reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dzień Kobiet na kanale CBS Europa

dodano: 2023-03-07 23:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Europa W środę, 8 marca br., w Dzień Kobiet, kanał CBS Europa poleca swoim widzom w ramach pasma „Dzień Kobiet w CBS Europa” takie produkcje filmowe jak „Nostalgia anioła”, „Sześcioro urwisów”, „Głębia oceanu”, „Małe kobietki”, „Kate i Leopold”, „Wszędobylska mamuśka”, „Zmowa pierwszych żon”, „Żony ze Stepford”, „Maria Antonina”, „Cena odwagi”, „Wychodne mamusiek”, „Najlepsi reżyserzy Hollywood” i „Bliżej gwiazd”.

CBS Europa
CBS Europa kino dobrych emocji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, z okazji Dnia Kobiet kanał CBS Europa zaprasza widzów na cały dzień pełen filmów z silnymi kobiecymi bohaterkami i gwiazdorską obsadą. W środę, 8 marca br. na ekranie widzowie zobaczą między innymi: „Małe kobietki”, czyli klasyczny melodramat o relacji czterech dorastających sióstr; komediodramat „Wszędobylska mamuśka” - opowieść o wdowie Marnie, która decyduje się na przeprowadzkę do Los Angeles, by być bliżej dorosłej córki i odnowić z nią relację; czarną komedię „Żony ze Stepford”, czyli historię idyllicznego miasteczka i mrocznej tajemnicy zbyt idealnych żon mieszkańców, oraz dramat historyczny „Maria Antonina”, opowiadający o życiu przyszłej żony Ludwika XVI, nastoletniej austriackiej księżniczki - postaci niezwykle barwnej, ale i kontrowersyjnej (więcej tutaj).

„Dzień Kobiet w CBS Europa” w CBS Europa:

„Dzień Kobiet w CBS Europa”:
emisja: w środę, 8 marca br. o 6:00
W Dzień Kobiet kanał CBS Europa poleca swoim widzom takie produkcje jak: w środę, 8 marca br. o godzinie 6:00 „Nostalgia anioła” (więcej tutaj), o godzinie 8:25 „Sześcioro urwisów” (więcej tutaj), o godzinie 10:25 „Głębia oceanu” (więcej tutaj), o godzinie 12:30 „Małe kobietki” (więcej tutaj), o godzinie 14:45 „Kate i Leopold” (więcej tutaj), o godzinie 17:00 „Wszędobylska mamuśka” (więcej tutaj), o godzinie 19:00 „Zmowa pierwszych żon” (więcej tutaj), o godzinie 21:00 „Żony ze Stepford” (więcej tutaj), o godzinie 22:50 „Maria Antonina” (więcej tutaj i tutaj), w nocy ze środy na czwartek, z 8 na 9 marca br. o godzinie 1:10 „Cena odwagi” (więcej tutaj), o godzinie 3:15 „Wychodne mamusiek” (więcej tutaj), w czwartek, 9 marca br. o godzinie 5:10 „Najlepsi reżyserzy Hollywood” (więcej tutaj) i o godzinie 5:35 „Bliżej gwiazd” (więcej tutaj).

„Głębia oceanu” („The Deep End of the Ocean”)
produkcja: Chile/Stany Zjednoczone Ameryki, 1999 rok, reżyseria: Ulu Grosbard, obsada: Michelle Pfeiffer, Treat Williams, Whoopi Goldberg, Jonathan Jackson, Cory Buck, Ryan Merriman, Michael McElroy, Alexa Vega, Michael McGrady, Brenda Strong, Tony Musante, Rose Gregorio, John Kapelos, Lucinda Jenney, John Roselius i Robert Cicchini
emisja: w środę, 8 marca br. o 10:25

Gdy znika trzylatek, wali się szczęśliwe życie rodziny Cappadora. Michelle Pfeiffer, Treat Williams i Whoopi Goldberg w opowieści o rodzinie w kryzysie. Beth i Pat Cappadora wychowują trójkę dzieci: siedmioletniego Vincenta, trzyletniego Bena i maleńką Kerry. Gdy Beth zabiera na szkolny zjazd do Chicago swoje pociechy, wydaje się, że czeka ich po prostu miły weekend. Jednak wkrótce po przybyciu do hotelu Ben znika bez śladu. W poszukiwania szybko włącza się policja, którą nadzoruje czarnoskóra detektywka Candy Bliss. Mimo błyskawicznej reakcji chłopca nie udaje się odnaleźć i pogrążona w depresji Beth wraca do męża i dwójki dzieci. Mija dziewięć lat. Rodzina przeprowadza się do Chicago, gdzie Pat zakłada nową restaurację, a Beth pracuje jako fotografka. Wszystko zmienia się, kiedy na ich progu staje 12-letni Sam, pytając, czy potrzebują pomocy w skoszeniu trawnika.

