reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Styczeń” - film LTV i LMT w kinach

dodano: 2023-03-31 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Staron Film/satkurier.pl

Staron Film Latvijas Televīzija LTV Latvijas Mobilais Telefons LMT „Styczeń” Od piątku, 31 marca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-litewsko-łotewski film „Styczeń”. Producentem filmu jest Mistrus Media, koproducentami są Staron-Film i Artbox, wsparcia finansowego udzielili Latvijas Televīzija (LTV), Latvijas Mobilais Telefons (LMT), Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Nacionālais Kino centrs, Lietuvos kino centras, Latviešu Fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, The Yellow Affair i Eurimages, a dystrybutorem jest Staron Film. Występują Alise Dzene, Alise Danovska, Baiba Broka, Aleksas Kazanavičius, Juhan Ulfsak, Sandis Runge i Kārlis Arnolds Avots. Film był łotewskim kandydatem do „Oscara”.

Staron Film Latvijas Televīzija LTV Latvijas Mobilais Telefons LMT „Styczeń”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Styczeń” to osobista historia miłosna rozgrywająca się w styczniu 1991 roku, kiedy to Łotwa i inne republiki tworzące Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich odzyskiwały niepodległość. Był to miesiąc, w którym wspólna walka o wolność i związana z nią euforia wyzwalały ludzi z wewnętrznego zamknięcia, otwierały na powrót z wieloletniej emigracji wewnętrznej. Reżyser Viesturs Kairišs analizuje przeplatanie się w życiu emocji związanych z odbieraniem sztuki, miłości i wojny, przypominając jednocześnie o tym, że niebezpieczeństwa, z jakimi mierzył się świat w przeszłości są nadal aktualne.

Film zdobył nagrodę dla „Najlepszego filmu nieanglojęzycznego” na „Tribeca Film Festival 2022” oraz nagrodę za „Najlepszą reżyserię” na ubiegłorocznym „Warszawskim Festiwalu Filmowym”, a także „Grand Prix” na „Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie”. Był też łotewskim kandydatem do „Oscara” (więcej tutaj).

„Styczeń” - o filmie - scenariusz i reżyseria: Viesturs Kairišs, zdjęcia: Wojciech Staroń, montaż: Armands Začs, muzyka: Justé Janulytė, scenografia: Ieva Jurjāne, obsada: Alise Dzene, Alise Danovska, Baiba Broka, Aleksas Kazanavičius, Juhan Ulfsak, Sandis Runge i Kārlis Arnolds Avots, Korekcja barwna: Magdalena Kulak, polski pion operatorski: Kamila Serwicka, Piotr Kostarczyk, Dominik Szczerbowicz, Paweł Jóźwicki i Tomasz Pawlik, postprodukcja obrazu: Małgorzata Wójcik, Marek Dudzik i Kacper Shikieli producenci: Inese Boka-Grūbe i Gints Grūbe, koproducenci: Małgorzata Staroń i Kestutis Drazdauskas, współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej i Eurimages, koprodukcja: Staron-Film i Artbox, produkcja: Mistrus Media.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Kārlis Arnolds Avots i Alise Danovska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Styczeń”, foto: Staron Film
Kārlis Arnolds Avots i Alise Danovska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Styczeń”, foto: Staron Film


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...