reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fantastyczne filmy i seriale we wrześniu w AMC

dodano: 2022-08-18 01:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC We wrześniu br. kanał AMC poleca swoim widzom takie seriale jak „Tales of the Walking Dead” (sezon 1.) i „Creepshow” (sezon 1.), a w ramach pasma „Świat przyszłości” takie produkcje filmowe jak „Rollerball”, „Nemezis”, „Trzynaste piętro”, „Ghost Source Zero”, „Tylko jeden”, „The Broken Key”, „Grzeczny świat” i „Daybreakers”.

AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, we wrześniu br. kanał AMC poleca swoim widzom serialową antologię „Tales of the Walking Dead”, która premierowo wyemitowana zostanie w poniedziałek, 26 września br. o godzinie 22:00. Kolejne odcinki będą emitowane w każdy poniedziałek w kanale AMC. Ponadto stacja zaprasza na powtórkowe odcinki pierwszego sezonu serialu „Creepshow”, który zobaczyć będzie można w czwartki, od 29 września br., o godzinie 22:00. W każdą sobotę (od 3 września br.) od godziny 22:00 kanał AMC zaprezentuje dwa filmy w ramach pasma „Świat przyszłości”. Na antenie pojawią się takie produkcje jak „Rollerball”, „Nemezis”, „Trzynaste piętro”, „Ghost Source Zero”, „Tylko jeden”, „The Broken Key”, „Grzeczny świat” i „Daybreakers”.

Wrzesień 2022 roku w ofercie kanału AMC:

„Świat przyszłości”:
emisja: w soboty (od 3 września br.) o 22:00
Pasmo filmowe w ofercie kanału AMC.

„Świat przyszłości”:
„Rollerball” („Rollerball”)
reżyseria: John McTiernan, występują: Rebecca Romijn, Chris Klein, Juan Moreno y Herrera-Jiménez „Jean Reno” i James Todd Smith III „LL Cool J”
emisja: w sobotę, 3 września br. o 22:00

Jonathan Cross to najpopularniejszy zawodnik w najszybszym i najbardziej ekstremalnym sporcie wszech czasów: rollerball. Wraz z kolegami z drużyny, Marcusem Rileyem i Aurorą, Jonathan wiedzie dostatnie życie: sława, pieniądze, niesamowite samochody - wszystko dzięki temu, że daje widzom to, czego pragną: niebezpieczną grę pełną emocjonujących wrażeń, karkołomnych prędkości i akcji wywołujących ciarki na plecach. Jednak sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy twórca rollerballa, Petrovich, zdaje sobie sprawę, że poważne wypadki na boisku przynoszą wyższą oglądalność. Zaczyna przekupywać członków różnych drużyn, aby na boisku byli bardziej agresywni niż to konieczne. Wkrótce Jonathan i jego przyjaciele wpadają w pułapkę manipulacji Petrovicha, grając o swoje życie w nowej grze bez żadnych zasad (więcej tutaj).

„Świat przyszłości”:
„Nemezis” („Nemesis”)
reżyseria: Albert Pyun, występują: Olivier Gruner, Cary-Hiroyuki Tagawa i Brion James
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 3 na 4 września br. o 0:00

Jest rok 2027, a ludzie i maszyny połączyły się, tworząc nową rasę nadludzi. Alex jest policjantem przydzielonym do tropienia terrorystów, którzy chcą zniszczyć nową erę informacyjną. Poważnie zraniony w wyniku konfrontacji, Alex porzuca pracę w policji. Jednak po raz kolejny zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę, gdy otrzymuje zadanie „zrób to lub zgiń” - jego misją ma być wytropienie nieuczciwego gliniarza, który pracuje dla terrorystów.