„Małe kobietki” („Little Women”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki/Kanada, 1994 rok, reżyseria: Gillian Armstrong, obsada: Winona Ryder, Gabriel Byrne, Trini Alvarado, Samantha Mathis, Kirsten Dunst, Claire Danes i Christian Bale
emisja: w środę, 8 marca br. o 12:30

Lata 60. XIX wieku. Trwa wojna secesyjna. W Orchard House w Nowej Anglii mieszka rodzina Marchów. Mąż i ojciec rodziny jest na wojnie. W domu została jego żona Margaret i czwórka córek: Meg, Jo, Beth i Amy. Siostry są ze sobą zżyte, kochające, wyczulone na swoje problemy, smutki i radości. Choć czasy są ciężkie, rodzinie udaje się przetrwać trudny okres. Każda z sióstr wydaje się różnić charakterem. Mimo nowoczesnego wychowania przez Margaret, najstarsza Meg pojmuje rodzinę jako tradycyjny system, gdzie kobieta zajmuje się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. Młodsza Jo jest typem indywidualistki, interesują ją sztuka, teatr, para się też pisaniem. Beth wyczulona jest na problemy społeczne - chce pomagać biednym i potrzebującym, lecz niebawem zapłaci za to wysoką cenę. Najmłodsza, Amy, wydaje się mocno skupiona na sobie, uważana jest przez resztę za egoistkę. Każda z nich będzie na własną rękę szukać swojego miejsca w życiu.

„Kate i Leopold” („Kate and Leopold”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2001 rok, reżyseria: James Mangold, obsada:
Margaret Mary Emily Anne Hyra „Meg Ryan”, Hugh Jackman, Liev Schreiber, Breckin Meyer, Natasha Lyonne, Bradley Whitford, Paxton Whitehead, Spalding Gray, Josh Stamberg, Matthew Sussman, Charlotte Ayanna, Philip Bosco, Andrew Jack, Stan Tracy i Kristen Schaal
emisja: w środę, 8 marca br. o 14:45

Margaret Mary Emily Anne Hyra „Meg Ryan” i Hugh Jackman w romansie pokonującym czas i przestrzeń. Lata 70. XIX wieku. Leopold, książę Albany przybywa z Anglii do Nowego Jorku do wuja, który liczy na bogaty ożenek siostrzeńca. Lecz młody Leopold bardziej niż małżeństwem interesuje się wynalazkami i nowoczesną techniką. Arystokrata-inżynier zauważa dziwnego mężczyznę, który zdaje się go śledzić i rejestruje wszystko małym aparatem. Podążając za nieznajomym, Leopold trafia na Most Brookliński, a stamtąd - przez odmęty East River - do Nowego Jorku na początku XXI wieku. Stuart, nieszczęsny podróżnik w czasie, jest przerażony zaburzeniem czasoprzestrzennego kontinuum. Zanim odeśle Leopolda z powrotem do XIX wieku, musi upłynąć tydzień, by odkryty przez niego portal ponownie się otworzył. Co gorsza, sytuacja w mieszkaniu Stuarta budzi wielkie zainteresowanie Kate - jego byłej dziewczyny mieszkającej piętro wyżej. Wkrótce drogi ambitnej pracowniczki marketingu i brytyjskiego arystokraty z przeszłości przecinają się.

