reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

40 satelitów OneWeb na orbicie [wideo]

dodano: 2023-01-09 11:46 | aktualizacja: 2023-01-16 17:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: SpaceX/OneWeb

SpaceX Falcon 9 start 2023 Oneweb 360px Rakieta Falcon 9 udanie wyniosła kolejne 40 satelitów OneWeb dla internetowej floty LEO. Start z Cape Canaveral nastąpił 9 stycznia o godzinie 23:50 czasu lokalnego (4:50 GMT). Ten start był 2. startem realizowanym przez SpaceX dla jego rywala z satelitarnym szerokopasmowym Internetem - OneWeb i 16. startem dla floty OneWeb.

Spaceflight Now
40 Oneweb start Falcon 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rakieta Falcon 9 wystartowała z z pola  startowego SLC-40 Cape Canaveral w poniedziałek wieczorem z 40 satelitami internetowymi dla OneWeb, przybliżając sieć satelitarną do pełnej zdolności operacyjnej. Pierwszy stopień rakiety Falcon 9 udanie wylądował 8 minut później na lądowisku na Cape Canaveral.

Dołączenie kolejnych 40 satelitów dla floty satelitarnej OneWeb daje łącznie ponad 80 proc. swojej konstelacji pierwszej generacji, która zapewni globalną łączność dla partnerów. Te 40 satelitów na pokładzie rakiety Falcon 9 zwiększyło całkowitą liczbę wystrzelonych statków kosmicznych OneWeb do 544. Firma OneWeb potrzebuje 588 operacyjnych satelitów, aby ukończyć swoją sieć szerokopasmową pierwszej generacji, czyli łącznie prawie 650 satelitów.

Uruchomienie umożliwi firmie dalsze rozszerzanie usług na całym świecie w miarę rozwoju floty i poszukiwania usług dla większej liczby partnerów w Stanach Zjednoczonych, Europie Południowej, Australii i nie tylko. Rozwiązania firmy OneWeb w zakresie łączności działają już na Alasce, w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Grenlandii i w obszarze Arktyki, zapewniając łączność internetową nieobsługiwanym i niedostatecznie obsługiwanym wiejskim i odległym społecznościom oraz firmom.

OneWeb jest w trakcie fuzji z francuskim operatorem satelitów geostacjonarnych Eutelsat.

SpaceX opóźnił wystrzelenie innej rakiety Falcon 9 z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii w poniedziałek wieczorem z powodu złej pogody. Ta misja miała rozpocząć się 35 minut przed misją OneWeb z Cape Canaveral, ale została przełożona na start we wtorek 10 stycznia wieczorem.

Kolejny start rakiety Falcon Heavy z pola LC-39A z Kennedy Space Center przeniesiono na 13 stycznia.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...