reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hity i klasyki w październiku w Warner TV

dodano: 2022-09-18 22:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Warner TV Polska W październiku br. kanał Warner TV poleca swoim widzom w ramach pasma „Sci-fi Action” takie filmy jak „Pitch Black”, „Jupiter: Intronizacja”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Coś” i „Matrix Rewolucje”, w ramach pasma „Dobry wieczór” takie produkcje jak „Czarny rycerz”, „Zakręcony” i „Córka prezydenta”, w ramach pasma „Katastrofalne wtorki” takie filmy jak „Atak meteorytów”, „Impact Earth”, „Zapowiedź” i „Zagłada Los Angeles”, w ramach pasma „Wielkie kino” takie produkcje jak „Dzień próby”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”, „Scott Pilgrim kontra świat” i „V jak Vendetta”, a w ramach pasma „Piątki w akcji” takie filmy jak „Matrix” i „Blade: Wieczny łowca”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Sci-fi Action”:
emisja: w soboty o 21:00
W październikowej odsłonie futurystycznego pasma pojawią się różnorodne produkcje, w tym także klasyki. Stacja pokaże filmy takich reżyserów jak George Miller, siostry Wachowskie czy John Carpenter (więcej tutaj).

Pasmo rozpocznie film z gwiazdorem kina akcji, Markiem Sinclairem „Vinem Dieselem”. Jak zapewnia nadawca, jego występ gwarantuje emocjonujące doznania i trzyma widzów w napięciu przez cały seans. W „Pitch Black” (emisja w sobotę, 1 października br. o godzinie 21:00) wciela się w więźnia o imieniu Riddick. Statek, którym jest przewożony, rozbija się w nieznanym miejscu. To niezdatna do życia planeta - pustynny świat bez wody, gdzie po zmroku grasują drapieżnicy. Rozbitkowie muszą współpracować ze sobą, by przeżyć.

Z filmografii sióstr Wachowskich widzowie zobaczą tytuły „Jupiter: Intronizacja” (emisja w sobotę, 8 października br. o godzinie 21:00) i „Matrix Rewolucje” (emisja w sobotę, 29 października br. o godzinie 21:00). W pierwszej produkcji występują Mila Kunis, Channing Tatum, Sean Bean i Eddie Redmayne. Wachowskie wymyśliły opowieść o dziewczynie imieniem Jupiter, która już od maleńkości miała być przeznaczona do wielkich czynów. Mimo to w jej życiu wieje nudą, nie zna dostatku i zajmuje się sprzątaniem domów zamożnych ludzi. Wszystko ulega zmianie, gdy pojawia się wojskowy wysłannik, który chce odkryć jej potencjał i przekonać, by wykorzystała go do politycznych celów.

Druga z produkcji to zwieńczenie pierwotnej trylogii serii o wybrańcu jednostek chcących pokonać autorytarny system. W kulminacji opowieści o Matrixie agent Smith, który okazał się żądnym władzy oprogramowaniem, po raz kolejny staje oko w oko z Neo, Trinity i resztą buntowników z Syjonu. Bohaterom grozi starcie z coraz silniejszym agentem i walka z armią robotów, przybywających, by zniszczyć biblijne miasto.

W paśmie pojawi się też produkcja „Mad Max: Na drodze gniewu” (emisja w sobotę, 15 października br. o godzinie 21:00). To ostatnia dotychczas część serii „Mad Max”. Choć postać tytułowego Maxa występuje w filmie, główną bohaterką jest heroiczna Furiosa. Prowadzi ona buntowników, którzy chcą wyrwać się spod jarzma zarządzających pustynną ziemią, wprost do starcia z przeciwnikami. Chce przejąć zamieszkiwaną przez nich twierdzę, w której zgromadzili dostatek wody, cennej w piaskowej suszy. Jak zapewnia nadawca, film zasłynął robiącymi wrażenie efektami specjalnymi.

