reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sekrety w listopadzie w Polsat Viasat History

dodano: 2022-10-11 21:56 | aktualizacja: 2022-10-12 12:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W listopadzie br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Tajemnice hieroglifów” (sezon 1.), „Czarne Pantery II wojny światowej”, „Sekrety dawnych budowniczych” (sezon 2.) i „Tajne akta nazistów” (sezon 1.).

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Tajemnice hieroglifów” („The Secrets of Hieroglyphics”)
emisja: od niedzieli, 6 listopada br. o 21:00

Dwieście lat temu młody francuski uczony, Jean-François Champollion, dokonał rzeczy pozornie niemożliwej: złamał kod hieroglifów, które pozostawały nieodczytane przez ponad tysiąc lat. Dzięki temu cała cywilizacja pogrzebana pod piaskami Egiptu mogła znów ożyć. W tym dwuczęściowym dokumencie widzowie spotykają się z zespołem egiptologów pracujących na południu Egiptu, w pobliżu Luksoru. Naukowców intryguje bogato zdobiony grobowiec, najbardziej monumentalny w Egipcie i większy od grobowców faraonów: miejsce pochówku kapłana o imieniu Padiamenopet. Widzowie uzyskają bezpośredni dostęp do wszystkich najnowszych odkryć tej misji archeologicznej; poznają tajemnice kapłanów, skrybów, malarzy, zdobników i budowniczych, którzy stworzyli tę niezwykłą budowlę.

„Czarne Pantery II wojny światowej” („Black Panthers of WW2”)
emisja: w sobotę, 12 listopada br. o 21:00

Film dokumentalny ukazujący historię pierwszej afroamerykańskiej jednostki pancernej walczącej podczas II wojny światowej. Był to 761 Batalion Pancerny, znany jako Czarne Pantery, który szybko udowodnił, że dobrze rozumie swoje motto „Come Out Fighting” („Stańcie do walki!”). Żołnierze ci musieli walczyć nie tylko z wrogiem na pierwszej linii frontu, ale także z dyskryminacją we własnym kraju. W Ameryce wciąż obowiązywały tak zwane „Prawa Jima Crowa", ograniczające prawa Afroamerykanów. Żołnierze 761 batalionu odpowiadali wyłącznie przed białymi generałami, a ich szkolenie wojskowe przebiegało w warunkach segregacji rasowej: często okazywało się, że niemieccy jeńcy wojenni mają większe prawa niż oni. Widzowie zobaczą rekonstrukcje, usłyszą wywiady z weteranami i ich rodzinami - i poznają niesamowitą i mało znaną historię tych odważnych ludzi.

„Sekrety dawnych budowniczych” 2 („Ancient Engineering” 2)
emisja: od wtorku, 15 listopada br. o 21:00

Inspiracją dla drugiego sezonu programu są kolejne wybitne osiągnięcia starożytnej inżynierii. Widzowie dowiedzą się w nim, jak na rozwój cywilizacji wpływały zasoby naturalne, takie jak złoto czy woda; zobaczą, w jaki sposób starożytne cywilizacje pokonywały przeszkody i wykorzystywały swoje otoczenie; przyjrzą się także historii broni i temu, jak kształtowała ona działania wojenne, jak nauczyliśmy się zatrzymywać czas, prowadzić nawigację w czasie podróży i rozwijać coraz bardziej wyrafinowane technologie. - Cofnijmy się w czasie i poznajmy historię niezwykłych budynków i konstrukcji - od pomysłowego igloo po cud rzymskiej architektury: Koloseum - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Tajne akta nazistów” (Nazi Secret Files”)
emisja: od poniedziałku, 28 listopada br. o 21:00

Potworne zbrodnie Trzeciej Rzeszy od dawna są przedmiotem badań - teraz dostęp do zamkniętych wcześniej archiwów ujawnia jeszcze mroczniejsze aspekty dążenia Niemców do władzy. - W tej serii odkrywamy tajne akta i prezentujemy najnowsze badania, które zmienią nasze spojrzenie na II wojnę światową. Przyjrzymy się zaskakującym przekonaniom i działaniom, które miały zapewnić Niemcom globalną dominację. Od mrocznej prawdy o micie aryjskim po mesjanistyczne przekonania Adolfa Hitlera i tyranię niemieckich islamistów, którzy do dziś terroryzują świat: ujawniamy nikczemne idee, które były paliwem hitlerowskiego reżimu - a które do tej pory pozostawały nieznane - zapowiada nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...