reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 9-10/2022

dodano: 2022-10-10 12:16 | aktualizacja: 2022-10-10 12:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 9-10/2022 SAT Kurier 9-10/2022
Kanały sportowe za darmo
Jak odbierać kanały z pozycji 23,5°E?
Porażka streamingu z piłką nożną
IFA 2022 – targi elektroniki użytkowej

TESTY:
TV naziemna w ofercie Polsat Box

NOWE PRODUKTY:
Inverto IDLU-32L412-UNBRR-OPN
Nagrywarka Velocap U4k
Ferguson Regent i450s
Nowe odbiorniki Octagon
DIGITRADIO 231 OD firmy TechniSat
Radio TechniSat z funkcją BestTune

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów Polsat Box i CANAL+
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 23,5°E – 4,8°E
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 9-10/2022 - wrześniowo-październikowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

TESTY: TV naziemna w ofercie Polsat Box


Nie ma takiego rodzaju telewizji, jakiego nie oferowałby Cyfrowy Polsat. Pod marką Polsat Box szereg atrakcyjnych kanałów znajdą nie tylko zwolennicy anten satelitarnych czy osoby posiadające wyłącznie dostęp do Internetu, lecz także użytkownicy klasycznych anten do odbioru telewizji naziemnej. Ta ostania usługa jest nowością na polskim rynku, następcą TV Mobilnej. Jakie kanały znajdują się w ofercie TV naziemnej Polsat Box? Jaki dekoder jest wymagany do ich odbioru i ile kosztuje?

 

 
Kanały sportowe za darmo

Mecze piłki nożnej i inne imprezy sportowe od zawsze dostarczały wielu emocji. Dyscyplin sportowych jest tak dużo, że na świecie powstało szereg kanałów stricte sportowych, które oferują dostęp do najlepszych lig piłkarskich, meczów koszykówki, siatkówki, sportów walki i innych. Wiele z nich jest przeznaczonych dla platform satelitarnych, sieci kablowych czy IPTV. Powodem ograniczonej dystrybucji są prawa sportowe, które nadawcy wykupują zwykle dla swojego kraju. Na szczęście jest darmowa telewizja satelitarna, która daje możliwość oglądania różnych dziedzin sportu bez dodatkowych kosztów dla widza. Oto przegląd kanałów sportowych za darmo z satelity.


RAPORT: IFA 2022 – targi elektroniki użytkowej


Targi elektroniki konsumpcyjnej IFA w Berlinie były mniejsze niż przed pandemią w ostatniej edycji w 2019 roku. W roku 2022 było 1100 wystawców z 46 krajów na IFA w Messe Berlin. Przypomnijmy, że po miniedycji w 2020 roku targi IFA Berlin zostały odwołane w 2021 roku z powodu pandemii. W 2019 roku było ponad 1900 wystawców, a przybyło około 245 tys. odwiedzających. Teraz było o 800 wystawców mniej, zabrakło wielu firm z Azji, a część dużych wystawców ograniczyła koszty. Po 3-letniej przerwie wystawa IFA w Berlinie powróciła w dniach od 2 do 6 września 2022. To niewątpliwie nadal najważniejsze globalne wydarzenie dla branży elektroniki użytkowej i domowej w Europie. Przedstawiamy 10 najbardziej innowacyjnych produktów IFA 2022. 
KOMENTARZ: Porażka streamingu z piłką nożną

Od jakiegoś czasu na rynku płatnej telewizji dominować zaczęły usługi streamingowe. Linearne kanały na platformach satelitarnych i w kablówkach poszły w odstawkę, ponieważ niektóre transmisje sportowe pojawiają się wyłącznie w streamingu. Za to osoby od lat płacące miesięczny abonament platform satelitarnych dostają powtórki lub jakieś śmieciowe programy. Wygląda na to, że część operatorów platform satelitarnych tak bardzo chce dorównać różnym „netfliksom”, że sami kanibalizują własną ofertę sportową i filmową. Skutki mogą być opłakane, ponieważ część starszych widzów po latach płacenia rezygnuje, szukając oferty bezpłatnej lub niskobudżetowej, np. tylko DVB-T2, a odzyskanie takiego klienta będzie trudne.
Przewody koncentryczne CESAT


Szczegóły konstrukcyjne przewodów koncentrycznych na przykładzie kabli CESAT stanowiących nową generację przewodów koncentrycznych w ofercie polskiego producenta ZAMEL.

 
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 23,5°E?

23,5°East jest strategiczną lokalizacją orbitalną luksemburskiego operatora SES na rynkach Europy Środkowej i Beneluksu. Od kilku lat cieszy się popularnością w byłej Jugosławii dzięki operatorowi Telekom Serbia. W sumie ponad 700 kanałów telewizyjnych i radiowych nadawanych jest z Astry 23,5°E dla około 4 mln europejskich gospodarstw domowych. Warto wybrać odbiór tego satelity między innymi dlatego, że są tam dosyły polskich rozgłośni radiowych do konkretnych miast.
ZAP – zmiany na satelitach

Uwaga! Od wydania SAT Kuriera 5/6-2022 wykaz kanałów jest ograniczony do pozycji orbitalnych od 23,5°E do 4,8°E, czyli do wycinka, który cieszy się w Polsce największym zainteresowaniem. Oczywiście nadal można znaleźć wykaz kanałów na satelitach Eutelsat Hot Bird na 13°E oraz Astra na 19,2°E. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z alternatywnych sposobów sprawdzenia parametrów technicznych transmisji na satelicie. Są to strony internetowe: lyngsat.com, flysat.com oraz kingofsat.net.

Następne wydanie SAT Kurier 11-12/2022 na początku grudnia.
 

Magazyn SAT Kurier w 2022 roku obejmuje 6 wydań w cenie 109 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2022 (Polska) lub 60 euro w Europie. Możliwe jest też zamówienie prenumeraty elektronicznej w cenie 72 zł.

UWAGA! W 2022 roku cena pojedynczego wydania magazynu SAT Kurier wynosi 12 zł.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...