„Świat przyszłości”:
„Trzynaste piętro” („The Thirteenth Floor”)
reżyseria: Josef Rusnak, występują: Craig Bierko, Gretchen Mol, Armin Mueller-Stahl i Vincent D'Onofrio
emisja: w sobotę, 10 września br. o 22:00

Na 13. piętrze wieżowca w centrum miasta wizjonerzy Douglas Hall i Hannon Fuller doprowadzają technologię wirtualnej rzeczywistości do jej apogeum, odtwarzając Los Angeles z 1937 roku na komputerowym czipie. Kiedy Hall budzi się i odkrywa zakrwawione ubrania oraz zamordowanego Fullera, staje się głównym podejrzanym. Aby rozwiązać sprawę morderstwa, Hall rozpoczyna poszukiwania prawdy, co pogrąża go w świecie morderstw i oszustw (więcej tutaj).

„Świat przyszłości”:
„Ghost Source Zero” („Ghost Source Zero”)
reżyseria: Mark Cheng, występują: Emily Dennis, Joe Barbagallo i Jean Goto
emisja: w sobotę, 10 września br. o 23:55

Jest rok 2063. Elitarna jednostka wojskowa musi zlikwidować nielegalnego producenta androidów, który właśnie wprowadza na rynek swój najnowszy eksperyment - najmądrzejszego i najsilniejszego androida na świecie.

„Świat przyszłości”:
„Tylko jeden” („The one”)
reżyseria: James Wong, występują: Delroy Lindo, Carla Gugino, Jason Statham i Jet Li
emisja: w sobotę, 17 września br. o 22:00

Nieuczciwy agent zostaje przydzielony do monitorowania równoległych wszechświatów, które zderzają się ze sobą, gdy mężczyzna zaczyna eliminować wersje samego siebie we wszystkich alternatywnych rzeczywistościach. Każda zniszczona postać dodaje mu energii i mocy. W końcu musi zmierzyć się z człowiekiem, który stoi na przeszkodzie do jego ostatecznego celu - zostania Jedynym (więcej tutaj).

„Świat przyszłości”:
„The Broken Key” („The Broken Key”)
reżyseria: Louise Nero, występują: Geraldine Chaplin, Rutger Hauer, Christopher Lambert, William Baldwin i Michael Madsen
emisja: w sobotę, 17 września br. o 23:45

W przyszłości surowe prawo ekologiczne powoduje, że papier staje się dobrem luksusowym. Drukowanie jest przestępstwem. Wszystkie informacje przepływają przez unikalną sieć danych prowadzoną przez Korporację Zimurgh. Seria morderstw sprawia, że Arthur, angielski naukowiec o włoskich korzeniach, zaczyna podążać skomplikowaną i pełną tropów ścieżką wytyczoną przed wiekami przez Dantego i Hieronima Boscha (malarza „Siedmiu grzechów głównych”). Próbując rozwiązać sprawę morderstw, Arthur odkrywa starożytny świat, który gotowy jest zrobić wszystko, aby chronić swoje tajne stowarzyszenie i odwieczne tajemnice. Bohater zostaje wplątany w skomplikowaną sieć symboli i musi pokonać swoje najgłębsze lęki, by rzucić światło na rytualne morderstwa inspirowane siedmioma grzechami głównymi.

„Świat przyszłości”:
„Grzeczny świat” („Disturbing Behaviour”)
reżyseria: David Nutter, występują: Katie Holmes, Nick Stahl i James Marsden
emisja: w sobotę, 24 września br. o 22:00

Po samobójstwie starszego syna rodzina Clark przeprowadza się do malowniczego i słonecznego miasteczka, Cradle Bay. Steve, ich młodszy syn, musi odnaleźć się w nowym, bardzo nietypowym środowisku. Tutejsza młodzież nie pije, nie bierze narkotyków, nie prowadzi samochodów pod wpływem używek i nie ma wśród nich przypadków samobójstw. W Cradle Bay nastolatki żyją zdrowo, a cały swój wolny czas poświęcają na naukę, prace społeczne czy konkursy wypieków. Są tak idealni, że aż nienaturalni. Steve opiera się ich urokowi i zaprzyjaźnia się z parą wyrzutków - Gavinem i Rachel, którzy, tak jak on, są bardzo sceptyczni wobec swych perfekcyjnych rówieśników (więcej tutaj).

