reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DAZN chce przejąć grupę Eleven?

dodano: 2022-07-13 16:45 | aktualizacja: 2022-07-13 17:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Financial Times/satkurier.pl

DAZN Grupa DAZN, należąca do miliardera Lena Blavatnika, prowadzi - według osób znających szczegóły - rozmowy w sprawie przejęcia grupy Eleven, informuje „Financial Times”. Negocjacje świadczą o determinacji DAZN w pozyskiwaniu treści i wchodzeniu na nowe rynki w czasach ostrej rywalizacji między grupami streamingowymi o transmisje wydarzeń sportowych na żywo, które przyciągną i utrzymają subskrybentów.

DAZN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eleven Sports został założony w 2015 roku przez włoskiego przedsiębiorcę i właściciela klubu piłkarskiego Leeds United, Andreę Radrizzaniego, po sprzedaży przez niego agencji praw sportowych MP & Silva chińskiemu nabywcy za ponad 1 mld dol. Podstawowy biznes polega na oferowaniu subskrybentom transmisji sportowych na żywo. Ponadto grupa Eleven obejmuje producenta filmów dokumentalnych Neo Studios i podmiot zajmujący się marketingiem cyfrowym, o nazwie Team Whistle. Eleven ma również własną technologię przesyłania strumieniowego, po przejęciu MyCujoo w 2020 roku.

Grupa Eleven posiada jeden symboliczny udział w Eleven Sports Network Sp. z o.o. (0,01 proc.), a pozostałe (99,99 proc.) jest w posiadaniu Telewizji Polsat. Grupa nie ma zatem kontroli ani nad kanałami Eleven Sports w Polsce, ani nad lokalną platformą streamingową www.elevensports.pl, za to oferuje na naszym rynku globalną usługę streamingową elevensports.com z transmisjami na żywo z niszowych lig i sportów. Grupa Eleven jest szeroko obecna w Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Włoszech, a także kilku azjatyckich krajach.

DAZN posiada już krajowe prawa medialne do transmisji hiszpańskiej LaLigi, niemieckiej Bundesligi i włoskiej Serie A. W Polsce pokazuje głównie boks, Ligę Mistrzyń UEFA czy Żydowskie Igrzyska Olimpijskie. Miesięczna subskrypcja kosztuje 39,99 zł.

Generalnie DAZN przynosi straty, więc Access Industries Blavatnika zgodził się na dokapitalizowanie firmy w lutym tego roku na wysokość 4,3 mld dol., spłacając zadłużenie DAZN, który dąży do osiągnięcia rentowności i dywersyfikacji źródeł przychodów.

Pod kierownictwem dyrektora generalnego Shaya Segeva, byłego szefa grupy Entain, DAZN ma nadzieję zbudować biznes bukmacherski i rynek cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Jak podaje „FT”, chociaż rozmowy DAZN z Eleven są zaawansowane, nie ma gwarancji, że dojdzie do porozumienia. Zarówno DAZN, jak i Eleven odmówili „FT” komentarza.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...