„Wszędobylska mamuśka” („The Meddler”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2015 rok, reżyseria: Lorene Scafaria, obsada: Susan Sarandon, Rose Byrne, J. K. Simmons, Jerrod Carmichael, Cecily Strong, Lucy Punch, Michael McKean, Jason Ritter, Sarah Baker i Casey Wilson
emisja: w środę, 8 marca br. o 17:00

Susan Sarandon jako wdowa, która musi odnaleźć się w nowej sytuacji i na nowo zbudować relacje z córką. Świeżo upieczona wdowa Marnie Minervini nie potrafi sobie znaleźć miejsca w Nowym Jorku. I choć córka rzadko odbiera od niej telefon, Marnie podejmuje decyzję o przeprowadzce do Los Angeles, by być bliżej Lori. Nagłe pojawienie się matki nie najlepiej wpływa na młodą kobietę, która sama zmaga się z depresją i zawodem miłosnym. A Marnie potrafi być męcząca, bo choć serce ma złote, to dużo gada, chętnie udziela rad i lubi wpadać bez zapowiedzi. Mimo oporu Lori, pani Minervini zaczyna odnajdywać się w nowym miejscu, zdobywając powoli uznanie przyjaciół córki oraz pewnego emerytowanego policjanta.

„Zmowa pierwszych żon” („The First Wives Club”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1996 rok, teżyseria: Hugh Wilson, obsada: Goldie Hawn, Bette Midler, Diane Keaton, Maggie Smith, Sarah Jessica Parker, Dan Hedaya, Stockard Channing, Victor Garber, Stephen Collins, Elizabeth Berkley, Marcia Gay Harden, Bronson Pinchot, Jennifer Dundas, Eileen Heckart i Philip Bosco
emisja: w środę, 8 marca br. o 19:00

Trzy porzucone przez mężów koleżanki - Diane Keaton, Bette Midler i Goldie Hawn - pragną zemsty. Na pogrzebie Cynthii, która popełniła samobójstwo dzień po ślubie swojego byłego męża, spotykają się jej przyjaciółki z college’u. Drogi kobiet rozeszły się, każda poukładała sobie życie. Teraz stoją na rozdrożu, gdy okazuje się, że ich mężowie zostawili je dla młodszych kobiet. Annie czuje się głęboko zraniona zdradą Aarona z jej terapeutką. Brenda nie może znieść trzpiotowatej kochanki Mortona, a starzejąca się aktorka Elise z przerażeniem odkrywa, że ma zagrać matkę nowej towarzyszki Victora. Ponownie zjednoczone kobiety postanawiają założyć Klub Pierwszych Żon i zemścić się na niewiernych małżonkach.

„Żony ze Stepford” („The Stepford Wives”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2004 rok
reżyseria: Frank Oz, obsada: Nicole Kidman, Matthew Broderick, Bette Midler, Christopher Walken, Glenn Close, Roger Bart, Faith Hill, Jon Lovitz, Matt Malloy, David Marshall Grant, Kate Shindle, Lorri Bagley, Lisa Lynn Masters, Robert Stanton, Mike White i Carrie Preston
emisja: w środę, 8 marca br. o 21:00

Nicole Kidman, Bette Midler i Glenn Close w idealnym miasteczku, wśród jego idealnych mieszkańców. Młoda Joanna jest kobietą sukcesu. Gwiazda oraz najmłodsza prezeska dużej sieci telewizyjnej EBS, szczęśliwie zamężna, mama dwójki dzieci. Pewnego dnia jej świat rozsypuje się niczym domek z kart. Zostaje niespodziewanie zwolniona z pracy i okazuje się, że z jej małżeństwem także nie wszystko jest w należytym porządku. Joanna się załamuje. Rodzina postanawia przenieść się na przedmieścia, aby spróbować zacząć na nowo w zupełnie innym otoczeniu. Trafiają do idyllicznego miasteczka Stepford. Na początku wszystko wygląda znakomicie. Mieszkańcy są przyjacielscy i bardzo poukładani. Pewien wyjątek stanowi Bobbie, która snuje różne dziwne teorie na temat Stepford. Właśnie z nią zaprzyjaźnia się Joanna. Niebawem sama zaczyna zauważać niepokojące symptomy w pozornie idealnym świecie małego miasteczka.

