w programie „Inspirujące kobiety”, foto: TVN Discovery
Dorota Wellman w programie „Inspirujące kobiety”, foto: TVN Discovery
Dorota Wellman w programie „Inspirujące kobiety”, foto: TVN Discovery
Dorota Wellman w programie „Inspirujące kobiety”, foto: TVN Discovery
Dorota Wellman w programie „Inspirujące kobiety”, foto: TVN Discovery
Dorota Wellman w programie „Inspirujące kobiety”, foto: TVN Discovery


„Inspirujące kobiety” - sezon 3., emisja w niedziele (od 3 lipca 2022 roku) o godz. 16:40 w TVN Style.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...