reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Oferta prepaid z satelity

dodano: 2022-11-08 15:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2022

moduł CAM prepaid Jak wiadomo, są widzowie, którzy potrzebują oglądać coś więcej niż to, co jest w bezpłatnej telewizji naziemnej czy Internecie, ale z satelity. Często są to osoby, które uczą się lub znają np. język francuski czy włoski. Są to też osoby oglądające telewizję na działce, kempingu czy zagranicznym wyjeździe albo kierowcy ciężarówek. Co można kupić w naszym kraju, aby oglądać kanały płatnej telewizji? Nie ma tego dużo, bo część operatorów nie oferuje z satelity nic w formie przedpłaconej (Polsat, Orange, Sky).

satkurier.pl
moduł CAM prepaid


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Kabelio CAM CI+

Bardzo interesujący jest bezkartowy moduł CAM CI+ szwajcarskiej platformy prepaid Kabelio (system Panaccess) z 3-miesięcznym dostępem w cenie około 530 zł. Aby kontynuować oglądanie, trzeba zapłacić za odpowiedni okres – 3, 6, 12 miesięcy – za rok trzeba zapłacić około 630 zł. Istotna jest sama oferta z angielskimi kanałami BBC One, BBC Two, ITV oraz francuskim TF1 oraz prawie wszystkimi kanałami szwajcarskimi z satelity Eutelsat Hot Bird – 13°E.

Uwaga jest taka, że teoretycznie oferta Kabelio jest przeznaczona dla widzów mieszkających w Szwajcarii, więc niby trzeba dysponować szwajcarskim adresem, ale można całkiem spokojnie poradzić sobie z tym problemem, a operator nie utrudnia dostępu. Moduł Kabelio zapewnia dostęp do oferty bardzo poszukiwanych kanałów publicznych z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E). Wszystkie te kanały można odbierać z częstotliwości 11,096 GHz, pol. H i 10,853 GHz, pol. H. Szwajcarskie prawo pozwala na retransmisję dowolnego kanału odbieranego FTA (satelitarnie lub naziemnie), stąd tak dobra oferta zagranicznych stacji.
 

PLUSY
 • Na liście prawie wszystkie szwajcarskie stacje publiczne i komercyjne
 • Wiele zagranicznych stacji, w tym wiele niedostępnych w Polsce z innych satelitów, np. BBC, ITV, TF1, Canale 5, ORF1
 • Wszystkie kanały z satelity Eutelsat Hot Bird – 13°E
 • Telewizor HD/4K z tunerem DVB-S2 i CI+ lub odbiornik satelitarny DVB-S2 z gniazdem CI/CI+

MINUSY
 • Nie jest tanio, ale naprawdę warto
 • Do aktywacji konieczny szwajcarski adres

HD+ CAM CI+

Interesujący jest prepaidowy moduł niemieckiej platformy HD+ z kartą HD+ (system Nagra MA), który jest też gotowy na dekodowanie kanałów w Ultra HD. Zwykle umożliwia oglądanie przez 6 miesięcy całej oferty niemieckiego pakietu HD+ na każdym odbiorniku HD/UHD z gniazdem CI+ lub telewizorze z tunerem DVB-S2 z gniazdem CI+. Do dyspozycji jest cały pakiet niemieckiej platformy HD+ z Astry 19,2°E z ponad 50 kanałów w HD, w tym 26 komercyjnych kanałów telewizyjnych, takich jak RTL HD, Sport1 HD, Eurosport 1 HD, Sat.1 HD, ProSieben HD, VOX HD, RTL II HD i ponad 50 kanałów HD FTA. Moduł dekoduje także 3 stacje w UHD na wyłączność, w tym kanał RTL UHD. Po zapłaceniu około 400 zł możliwe jest oglądanie przez pierwszych 6 miesięcy za darmo od momentu umieszczenia w gnieździe CI+ i kończy się automatycznie. Można przedłużyć abonament na stronie internetowej www.hd-plus.de.
 

PLUSY
 • Ogromna różnorodność niemieckich stacji z 26 prywatnymi kanałami HD i 3 kanałami UHD
 • W ofercie: RTL UHD, ProSiebenSat.1 UHD i UHD1
 • Transmisja wszystkich kanałów z satelity Astra 19,2°E
 • Pierwsze 6 miesięcy pakietu HD+ jest bezpłatne (w cenie)
 • Ciekawe kanały: RTL HD, Sport1 HD, Eurosport 1 HD

MINUSY
 • Karta i moduł HD+ oficjalnie jest przeznaczony wyłącznie do użytku w Niemczech

Tivùsat CAM CI+ 4K Black

Włoskie kanały można oglądać dzięki karcie Tivùsat tzw. Black Card z modułem CAM CI+v.1.4 z ECP w systemie Nagra MA. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu Tivùsat z satelitów Eutelsat Hot Bird – 13°E z kilkoma kanałami 4K (MyZen 4K, Museum 4K, Rai 4K, TravelXP 4K HDR) w odbiorniku HD/UHD lub telewizorze UHD z gniazdem CI. Oferta kanałów telewizyjnych to ponad 130 kanałów, w tym ponad 70 stacji w HD. Zaletą jest możliwość oglądania 5 kanałów publicznej, włoskiej telewizji Rai w HD oraz najbardziej pożądanych stacji komercyjnych: Italia 1, Rete 4, Canale 5.

Aby uruchomić moduł, należy umieścić go z kartą w gnieździe CI, wybrać kanał Rai 1 HD i odczekać do godziny. Aktywacja zwykle jest w cenie zakupu CAM-u (790 zł), ale konieczny jest adres użytkownika we Włoszech (da się to zorganizować).
 

PLUSY
 • Mocna oferta włoskich stacji telewizyjnych – publicznej Rai i komercyjnych
 • Kilka ciekawych kanałów 4K, a tym Rai 4K
 • Wszystkie kanały z anteny ustawionej na Hot Birda na 13°E
 • Jednorazowa opłata około 790 zł razem z modułem CAM CI+

MINUSY
 • Choć drogo przy zakupie modułu, to oferta ciekawa
 • CAM CI+ z ECP (czasami problem na Rai 4K)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...