„Maria Antonina” („Marie Antoinette”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki/Francja, 2006 rok, reżyseria: Sofia Coppola, obsada: Kirsten Dunst, Jason Schwartzman, Judy Davis, Steve Coogan, Rip Torn, Rose Byrne, Asia Argento, Molly Shannon, Shirley Henderson, Danny Huston, Marianne Faithfull, Mary Nighy, Jamie Dornan, Al Weaver, Sarah Adler i Sebastian Armesto
emisja: w środę, 8 marca br. o 22:50

Kirsten Dunst jako słynna królowa. Reżyserka Sofia Coppola nie ukrywała swoich inspiracji. Powoływała się na dzieła Stanleya Kubricka, Milosza Formana i Terrence’a Malicka, jednocześnie nasycając koleją ekranową historię Marii Antoniny autorskim spojrzeniem. 15-letnia austriacka arcyksiężniczka z rodu Habsburgów, wskutek porozumienia dyplomatycznego, zostaje wydana za mąż za następcę francuskiego tronu. Młodziutki Ludwik August nie zwraca specjalnej uwagi na świeżo poślubioną żonę. Maria Antonina musi błyskawicznie nauczyć się dworskiej etykiety, zorientować w wersalskich układach i układzikach. Jednocześnie ciąży na niej presja szybkiego wydania na świat potomka. XVIII-wieczny francuski świat władzy, polityki i zakulisowych intryg nie da Antoninie chwili wytchnienia. Będzie to zarazem czas fizycznego, jak i psychicznego dojrzewania.

„Cena odwagi” („A Mighty Heart”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki/Wielka Brytania, 2007 rok, reżyseria: Michael Winterbottom, obsada: Dan Futterman, Angelina Jolie, Will Patton, Alyy Khan, Archie Panjabi, Irrfan Khan, Adnan Siddiqui, William Hoyland, Denis OHare i Bilal Saeed
emisja: w nocy ze środy na czwartek, z 8 na 9 marca br. o 1:10

Dramatyczne poszukiwania męża porwanego przez terrorystów. I Angelina Jolie u Michaela Winterbottoma. Amerykański dziennikarz „The Wall Street Journal” Danny Pearl pracuje na Środkowym Wschodzie, pisząc o amerykańskiej wojnie z terroryzmem. Wspiera go żona, francuska dziennikarka Mariane Pearl. Na początku 2002 roku świat obiega wiadomość o porwaniu Pearla przez pakistańskich terrorystów. Publikowane są również żądania porywaczy. Obok działań służb pakistańskich i amerykańskich, ciężarna Mariane aktywnie włącza się w poszukiwania męża.
 
Nicole Kidman w filmie „Żony ze Stepford”, foto: AMC Networks International
Nicole Kidman w filmie „Żony ze Stepford”, foto: AMC Networks International
Kirsten Dunst w filmie „Maria Antonina”, foto: AMC Networks International
Kirsten Dunst w filmie „Maria Antonina”, foto: AMC Networks International
Kirsten Dunst w filmie „Maria Antonina”, foto: AMC Networks International
Kirsten Dunst w filmie „Maria Antonina”, foto: AMC Networks International
Nicole Kidman i Bette Midler w filmie „Żony ze Stepford”, foto: AMC Networks International
Nicole Kidman i Bette Midler w filmie „Żony ze Stepford”, foto: AMC Networks International
Diane Keaton, Goldie Hawn i Bette Midler w filmie „Zmowa pierwszych żon”, foto: AMC Networks International
Diane Keaton, Goldie Hawn i Bette Midler w filmie „Zmowa pierwszych żon”, foto: AMC Networks International
Susan Sarandon w filmie „Wszędobylska mamuśka”, foto: AMC Networks International
Susan Sarandon w filmie „Wszędobylska mamuśka”, foto: AMC Networks International
Margaret Mary Emily Anne Hyra „Meg Ryan” w filmie „Kate i Leopold”, foto: AMC Networks International
Margaret Mary Emily Anne Hyra „Meg Ryan” w filmie „Kate i Leopold”, foto: AMC Networks International
Angelina Jolie w filmie „Cena odwagi”, foto: AMC Networks International
Angelina Jolie w filmie „Cena odwagi”, foto: AMC Networks International
Andrea Logan White, Abbie Cobb, Trace Adkins, Sarah Drew, Patricia Heaton i Sammi Hanratty w filmie „Wychodne mamusiek”, foto: AMC Networks International
Andrea Logan White, Abbie Cobb, Trace Adkins, Sarah Drew, Patricia Heaton i Sammi Hanratty w filmie „Wychodne mamusiek”, foto: AMC Networks International


„Dzień Kobiet w CBS Europa” - emisja w środę, 8 marca 2023 roku o godz. 6:00 w CBS Europa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...