reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Najpierw film, potem rzeźba” i hity w czerwcu w TNT

dodano: 2021-05-12 03:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia/satkurier.pl

TNT W czerwcu br. kanał TNT poleca widzom - w ramach cyklu „Piątki w akcji” takie filmy jak „Kryptonim Freedom Strike”, „Najemnicy”, „Odkupienie: Kickboxer 5” i „Rewolwerowiec”, w ramach pasma „Najpierw film, potem rzeźba” takie produkcje jak „Ona to on”, „Uwaga, nadchodzi trener Gary”, „Nazywał się Bagger Vance”, „Pierwsza liga II”, „Rollerball”, „Ali”, „Rocky 3”, „Rocky 4”, „Ricky Bobby - Demon prędkości”, „Po prostu walcz!”, „Po prostu walcz 2” i „Po prostu walcz 3”, w ramach pasma „Kino wojenne” takie filmy jak „Ofiary wojny”, „Walkiria”, „Hamburger Hill” i „Działa Navarony”, a w ramach cyklu „Wielkie kino” takie produkcje jak „Pulp Fiction”, „Zmierzch”, „Hook”, „Szyfry wojny” i „Posejdon”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2021 roku w ofercie kanału TNT:

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 21:00
„Pulp Fiction” (emisja w środę, 16 czerwca br. o godzinie 21:15) - zwycięzca Oscara za „Najlepszy film 1995 roku” to chyba najbardziej znana produkcja Quentina Tarantino, z legendarnymi rolami Samuela L. Jacksona, Johna Travolty i Umy Thurman (więcej tutaj i tutaj). Co ciekawe, początkowo Thurman odmówiła zagrania Mii Wallace, ale Tarantino przekonał aktorkę, czytając jej scenariusz przez telefon. Film został zrealizowany budżetem 8 mln dolarów. Wyniósłby on 5 mln dolarów, gdyby nie udział Bruce’a Willisa (więcej tutaj).

„Zmierzch” (emisja w środę, 23 czerwca br. o godzinie 20:40) - Bella przeprowadza się wraz z ojcem z miasta Phoenix w Arizonie do niewielkiej miejscowości. Tam poznaje tajemniczego Edwarda, który pozornie nie pała do niej sympatią. Okazuje się, że Edward ma wielki sekret: jest wampirem i nie chce, aby ludzie dowiedzieli się o tej tajemnicy. Jednak Bella nie daje za wygraną i przekonuje bohatera, że warto walczyć o uczucie. Na ich drodze stanie klan wrogich wampirów i wiele innych przeszkód (więcej tutaj).

„Hook” (emisja w środę, 2 czerwca br. o godzinie 20:25) to rozrywkowa propozycja w reżyserii Stevena Spielberga, z Julią Roberts, Robinem Williamsem i Dustinem Hoffmannem w rolach głównych. Film przewrotnie wykorzystuje znaną bajkę o Piotrusiu Panu. Tym razem Peter jest dorosłym prawnikiem, który wraz z żoną wylatuje ze Stanów do Wielkiej Brytanii, aby odwiedzić rodzinę. Pewnego dnia jego dzieci znikają, a jedyne co po nich pozostało, to liścik od tajemniczego kapitana Hooka, złowieszczego pirata. Okazuje się, że tylko Peter może uratować dzieci i pokonać kapitana piratów (więcej tutaj i tutaj).

Jak zapewnia nadawca, reżyser filmu, John Woo, stworzył drugą część serii „Mission Impossible” i w „Szyfrach wojny” (emisja w środę, 30 czerwca br. o godzinie 21:10) również pokazuje, że dobrze wie, jak utrzymać widza w napięciu. To propozycja dla wielbicieli kina wojennego osadzonego w gatunku obyczajowego dramatu. Sierżant Joe Enders służy w oddziale wojska amerykańskiego - dowódcy szukają sposobu na skuteczne zakodowanie tajnych informacji. Do tego celu postanawiają wykorzystać język natywnych Amerykanów. Enders wkrótce będzie musiał wybierać pomiędzy ochroną ważnych wiadomości, a życiem nowego przyjaciela, szyfranta z plemienia Nawaho (więcej tutaj).

Ponadto w środę, 9 czerwca br. o godzinie 21:10 stacja pokaże film „Posejdon” (więcej tutaj).