Warner TV przygotował też propozycję dla wielbicieli strasznych filmów: „Coś” (emisja w sobotę, 22 października br. o godzinie 21:00) Johna Carpentera. W tym roku produkcja obchodzi 40. urodziny, nic więc dziwnego, że ma już status kultowej. Horror pokazuje losy grupki osób, które na mroźnej Antarktydzie muszą zmierzyć się z niezidentyfikowanym stworem, a ten nie ma wobec ludzi przyjaznych zamiarów. To również jeden z popisowych tytułów filmografii odtwórcy głównej roli, Kurta Russella.

„Dobry wieczór”:
emisja: w poniedziałki około 21:00
„Czarny rycerz” (emisja w poniedziałek, 10 października br. o godzinie 20:55) - Jamal pracuje w jednym z historycznych parków rozrywki, gdzie wciela się w rycerza. Pewnego dnia w wyniku wypadku upada na głowę i traci przytomność. Po przebudzeniu odkrywa, że faktycznie trafił do średniowiecza. Chociaż jego współczesne żarty nie pasują do przeszłości, a codzienne nawyki budzą zdziwienie przodków, Jamal bierze udział w misji detronizacji złego władcy. Losy mieszkańców dawnej Anglii zależą od zabawnego przybysza z przyszłości (więcej tutaj i tutaj).

„Zakręcony” (emisja w poniedziałek, 24 października br. o godzinie 20:40) - ile jest w stanie zrobić człowiek, aby jego marzenia zostały spełnione? Elliott zgodził się zaprzedać duszę diabłu, a konkretnie diablicy. Nie ma szczęścia w miłości. Jest na tyle zdesperowany, że kiedy spotyka władczynię piekła, godzi się podpisać cyrograf na własną duszę, by zyskać możliwość spełnienia siedmiu życzeń. Jak każda umowa z diabłem, również i ta ma swoje kruczki. Szatanica jest chytra i po pozornym spełnieniu każdej zachcianki Elliotta rzuca mu kłody pod nogi (więcej tutaj).

„Córka prezydenta” (emisja w poniedziałek, 31 października br. o godzinie 20:50) - Annie ma w życiu wszystko: bogactwo, popularność, dostęp do wszystkich luksusów, jakie sobie wymarzy. Nie ma jednej rzeczy, której pożąda najbardziej: swobody. Bohaterka jest córką prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki i obowiązują ją bardzo restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Podczas wycieczki po Europie ucieka spod opieki prezydenckiej ochrony. Tak zaczyna się przygoda jej życia: uczy się samodzielności, poznaje nowe miejsca i spotyka wielką miłość (więcej tutaj).

„Katastrofalne wtorki”:
emisja: we wtorki (od 4 października br.) o 21:00
Jak zapowiada nadawca, deszcz meteorytów, asteroida nadciągająca w kierunku Ziemi, przepowiednie strasznych wydarzeń, wielkie trzęsienie ziemi - w prawdziwym życiu takie koncepty przerażają, ale na ekranie gwarantują pożądany dreszczyk emocji. Filmowe wizje kataklizmów gwarantujące zastrzyk adrenaliny będzie można zobaczyć w paśmie „Katastrofalne wtorki”.

Pasmo rozpoczną produkcje o kosmicznej zagładzie. Jedynie naukowcy mogą uratować ludzkość. „Atak meteorytów” (emisja we wtorek, 4 października br. o godzinie 21:00) rozpoczyna się sielankowo: ludzie oglądają gwiezdny deszcz meteorytów. Choć ma być to wyłącznie rozrywka, pojedyncze meteoryty zaczynają przedostawać się do atmosfery Ziemi. Tylko naukowczyni Michelle Young i pułkownik Tom Young zdają sobie sprawę ze skali zagrożenia i próbują mu zapobiec.

„Impact Earth” (emisja we wtorek, 11 października br. o godzinie 21:00) również opowiada o nadlatującej asteroidzie. Tym razem starający się powstrzymać katastrofę naukowiec, Kim Harrison, ma przed sobą podwójnie trudne zadanie. W przeszłości sądził, że nastąpi wypadek i skontaktował się z National Aeronautics and Space Administration (NASA), lecz jego przewidywania okazały się całkowicie błędne. Teraz organizacja badań nad kosmosem nie wierzy Harrisonowi, choć nadchodząca apokalipsa jest całkiem realna. Razem z rodziną i asystentką wybiera się do odległego schronu, a podróż do tamtego miejsca jest usłana przeszkodami.

