reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rakieta Ariane 6 wyniesie satelity Intelsat

dodano: 2022-12-01 13:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: Arianespace

Ariane 6 Arianespace podpisała umowę z operatorem satelitarnym Intelsat na wyniesienie dwóch satelitów telekomunikacyjnych Intelsat 41 (IS-41) i Intelsat 44 (IS-44). Wyniesienie nową, ciężką rakietę nośną Ariane 6 nastąpi z europejskiego kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej w 2025 roku. Ta umowa zmienia pierwotną umowę startową i dodaje kolejnego satelitę.

Ariane 6


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa Arianespace - Intelsat zmienia przeznaczenie poprzedniej umowy o wystrzelenie, dodając jednego dodatkowego satelitę. Satelity IS-41 i IS-44 zwiększą globalną flotę satelitów Intelsatu i zasięg 5G.

Firma Thales Alenia Space ma wyprodukować satelity IS-41 i IS-44 na innowacyjnej i elastycznej linii produktów Space Inspire. Dwa satelity Intelsatu definiowane programowo, w pełni skonfigurowane na orbicie, będą razem ważyć prawie 8000 kg w momencie startu i zostaną umieszczone ciężką rakietą Ariane 64 na wymaganej geostacjonarnej orbicie transferowej.

Rakieta Ariane 6 została od początku zaprojektowana tak, aby była skalowalna i mogła integrować nowe technologie przez cały okres eksploatacji i regularnie.

- Po raz kolejny zostaliśmy zaszczyceni przez naszego wiernego, wieloletniego partnera Intelsat kolejnym znaczącym kontraktem

- powiedział Stéphane Israël, dyrektor generalny Arianespace.

- Intelsat powierza nam dwa wysoce zaawansowane ładunki do lotu na pokładzie naszej ciężkiej rakiety nowej generacji, Ariane 64. Cóż za ogromne wotum zaufania dla naszego zespołu i naszej rakiety nośnej! Ten szczególny związek sięga 40 lat wstecz i obejmuje całą linię Ariane.

- Wystrzelone z Ariane 6, te innowacyjne satelity zwiększą globalny zasięg Intelsat 5G i obszary mediów o szybką, dynamicznie alokowaną łączność w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji dla komercyjnych i rządowych klientów mobilnych, a także sieci komórkowej 

- powiedział David C. Wajsgras, dyrektor generalny Intelsat.

- Bez światowej klasy międzynarodowych partnerów z branży lotniczej, takich jak Arianespace, Intelsat nie byłby światowym liderem, jakim jest dzisiaj.


Źródło: arianespace.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...