reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DAZN przejmuje Grupę Eleven

dodano: 2022-09-27 11:26 | aktualizacja: 2022-09-27 12:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eleven/DAZN/satkurier.pl

DAZN Grupa DAZN ogłosiła 27 września br. porozumienie w sprawie nabycia biznesu mediów sportowych Grupy Eleven. Umowa rozszerza możliwości DAZN w zakresie transmisji sportowych na żywo. Tym samym potwierdziły się informacje „Financial Times” z lipca.

Eleven/DAZN
Eleven DAZN Team Whistle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po sfinalizowaniu transakcji, DAZN stanie się nadawcą topowych lig piłkarskich w Belgii, Luksemburgu i Portugalii, gdzie obok platformy streamingowej Eleven posiada również kanały linearne. Działalność Grupy Eleven uzupełni działalność DAZN we Włoszech, krajach niemieckojęzycznych i Hiszpanii. Eleven jest również obecny na Tajwanie i innych rynkach Azji Południowo-Wschodniej, dając DAZN silniejszą pozycję w regionie, z Japonią na czele. Ta terytorialna ekspansja daje DAZN dostęp do nowych widzów.

Natomiast przejęcie Team Whistle, firmy medialnej należącej do Eleven, umożliwi DAZN dotarcie do młodszych odbiorców, dywersyfikację i rozszerzenie możliwości angażowania fanów oraz maksymalizację wartości portfela praw DAZN. Team Whistle znajduje się w pierwszej dziesiątce amerykańskich mediów sportowych na Comscore z ponad 700 mln obserwujących na swoich kanałach i rozwijającą się siecią dystrybucji, która generuje około 5 mld wyświetleń miesięcznie na platformach społecznościowych.

DAZN zintegruje się z elevensports.com, gdzie strumieniowanych na żywo każdego roku jest 40 tys. meczów. Dzięki strategicznym relacjom, Eleven odgrywa kluczową rolę w usłudze OTT FIFA+, wspierając produkcję, dostarczanie i dystrybucję meczów na żywo z ponad 90 stowarzyszeń członkowskich FIFA.

Warto zauważyć, że łącznie firmy stworzą szerokie portfolio praw do piłki nożnej kobiet, oferując m.in. Ligę Mistrzyń UEFA, Ligę F w Hiszpanii, angielską Women's Super League i Women's FA Cup oraz japońską WE League.

Transakcja miałaby przynieść wzrost przychodów Grupy DAZN o ok. 300 mln dol. rocznie. Wartość umowy nie została ujawniona, a do jej sfinalizowania potrzebne są zgody regulatorów medialnych.

Eleven Sports został założony w 2015 roku przez włoskiego przedsiębiorcę i właściciela klubu piłkarskiego Leeds United, Andreę Radrizzaniego, po sprzedaży przez niego agencji praw sportowych MP & Silva chińskiemu nabywcy za ponad 1 mld dol. Po zamknięciu transakcji, Andrea Radrizzani dołączy do zarządu DAZN jako dyrektor wykonawczy i będzie wspierać rozwój biznesu Grupy DAZN.

Grupa Eleven posiada jeden symboliczny udział w Eleven Sports Network Sp. z o.o. (0,01 proc.), a pozostałe udziały (99,99 proc.) są w posiadaniu Telewizji Polsat. Grupa nie ma zatem kontroli ani nad kanałami Eleven Sports w Polsce, ani nad lokalną platformą streamingową www.elevensports.pl, za to oferuje na naszym rynku globalną usługę streamingową elevensports.com z transmisjami na żywo z niszowych lig i sportów.

W Polsce miesięczna subskrypcja DAZN kosztuje 39,99 zł, natomiast elevensports.com oferuje w naszym kraju jedynie bezpłatne transmisje.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...