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki około 22:00
Jak zapowiada nadawca, czerwcowe „Piątki w akcji” to zestaw produkcji jednej z najważniejszych dekad gatunku - lat 90. ubiegłego wieku. Bohaterami pierwszej produkcji - „Kryptonim Freedom Strike” (emisja w piątek, 4 czerwca br. o godzinie 21:10) - są komandosi. Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki jest przekonany, że tylko oni mogą poradzić sobie z narastającym konfliktem zbrojnym. Choć misja kończy się sukcesem, czeka ich zmierzenie się z politycznymi układami (więcej tutaj)

Z kolei tytułowi „Najemnicy” (emisja w piątek, 11 czerwca br. o godzinie 23:00) zostają wynajęci do odebrania naturalnych zasobów z wyspy nad Morzem Południowochińskim. Dowodzący im Nick Gunar chce zrezygnować ze specjalnych misji, ale potrzebuje pieniędzy. Podczas wyprawy orientuje się, że dzięki swojej pracy może uczynić więcej szkody niż pożytku (więcej tutaj i tutaj)

W programie „Piątków w akcji” znalazła się także piąta część serii o Kickboxerze, czyli „Odkupienie: Kickboxer 5” (emisja w piątek, 18 czerwca br. o godzinie 23:00). Jej bohaterem jest Matt Reeves. Odkrywa działalność organizacji z Republiki Południowej Afryki, która trenuje kickboxerów - pokonują w turniejach wszystkich innych zawodników. Są bezwzględni i werbują każdego utalentowanego mistrza sztuk walki. Kto się nie zgadza, ten musi przypłacić swoją decyzję życiem. Reeves postanawia położyć kres ich działaniom (więcej tutaj).

Cykl zakończy emisja „Rewolwerowca” (emisja w piątek, 25 czerwca br. o godzinie 22:10), utrzymanego w westernowej konwencji. Małe miasteczko na Dzikim Zachodzie nie może poradzić sobie z napadami grupy bandytów. Szeryfowi pozostała ostatnia deska ratunku: zwraca się do kowboja Michaela Athertona, który podejmuje wyzwanie i postanawia chronić miejscowość.

„Najpierw film, potem rzeźba”:
emisja: w soboty (od 5 czerwca br.) około 18:50
Lato to czas na powrót do formy - również dla bohaterów filmowych przygód. W rolach głównych wypełnionych sportowymi emocjami produkcji wystąpią m.in.: Amy Adams, Will Smith, Robert Redford, Sylvester Stallone, Jamie Foxx.

Postaci z pierwszych dwóch emitowanych filmów wcześnie zaczynają przygodę ze sportem. „Uwaga, nadchodzi trener Gary” (emisja w sobotę, 5 czerwca br. o godzinie 20:55) opowiada o losach szkolnych zawodników tenisa. Większość z nich nie grzeszy talentem, ale woźny Gary, postanawia wziąć na siebie trud ich trenowania. W sport angażuje się też bohaterka filmu „Ona to on” (emisja w sobotę, 5 czerwca br. o godzinie 18:50), uczennica Viola. Uwielbia piłkę nożną, ale jej drużyna zostaje zlikwidowana. Viola postanawia przebrać się za swojego brata i wziąć udział w treningach chłopców. 

W programie czerwcowego pasma znajdą się też historie o determinacji i ludzkiej sile woli. Will Smith zagra legendarnego boksera Muhammada Ali’ego w biograficznym filmie „Ali” (emisja w sobotę, 12 czerwca br. o godzinie 22:55). Aktor przybrał do roli 18 kg, a Jon Voight, który wcielił się w dziennikarza Howarda Cosella, spędzał 6 godzin dziennie w fotelu zespołu makijażystek, aby osiągnąć pożądany wygląd. 

Oddania i determinacji nie brakowało też Sylvestrowi Stallone, który angażował się w produkcję równie mocno, co Rocky w sport. Zmieniał plan treningowy i dietę do każdej kolejnej części filmu, aby dopasować wygląd bohatera do scenariusza i sytuacji życiowej. W sobotę, 19 czerwca br. o godzinie 19:05 stacja pokaże film „Rocky 3”, a o godzinie 21:10 produkcję „Rocky 4”. Sylvester Stallone jest znany ze swojej fizycznej siły. Jednak nawet mistrz boksu ma ograniczenia: w trzeciej części cyklu „Rocky” aktor zorientował się, że nie podniesie faktycznego mistrza wagi ciężkiej, Hulka Hogana. Hogan zdecydował się więc wskoczyć na wyciągnięte ręce Stallone’a, niczym Baby w „Dirty Dancing” (więcej tutaj).

W ramach bloku „Najpierw film, potem rzeźba” odbędzie się też emisja cyklu „Po prostu walcz!”. Seria opowiada o losach młodych mistrzów walki i ich zmaganiach z własną wytrzymałością i silnymi przeciwnikami. W sobotę, 19 czerwca br. o godzinie 23:00 kanał pokaże film „Po prostu walcz!”, a w sobotę, 26 czerwca br. o godzinie 21:00 produkcję „Po prostu walcz 2”, a o godzinie 23:00 film „Po prostu walcz 3” (więcej tutaj). Nie zabraknie także prześmiewczych produkcji o sporcie w krzywym zwierciadle, jak „Ricky Bobby - Demon prędkości” (emisja w sobotę, 26 czerwca br. o godzinie 18:50) z Willem Ferrellem w roli głównej (więcej tutaj).