Jak zapewnia nadawca, w paśmie z filmami katastroficznymi nie mogło zabraknąć produkcji z gwiazdą gatunku, Nicolasem Cagem. W produkcji „Zapowiedź” (emisja we wtorek, 18 października br. o godzinie 21:00) wciela się w profesora astrofizyki. Odkrywa on zakopane pod ziemią dziecięce rysunki. Okazuje się, że jeden z nich nie jest zwykłą ilustracją, a tytułową zapowiedzią tragicznych wydarzeń, które dosięgną ludzkość. Kartka przedstawia też daty apokalipsy. Profesor rozpoczyna wyścig z czasem o ocalenie mieszkańców Ziemi (więcej tutaj).

„Zagłada Los Angeles” (emisja we wtorek, 25 października br. o godzinie 21:00) pokazuje osobisty wymiar apokalipsy. Bohaterem jest dziennikarzJohn Benson, który otrzymuje życiową szansę napisania przełomowej historii. To nagłe trzęsienie ziemi, które z pewnością będzie chwytliwym materiałem na przyszły reportaż. Ma jednak przed sobą drugą opcję: może odrzucić zawodową obietnicę i być razem ze swoją rodziną w obliczu katastrofy. Moralny dylemat Bensona nadaje filmowi akcji jeszcze bardziej angażujący charakter.

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 21:00
W październikowym „Wielkim kinie” widzowie zobaczą między innymi Brianne Sidonie Desaulniers „Brie Larson”, Natalie Portman, Chrisa Evansa, Colina Farella, Ethana Hawke’a, Denzela Washingtona (więcej tutaj).

„Dzień próby” (emisja w środę, 5 października br. o godzinie 21:00) to historia dwóch policjantów. Jeden jest starszy i doświadczony, lubi pracować sam i nawet kiedy wykorzystuje niekonwencjonalne metody, zawsze doprowadza sprawę do zamknięcia. Pod swoje skrzydła otrzymuje drugiego policjanta, młodego i początkującego funkcjonariusza, który dopiero poznaje arkana trudnego zawodu. Razem mierzą się z narkotykowym podziemiem (więcej tutaj).

„Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” (emisja w środę, 12 października br. o godzinie 21:00) został wyreżyserowany przez Martina McDonagha, zdobywcę „Oscara”. Reżyser bazował na symbolice czyśćca. To tam po nieudanej robocie trafia dwójka płatnych zabójców, którzy spartolili poprzednie zlecenie: ich czyśćcem jest Brugia. W belgijskiej miejscowości szczególnie ten bardziej imprezowy z nich bardzo się nudzi, więc umila swój wolny czas zabawą w klubach i pubach. Pewnego dnia odkrywa, że jego kolega ma go zlikwidować na zlecenie szefa Harry’ego. Wtedy cała trójka rozpoczyna niebezpieczną grę o przetrwanie. W filmie reżysera Martina McDonagha postaci nie przebierają w słowach. Być może dlatego słowo „fuck” pada tam 126 razy, co daje 1,18 „fucków” na minutę w 107-minutowej produkcji (więcej tutaj).

„Scott Pilgrim kontra świat” (emisja w środę, 19 października br. o godzinie 23:00) powstał na bazie komiksu. Sam pomysł, przekazany studiu filmowemu przez wydawcę, zrobił wrażenie na producentach. Historia opowiada o młodym chłopaku, który zakochuje się w dziewczynie. By trafić do jej serca, musi pokonać wszystkich byłych chłopaków wybranki, niczym w komputerowej grze. Może tego dokonać wyłącznie podczas muzycznych bitew, pokazując Ramonie, że jest lepszy niż jej byli partnerzy. Jeden z pierwszych filmów Edgara Wrighta to popkulturowy skarb. Reżyser w 2004 roku dojrzał talenty wielu przyszłych gwiazd: Anny Kendrick, Aubrey Plazy czy Chrisa Evansa. Film powstał na bazie komiksu, który w tamtym czasie nie został w pełni opublikowany (więcej tutaj).

