reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pora na pogodnego seniora” z Radiem Pogoda

dodano: 2022-09-28 22:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Pogoda „Pora na pogodnego seniora” Po 3 latach przerwy powracają „Warszawskie Dni Seniora”. Wśród wydarzeń tegorocznych obchodów będzie przemarsz w Warszawie z placu Defilad na plac Żelaznej Bramy, pod hasłem „Pora na pogodnego seniora”, który odbędzie się w sobotę, 1 października 2022 roku, czyli w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Józefa Fettera Pora na Seniora, a jego patronem medialnym Radio Pogoda (Agora). Wśród atrakcji przewidziana jest „Pogodna potańcówka”. Imprezę poprowadzą prezenterzy Radia Pogoda - Joanna Piłat-Kruk i Zygmunt Chajzer.

Radio Pogoda „Pora na pogodnego seniora”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 1 października br. o godzinie 12:00 imprezę na placu Defilad uroczyście otworzy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Organizatorzy „Warszawskich Dni Seniora” zaplanowali dla uczestników takie atrakcje jak m.in. jarmark, na którym swoją ofertę zaprezentują stołeczne organizacje i instytucje działające na rzecz społeczności seniorów. Oprócz tego odbędą się też korowód kreatywności i występy warszawskich formacji seniorskich, a w godzinach 15:30-17:30 - „Pogodna potańcówka” (więcej tutaj).

Imprezę poprowadzą prezenterzy Radia Pogoda - Joanna Piłat-Kruk i Zygmunt Chajzer. Stacja jest patronem medialnym wydarzenia.

Przemarsz „Pora na pogodnego seniora” będzie mieć charakter międzypokoleniowy, więc do współpracy zaproszona została młodzież z warszawskich szkół. To właśnie oni wraz z rodzicami będą wolontariuszami dbającymi o porządek i bezpieczeństwo uczestników.

Ramowy program wydarzenia: o godzinie 12:00 oficjalne otwarcie na scenie na placu Defilad -  wręczenie kluczy do wirtualnej bramy miasta przedstawicielom społeczności seniorskiej przez prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego, o godzinie 12:30 start marszu ulicą Marszałkowską na plac Żelaznej Bramy, korowód poprowadzi specjalny autobus z DJ-em Radia Pogoda, o godzinie 13:30 start imprezy na placu Żelaznej Bramy, w godzinach 12:00-17:30 kiermasz ze stoiskami organizacji i instytucji kultury prezentującymi swoje oferty dla warszawskich seniorów (Muzeum Narodowe, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, Fundacja Seniorwizacja, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, Warszawska Rada Seniorów, Fundacja Metamorfozy, Fundacja Sadeka, Uniwersytet Trzeciego Wieku Collegium Civitas i inne), w godzinach 13:30-15:30 występy na scenie formacji seniorskich, m.in.: chór Volare, Trio Międzypokoleniowe, Kabaret Pora na Kabarecik, Seniowizacja, czyli improwizacje teatralne, w godzinach 15:30-17:30 „Pogodna potańcówka”, w trakcie której zaplanowana jest nauka tańca (prowadzenie - Let’s Dance Academy Warszawa) oraz konkurs z nagrodami dla „Najlepiej tańczącej pary” i „Najlepszego tancerza solo”.

Organizatorem przemarszu „Pora na pogodnego seniora” jest Fundacja im. Józefa Fettera Pora na Seniora. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a projekt jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa. Radio Pogoda znalazło się w gronie patronów medialnych wydarzenia (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...