reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Indyjska rakieta wyniesie satelity OneWeb

dodano: 2022-07-04 13:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb/ISRO

ISRO Indie logo 360px Indie potwierdziły, że będą aktywnie uczestniczyć w wynoszeniu na orbitę satelitów internetowych OneWeb (dodać należy, że Indie zostały udziałowcem tego operatora). Największa indyjska rakieta GSLV Mk3 zostanie wystrzelona w październiku 2022 r. i ponownie w styczniu 2023 r., by wynieść satelity OneWeb na niską orbitę (LEO). Szczegóły zostaną podane przed startem.

ISRO/OneWeb
ISRO Oneweb satelita rakieta indyjska 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dr S. Somanath, przewodniczący indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO), potwierdził zamówienie od firmy OneWeb i wyjaśnił, że październikowy start rakiety będzie dziewiczym lotem rakiety.

Rakieta GSLV Mk3 jest większym rozwinięciem dobrze znanej wersji PSLV.
Rakieta PSLV może przewozić ładunki o wadze około 1750 kg, ale mocniejszy GSLV może obsłużyć do 4000 kg masy startowej i umieścić ten ładunek na orbicie geostacjonarnej.

Pojawiły się też informacje, że OneWeb będzie korzystać z rakiet 2. generacji Relativity Space, ale dopiero od 2025 roku. Relativity Space ogłosiła, że ​​OneWeb podpisał umowę na usługi wynoszenia satelitów OneWeb Gen 2 przy pomocy rakiety nośnej wielokrotnego użytku Relativity Terran R, który zawiera wiele części drukowanych w 3D.

Flota satelitów OneWeb wymaga natychmiastowego ((jak najszybszego) umieszczenia na orbicie 648 satelitów. Około 2/3 satelitów OneWeb jest już w kosmosie, chociaż 36 satelitów zostało „skonfiskowanych” przez Rosję na początku wojny w Ukrainie i znajduje się na terenie kosmodromu w Bajkonurze.

Ale OneWeb już planuje kolejną flotę większych satelitów, które mają obejmować także satelity nawigacyjne. Okazuje się, że OneWeb będzie nie tylko świadczył usługi Internetu satelitarnego, ale także usługi nawigacji satelitarnej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...