Październikowe pasmo zakończy film „V jak Vendetta” (emisja w środę, 26 października br. o godzinie 21:00), polityczny thriller z Natalie Portman w roli głównej. Obraz pokazuje brytyjskie społeczeństwo, sterowane przez autorytarny rząd. W tym świecie jest jedna zdeterminowana osoba walcząca z władzą: to Guy Fawkes w swojej legendarnej masce z brytyjskich opowieści, lecz wszyscy znają go pod pseudonimem V. Współpracować z nim będzie Eve, którą uwolnił z rąk agencji wywiadowczej. Autorkami scenariusza filmu są siostry Wachowskie. Produkcja o buncie przeciw autorytarnej władzy także powstała na bazie komiksu i została wyreżyserowana przez Jamesa McTeigue’a. Obraz nie mógłby zaistnieć, gdyby nie „Matrix”. Aktor Hugo Weaving, który m.in. tam pokazał swój talent, wcielił się w tytułowego V. Oryginalny scenariusz do filmu napisały siostry Wachowskie, a to właśnie na planie „Matrixa” poznały Weavinga (więcej tutaj).

„Piątki w akcji”:
emisja: w październiku br.
Jak zapowiada nadawca, październikowe „Piątki w akcji” skupiają się na dwóch produkcjach. To kinowe hity lat 90. ubiegłego wieku, które przenoszą widzów w świat innych wymiarów i alternatywnej historii. Dystopijne perypetie bohaterów o nadludzkich siłach są doskonałym sposobem na piątkowy eskapizm (więcej tutaj).

Pasmo rozpocznie kultowy „Matrix” (emisja w piątek, 21 października br. o godzinie 21:00). Jak zapewnia nadawca, film sióstr Wachowskich jest uosobieniem popkulturowego miszmaszu: są w nim nawiązania do słynnych filozofów, autorskie pomysły, wciągająca akcja, zachwycające efekty specjalne, które przecierały szlaki przyszłym filmom o dystopiach i protagonista, z którym może się utożsamić większość widzów. Neo (w tej roli Keanu Reeves) zostaje wybrany przez Morfeusza na posłańca. Ma on sprawić, że rządy złowieszczych maszyn zostaną obalone. Zostaje wyrwany z systemu matrixa, a organizacja buntowników, dowodzona przez Morfeusza, pokazuje mu prawdę o świecie stworzonym przez komputery. Ludzie są jedynie pionkami i źródłem energii dla sztucznej inteligencji. Wybraniec ma przed sobą misję, od której zależy życie mieszkańców całej planety (więcej tutaj).

„Blade: Wieczny łowca” (emisja w piątek, 28 października br. o godzinie 21:00) to pierwsza próba ekranizacji komiksów o tym samym tytule. Cieszyły się one popularnością wśród czytelników, dlatego oczekiwania wobec reżysera i odtwórcy głównej roli były spore. Jak zapewnia nadawca, premiera pokazała, że zarówno twórcy, jak i aktorzy podołali trudnemu zadaniu. Do dziś z postacią Blade’a utożsamiany jest aktor Weasley Snipes. Odgrywany przez niego wampir został urodzony przez ludzką kobietę, co czyni go pół człowiekiem. Jego matka zmarła przy przedwczesnym porodzie, dlatego główną misją postaci jest zemsta na innych wampirach: według niego to one ugryzły matkę i spowodowały jej śmierć. Do tego wszystkiego używa nowoczesnej technologii i porusza się w charakterystycznym skórzanym płaszczu, już z daleka zwiastującym nadejście łowcy (więcej tutaj).
 
Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Jasin Boland/Village Roadshow Films (BVI) Limited/Warner Bros.
Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Jasin Boland/Village Roadshow Films (BVI) Limited/Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...