reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszył testowy MUX DVB-T2 MWE Networks z Katowic [akt.]

dodano: 2022-09-28 11:13 | aktualizacja: 2022-10-17 12:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

DVB-T2 telewizja antena naziemna 10 października br. w godzinach wieczornych z nadajnika zlokalizowanego w Katowicach, na wieżowcu Stalexport przy ulicy Adama Mickiewicza 29, ruszyła eksperymentalna emisja DVB-T2 z kanałami telewizyjnymi MWE Networks. W chwili obecnej widzowie będący w zasięgu mogą odbierać 6 kanałów: Power TV HD, Filmax, Xtreme TV, TVC, Nuta Gold i Junior Music. Testowa emisja DVB-T2 MWE Networks prowadzona jest na kanale 36 o częstotliwości 594 MHz. Aktualizacja 17.10.2022 r.: Filmax i TVC przeszły na emisję w HD.

MWE Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozwolenie na emisję eksperymentalną, jakie spółka MWE Broadcast uzyskała od Urzędu Komunikacji Elektronicznej, obowiązuje od 11 października br. przez okres jednego roku. Maksymalna moc ERP wynosi 0,45 kW. Emisja jest prowadzona w polaryzacji poziomej (H), z charakterystyką kierunkową.

Przypomnijmy, że MWE Networks prowadził już testy DVB-T2 z Katowic (na kanale 38 o częstotliwości 610 MHz, z RTCN Kosztowy), jednak emisja musiała zostać zakończona z uwagi na wygaśnięcie 22 maja br. pozwolenia wydanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Teraz grupa Michała Winnickiego uzyskała nowe pozwolenie i MUX testowy z Katowic można już odbierać na kanale 36 o częstotliwości 594 MHz, z kierunku wieżowiec Stalexport.

Przed procesem refarmingu w Polsce, MWE Networks posiadał pozwolenia na emisję testową DVB-T2 także w Gdańsku, Szczecinie i Warszawie. W Szczecinie nadawał na k. 39 (618 MHz) z Pazim Center, do 27 czerwca br. W Gdańsku i Warszawie grupa nie rozpoczęła emisji, choć pozwolenia obowiązywały odpowiednio do 24 kwietnia i 12 lipca br. Problemem w przypadku tych dwóch lokalizacji okazało się miejsce instalacji anten (odpowiednio Olivia Star i WTT), gdzie swoje systemy posiada już spółka BCAST.
 

- BCAST w ramach nieuczciwej konkurencji zablokował montaż naszej własnej anteny na WTT w Warszawie pod pozorem iluzorycznych zakłóceń emisji, po czym zaoferował nam korzystanie z ich anteny za bardzo wysoką kwotę. Czekamy na wykonanie mocowania anten zgodnie z projektem i kto wie, może zrobimy wszystkim psikus i ponadajemy z Varso - informował we wrześniu na forum.satkurier.pl przedstawiciel MWE Networks.

I dodał, że konkrety w postaci zamontowanych anten pod eksperymenty DVB-T2 MWE Networks ma już w Szczecinie, Amelinie i Katowicach, a Gdańsk czy Warszawa to plany na przyszłość: - Zobaczymy, nic już nie obiecujemy. - Częstochowa z nowego komina ma zostać uruchomiona w DVB-T2 od razu albo na tyle zmniejszona zostanie moc Katowic, aby nie było zakłóceń.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...