reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Imperium z koncesją na kolejne 10 lat

dodano: 2022-07-06 05:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Imperium W poniedziałek, 4 lipca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Imperium Media z siedzibą w Gliwicach koncesji na kolejny okres udzielonej na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Imperium. Stacja ma charakter wyspecjalizowany - informacyjny, i dostępna jest w należącej do nadawcy sieci Imperium Telecom w Gliwicach. Nowa koncesja obowiązuje od dnia 13 czerwca 2023 roku i wygasa z dniem 12 czerwca 2033 roku. Przypomnijmy, że w przeszłości nadawca planował emisję kanału Imperium w ramach multipleksu lokalnego naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Imperium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dniu 13 czerwca 2013 roku Czesław Chlewicki zamieszkały w Gliwicach otrzymał koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Imperium we własnej sieci telekomunikacyjnej na obszarze Gliwic (koncesja obowiązuje od 13 czerwca 2013 roku do 12 czerwca 2023 roku) (więcej tutaj). Decyzją przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 29 lipca 2015 roku, wydaną na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wyrażono zgodę na przeniesienie uprawnień wynikających z koncesji udzielonej Czesławowi Chlewickiemu na spółkę Imperium Media z siedzibą w Gliwicach. Pismem z dnia 21 marca 2022 roku spółka Imperium Media wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie, w trybie określonym w w artykule 35a „Ustawy o radiofonii i telewizji”, koncesji na kolejny okres. Koncesja wygasa z dniem 12 czerwca 2023 roku - zachowany został więc termin do złożenia wniosku o udzielenie koncesji na kolejny okres określony w artykule 35a ustęp 1 „Ustawy o radiofonii i telewizji” - zgodnie z którym wniosek należy złożyć nie później niż 12 miesięcy przed wygaśnięciem posiadanej koncesji.

Decyzja z 4 lipca br. została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 31 maja 2022 roku podjętej w związku z wnioskiem spółki Imperium Media o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Imperium w sieciach telekomunikacyjnych na kolejny okres po wygaśnięciu koncesji z 2013 roku. Dla zapewnienia nieprzerwanego prawa do rozpowszechniania programu Imperium po wygaśnięciu koncesji z dnia 13 czerwca 2013 roku, termin obowiązywania nowej koncesji ustalono od dnia 13 czerwca 2023 roku do dnia 12 czerwca 2033 roku.

Zgodnie z załączonym do wniosku koncesyjnego pismem, wspólnikami spółki Imperium Media są Czesław Chlewicki (92 proc. udziałów) i Iwona Chlewicka (8 proc. udziałów).

Według nowej koncesji program Imperium będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 1 godzinę na dobę, miał charakter wyspecjalizowany: informacyjny, i rozpowszechniany w sieci Imperium Telecom w Gliwicach.

Przypomnijmy, że w 2013 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) poinformował o przystąpieniu do opracowania zmiany planu zagospodarowania częstotliwości z zakresu 470-862 MHz. Zainteresowane podmioty mogły zgłaszać swoje propozycje do projektu. Wśród chętnych, którzy chcieli być obecni w multipleksie lokalnym naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) z własnym kanałem, była firma Imperium Telecom z Gliwic (więcej tutaj). W przekazanym Urzędowi Komunikacji Elektronicznej stanowisku firma Imperium Telecom poinformowała wtedy:

- Informujemy, że będziemy nadawać program lokalny drogą kablową na terenie powiatu gliwickiego. Chcielibyśmy również mieć możliwość nadawania drogą rozsiewczą w systemie DVB-T. Prosimy zatem o uwzględnienie naszej firmy w trakcie opracowywania zmiany planu zagospodarowania częstotliwości z zakresu 470-862 MHz.


Ostatecznie do uruchomienia naziemnej emisji stacji Imperium nie doszło (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...