Ponadto w ramach pasma „Najpierw film, potem rzeźba” w sobotę, 5 czerwca br. o godzinie 22:45 stacja pokaże film „Nazywał się Bagger Vance” (więcej tutaj), a w sobotę, 12 czerwca br. o godzinie 18:55 produkcję „Pierwsza liga II”, a o godzinie 21:00 film „Rollerball” (więcej tutaj).

„Kino wojenne”:
emisja: w poniedziałki (od 7 czerwca br.) około 21:00
W każdy poniedziałek czerwca br. TNT zaproponuje swoim widzom cykl „Kino wojenne”. Znajdą się w nim zarówno nowe produkcje, jak i klasyczne filmy z lat 60. i 80. ubiegłego wieku. Ich akcja rozgrywa się podczas jednych z największych historycznych konfliktów XX wieku: II wojny światowej i wojny w Wietnamie. 

O II wojnie światowej opowiadają „Działa Navarony” (emisja w poniedziałek, 28 czerwca br. o godzinie 21:10) i „Walkiria” (emisja w poniedziałek, 14 czerwca br. o godzinie 20:40). W obydwu obrazach bohaterowie zajmują się infiltracją wrogich wojsk nazistowskich. Żołnierze brytyjskiej armii pierwszego filmu realizują misję w Navaronie, a Claus von Stauffenberg (w tej roli Tom Cruise) z „Walkirii”, podający się za żołnierza Wermachtu, zamierza doprowadzić do zgładzenia Adolfa Hitlera. „Działa Navarony” to produkcja z 1961 roku. W ekipie filmowej znajdowały się osoby, które same uczestniczyły w wydarzeniach wojennych. Sir Anthony Quayle opiekował się bowiem partyzanckimi bojówkami w Albanii (więcej tutaj). Z kolei „Walkiria” zawdzięcza swój autentyczny wymiar miejscu akcji: po długich negocjacjach z niemieckim Ministerstwem Obrony, twórcom udało się zrealizować zdjęcia w budynku Bendlerblock, który był siedzibą Reichswehry (więcej tutaj).

„Hamburger Hill” (emisja w poniedziałek, 21 czerwca br. o godzinie 21:00) i „Ofiary wojny” (emisja w poniedziałek, 7 czerwca br. o godzinie 21:20) pokazują znoje tragicznej wojny w Wietnamie. Bitwa na Hamburger Hill skończyła się śmiercią 1000 żołnierzy. Był to jeden z najbardziej krwawych momentów konfliktu i twórcy filmu nie uciekali od realistycznych elementów. Otrzymali akceptację weteranów, którzy obejrzeli produkcję (więcej tutaj). Równie trudne wydarzenia czekały na bohatera „Ofiar wojny”, w którego wcielał się Michael J. Fox. Młody żołnierz trafia do oddziału zarządzanego przez bezwzględnego dowódcę (Sean Penn). Bohater będzie musiał rozstrzygnąć dylemat: obronić torturowaną przez oddział kobietę, czy słuchać rozkazów przełożonego (więcej tutaj). Twórcy filmu „Hamburger Hill’ chcieli osiągnąć maksymalnie realistyczny efekt. Film w założeniu ma krytykować okrutne realia wojny i ukazywać jej prawdziwą twarz. W tym celu wykorzystano autentyczne zdjęcie z bitwy na Hamburger Hill: zabandażowany żołnierz w jednej ze scen wyciąga dłoń w stronę mijających go towarzyszy.
 
Fergie Duhamel w filmie „Posejdon”, foto: Warner Brothers
Fergie Duhamel w filmie „Posejdon”, foto: Warner Brothers
Clifton MaCabe Murray, Amanda Bynes i Channing Tatum w filmie „Ona to on”, foto: Paramount Pictures
Clifton MaCabe Murray, Amanda Bynes i Channing Tatum w filmie „Ona to on”, foto: Paramount Pictures
Dolph Lundgren i Charlotte Lewis w filmie „Najemnicy”, foto: MDP Worldwide
Dolph Lundgren i Charlotte Lewis w filmie „Najemnicy”, foto: MDP Worldwide
John Travolta i Uma Thurman w filmie „Pulp Fiction”, foto: Miramax LLC.
John Travolta i Uma Thurman w filmie „Pulp Fiction”, foto: Miramax LLC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...