„Świat przyszłości”:
„Daybreakers” („Daybreakers”)
reżyseria: Michael Spierig i Peter Spierig, występują: Claudia Karvan, Isabel Lucas, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Michael Dorman, Sam Neill i Vince Colosimo
emisja: w sobotę, 24 września br. o 23:40

Kilkukrotnie nominowany do „Nagrody Akademii” Ethan Hawke gra Edwarda Daltona, badacza żyjącego w roku 2019, kiedy to nieznana plaga przekształca światową populację w żądne krwi wampiry. Gdy zwykli ludzi są bliscy wyginięcia, wampiry muszą schwytać i wyhodować każdego człowieka, który pozostał, lub znaleźć jakikolwiek substytut krwi, zanim skończy im się czas. Jednak grupa działających w ukryciu wampirów dokonuje niezwykłego odkrycia, które ma moc ocalenia rasy ludzkiej (więcej tutaj).

„Tales of the Walking Dead” („Tales of the Walking Dead”)
emisja: w poniedziałki (od 26 września br.) o 22:00

„Tales of the Walking Dead” to serialowa antologia składająca się z sześciu godzinnych odcinków, z których każdy opowiada odrębną historię osadzoną w świecie „The Walking Dead” (więcej tutaj). Serial skupia się zarówno na nowych postaciach (Terry Crews jako Joe i Olivia Munn jako Evie), jak i tych dobrze znanych fanom postapokaliptycznej sagi (Alpha Samanthy Morton). „Tales of the Walking Dead” przygląda się wyjątkowemu życiu ocalałych miesiące i lata po apokalipsie. Każdy z nich na swój sposób próbuje przetrwać wśród szwendaczy i inaczej radzi sobie z wyzwaniami. Konflikty między bohaterami, gdy ci zostają zmuszeni do współpracy, testują ich umiejętności i podważają ich wolę przetrwania na każdym kroku (więcej tutaj).

„Creepshow” („Creepshow”)
emisja: w czwartki (od 29 września br.) o 22:00

Jak zapowiada nadawca, „Creepshow” to serialowa antologia oparta na klasycznej komedii grozy z 1982 roku, która dostarczy zarówno dreszczyku emocji, jak i świetnej zabawy. Słynny komiks zostaje ożywiony poprzez dwanaście krótkich historii przedstawionych w dwunastu odcinkach. Jest w nich wszystko, co straszne i przerażające - od morderstw do zjawisk niewytłumaczalnych i nadprzyrodzonych. Nawiedzone domki dla lalek, wilkołaki, mordercze gobliny, nikczemne dzieciaki w przebraniach podczas Halloween, zmarli oraz przypadki medycznych cudów - to tylko mały przedsmak tego, czego można się spodziewać. Nigdy nie wiadomo, co się czai na kolejnej stronie. Producentem wykonawczym serii jest showrunner Greg Nicotero („The Walking Dead” i „Fear the Walking Dead”). „Creepshow” powstał na podstawie kultowego filmu z 1982 roku zrealizowanego według scenariusza Stephena Kinga w reżyserii George'a A. Romero. Zawiera dwanaście mrożących krew w żyłach historii opowiedzianych w dwunastu 30-minutowych odcinkach (więcej tutaj).
 
Hannah Fierman w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Hannah Fierman w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Hannah Barefoot w serialu „Creepshow”, foto: Boris Martin
Hannah Barefoot w serialu „Creepshow”, foto: Boris Martin
Hannah Barefoot w serialu „Creepshow”, foto: Boris Martin
Hannah Barefoot w serialu „Creepshow”, foto: Boris Martin
Danielle Lyn w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Danielle Lyn w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Danielle Lyn w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Danielle Lyn w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Tricia Helfer w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Tricia Helfer w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Tricia Helfer w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Tricia Helfer w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Tricia Helfer w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Tricia Helfer w serialu „Creepshow”, foto: AMC Networks International
Nick Stahl, Katie Holmes i James Marsden w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Nick Stahl, Katie Holmes i James Marsden w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...