reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ponad 8 000 funtów grzywny za piractwo Sky Sports

dodano: 2023-02-03 18:48
autor: HP | źródło: FACT

West Midlands FACT logo 360px.jpg W środę, 1 lutego 2023 r., Clinton Hartland z angielskiego pubu The Watering Trough w Walsall w West Midlands został uznany winnym dwóch przestępstw nieuczciwego odbioru transmisji telewizyjnej. W tym przypadku Hartland był odpowiedzialny za pokazywanie meczów piłki nożnej transmitowanych w telewizji Sky Sports, chcąc uniknąć płacenia stosownej komercyjnej opłaty abonamentowej. Sky Sports jest dostępny tylko dla licencjonowanych lokali i pubów w Wielkiej Brytanii na podstawie komercyjnej umowy z Sky Business. Clinton Hartland, wyznaczony do nadzorowania pubu The Watering Trough [z ang. podlewanie koryta], został zobowiązany do zapłaty łącznej grzywny i kosztów sądowych w wysokości 8 030,78 funtów (GBP).

Watering Trough
Watering Trough pub piractwo Sky Sports FACT 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Brytyjski organ ochrony własności intelektualnej FACT wszczął postępowanie karne w sądzie Dudley Magistrates Court przeciwko licencjobiorcy za pokazywanie Sky Sports klientom bez ważnych umów na komercyjne transmisje publiczne. Puby, które pokazują transmisje Sky bez komercyjnej umowy dotyczącej legalnych transmisji, ryzykują podobne działania, a nawet postępowanie cywilne.

- Naszym celem jest pomoc w stworzeniu skutecznego środka odstraszającego licencjobiorców, którzy próbują oszukańczo pokazywać treści Sky w swoich obiektach, a FACT będzie nadal chronić prawa własności intelektualnej swoich klientów, ścigając tych, którzy nadal łamią prawo

– potwierdził Keiron Sharp , dyrektor generalny FACT.

Sara Stewart, Commercial Compliance Lead w Sky Business, dodała:
 

- Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważna jest ochrona inwestycji naszych klientów. Firmy, które decydują się na nielegalne pokazywanie Sky Sports, mają bezpośredni wpływ na naszych legalnych klientów, którzy niesprawiedliwie tracą na rzecz tych pubów, które pokazują to nielegalnie.

- Zobowiązujemy się do ścigania nielegalnych transmisji telewizyjnych i co sezon aktywnie odwiedzamy tysiące pubów, aby monitorować nadużycia. Osoby, które naruszyły prawa autorskie Sky, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności – i mogą spotkać się z wysokimi karami, w tym z utratą osobistej licencji.

Współpraca z FACT jest kluczowym elementem zaangażowania Sky w ochronę pubów i klubów, które inwestują w legalne subskrypcje Sky Sports. Sky zobowiązuje się do odwiedzania wszystkich lokali zgłoszonych przez inne licencjonowane puby za nielegalne pokazywanie Sky.


Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...