reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielkie kino” w październiku w Warner TV

dodano: 2022-09-29 14:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Warner TV Polska W październiku br. kanał Warner TV poleca swoim widzom w ramach pasma „Wielkie kino” takie produkcje filmowe jak „Dzień próby”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”, „Scott Pilgrim kontra świat” i „V jak Vendetta”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wielkie kino” w Warner TV:

Jak zapowiada nadawca, filmowe starcia co środę w Warner TV. Stacja zaprasza na „Wielkie kino”. W październikowej edycji cyklu „Wielkie kino” pojawią się takie gwiazdy jak Natalie Portman, Denzel Washington, Ethan Hawke, Colin Farrell, Chris Evans i inni. Plejada sław wystąpi w produkcjach o emocjonujących starciach: z narkotykową mafią, polityczną potęgą, płatnymi zabójcami i mocarnymi byłymi chłopakami wybranki. Start październikowej edycji pasma nastąpi w środę, 5 października br. o godzinie 21:00.

Październikową edycję cyklu rozpocznie „Dzień próby” (emisja w środę, 5 października br. o godzinie 21:00) w reżyserii Antoine’a Fuqua, którego specjalnością są thrillery. Do swoich filmów angażował takie gwiazdy jak Morgan Freeman czy Jake Gyllenhaal. Produkcja emitowana przez Warner TV również może pochwalić się zestawem ciekawych aktorskich nazwisk. W rolach głównych wystąpili Denzel Washington i Ethan Hawke. Aktorzy wcielają się w policjantów: pierwszy jest doświadczony i ma dobrą pozycję w pracy, chociaż jego metody rozwiązywania spraw nie zawsze są zgodne z zasadami policyjnej gry. Pod swoje skrzydła musi wziąć młodszego adepta. Wraz z rozwojem akcji staje się oczywiste, że obydwaj staną przed moralnymi dylematami.

Przestępcze zagrywki są też głównym tematem „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” (emisja w środę, 12 października br. o godzinie 21:00). Jak zapewnia nadawca, produkcja odniosła światowy sukces i cieszyła się ogromnym uznaniem krytyków oraz widzów. Wyreżyserował ją Martin McDonagh, laureat „Oscara”. Do obsady zaprosił Colina Farrella, Brendana Gleesona i Ralpha Fiennesa. Trójka bohaterów uczestniczy w emocjonującej grze w kotka i myszkę: wszyscy trzej są płatnymi zabójcami, lecz jeden jest także ich szefem. Po źle wykonanej robocie zwierzchnik zleca jednemu z nich zabójstwo drugiego. Dzieje się to w belgijskiej Brugii, gdzie dwójka partaczy liczyła na chwilę odpoczynku. Będą jednak musieli zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem.

„Scott Pilgrim kontra świat” (emisja w środę, 19 października br. o godzinie 23:00) to zupełnie inne ujęcie filmów akcji. Tytułowy Scott Pilgrim zakochuje się w nowej dziewczynie. Jest pewny, że to wybranka jego życia. Okazuje się, że droga do jej serca nie jest prosta. Niczym w komputerowej grze, aby spełnić swoje marzenie, musi po drodze pokonać różnych wrogów: a są nimi byli chłopacy wybranki. Jego sposobem na wygranie bitew z przeciwnikami są występy muzyczne. Jak zapewnia nadawca, film Edgara Wrighta to zapadające w pamięć piosenki, niebanalne charaktery głównych bohaterów, wiele zabawnych sytuacji i komiksowa estetyka.

Październikową edycję cyklu zakończy film, który pokazał, że Natalie Portman czuje się doskonale w mrocznych thrillerach o politycznych dystopiach. „V jak Vendetta” (emisja w środę, 26 października br. o godzinie 21:00) to film w reżyserii sióstr Wachowskich, twórczyń „Matrixa”, oparty na komiksie Alana Moore’a. Czerpie z historii Guy’a Fawkesa, historycznej figury buntownika Wielkiej Brytanii. W tej opowieści autorytarny rząd Anglii trzyma w garści społeczeństwo. Pojawiają się jednak buntownicy, a jeden z nich, V, słynie z noszenia maski Guy`a Fawkesa. Uwalnia z rąk agentów rządowych młodą więzioną kobietę i wspólnie rozpoczynają walkę o wolność (więcej tutaj).
 
Brendan Gleeson i Colin Farrell w filmie „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”, foto: Focus Features LLC
Brendan Gleeson i Colin Farrell w filmie „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”, foto: Focus Features LLC


„Wielkie kino” - emisja w środy około 21:00 w Warner TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...