reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Oscarowa niedziela” na kanale CBS Europa

dodano: 2023-03-11 10:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International/satkurier.pl

CBS Europa W niedzielę, 12 marca br. kanał CBS Europa poleca swoim widzom w ramach pasma „Oscarowa niedziela” takie produkcje filmowe jak „Najlepsi reżyserzy Hollywood”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Rozważna i romantyczna”, „Juno”, „Social Network”, „Aviator”, „Tootsie”, „Piękny umysł”, „Filadelfia” i „Świadek”. Ceremonię wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) pokażą natomiast CANAL+ Premium, CANAL+ 1 i CANAL+ Film, a o statuetkę walczy polsko-włoski film „IO”.

CBS Europa
CBS Europa kino dobrych emocji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, z okazji gali rozdania „Oscarów” (ceremonię pokażą CANAL+ Premium, CANAL+ 1 i CANAL+ Film - więcej tutaj, a o statuetkę walczy polsko-włoski film „IO” - więcej tutaj), nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences), kanał CBS Europa zaprasza na prawdziwą filmową ucztę. W niedzielę, 12 marca br. przez cały dzień widzowie będą mogli oglądać produkcje z gwiazdorską obsadą. Na ekranie widzowie zobaczą filmy nagrodzone co najmniej jedną statuetką, a wśród nich między innymi: dramat „Juno” o 16-letniej dziewczynie i jej emocjonalnej przemianie spowodowanej nieplanowaną ciążą; oparty na faktach „Aviator”, czyli opowieść o genialnym wynalazcy i milionerze Howardzie Hughesie oraz jego najbardziej niesamowitych działaniach w lotnictwie i produkcji filmowej, komedię „Tootsie” o perypetiach bezrobotnego aktora, który w akcie desperacji postanawia przebrać się za kobietę, by zdobyć pracę, oraz dramat „Piękny umysł” przedstawiający historię geniusza matematycznego chorującego na schizofrenię (więcej tutaj).

„Oscarowa niedziela” w CBS Europa:

„Oscarowa niedziela”:
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 6:00
W niedzielę, 12 marca br. kanał CBS Europa zaprasza na cały dzień z filmami wyróżnionymi co najmniej jednym „Oscarem”. Stacja pokaże takie produkcje jak: o godzinie 6:25 „Śniadanie u Tiffany’ego” („Breakfast at Tiffany’s”), o godzinie 8:35 „Rozważna i romantyczna” („Sense and Sensibility”), o godzinie 11:15 „Juno” („Juno”), o godzinie 13:10 „Social Network” („The Social Network”), o godzinie 15:25 „Aviator” („The Aviator”), o godzinie 18:45 „Tootsie” („Tootsie”), o godzinie 21:00 „Piękny umysł” („A Beautiful Mind”), o godzinie 23:35 „Filadelfia” („Philadelphia”), a w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 12 na 13 marca br. o godzinie 1:55 „Świadek” („Witness”).

„Najlepsi reżyserzy Hollywood”
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 6:00

Program „Najlepsi reżyserzy Hollywood” w ofercie stacji CBS Europa.

„Śniadanie u Tiffany'ego” („Breakfast at Tiffany's”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1961 rok, reżyseria: Blake Edwards, obsada: Audrey Hepburn, George Peppard, Patricia Neal, Mickey Rooney, Buddy Ebsen, Martin Balsam, José Luis de Vilallonga, John McGiver, Dorothy Whitney, Stanley Adams, Elvia Allman, Alan Reed, Beverly Powers, Claude Stroud i Orangey
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 6:25

Audrey Hepburn i ponadczasowa komedia romantyczna z Nowym Jorkiem w tle. Holly Golightly to mieszkanka bogatej dzielnicy Nowego Jorku. Elegancka i urocza kobieta prowadzi bardzo rozrywkowy tryb życia. Przez jej mieszkanie przewija się mnóstwo osób, a imprezy są na porządku dziennym. Holly wykorzystuje bogatych mężczyzn, żyjąc na ich koszt. Pewnego dnia sąsiadem bohaterki zostaje początkujący pisarz Paul Varjak. Po kilku dniach Paul ma dość hałasów i hucznych zabaw u sąsiadki. Spotkanie z Holly okaże się przełomowe dla obojga. Film zdobył dwa „Oscary”, w kategoriach „Najlepsza muzyka w dramacie lub komedii” i „Najlepsza piosenka”.

„Rozważna i romantyczna” („Sense and Sensibility”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki/Wielka Brytania, 1995 rok, reżyseria: Ang Lee, obsada: Kate Winslet, Emma Thompson, Hugh Grant, James Fleet, Alan Rickman, Greg Wise, Tom Wilkinson, Gemma Jones, Harriet Walter, Emilie François, Elizabeth Spriggs, Robert Hardy, Ian Brimble, Isabelle Amyes i Alexander John
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 8:35

Anglia pod koniec XVIII wieku. Umiera Henry, mąż pani Dashwood, właściciel dużego majątku ziemskiego w Norland. Kobieta zostaje sama z trzema córkami, a niebawem sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, majątek bowiem dziedziczy syn pana Dashwooda z pierwszego małżeństwa, John. Wdowa wraz z córkami musi się przeprowadzić do skromnej posiadłości Barton Cottage. Widmo zubożenia każe pani Dashwood pomyśleć o dobrym wydaniu dwóch córek za mąż. Najstarsza Elinor zdaje się zbyt ułożona i pragmatyczna, aby myśleć o zamążpójściu. Młodsza Marianne wydaje się jej przeciwieństwem, jest ekstrawertyczna i z nadzieją wyczekuje wielkiego uczucia. Ostatnia z sióstr Margaret ma dopiero 11 lat, więc jej głównym zajęciem jest na razie zabawa i dziecięce psoty. Na horyzoncie pojawią się kawalerowie: nieśmiały, wycofany Edward Ferrars, pewny siebie uroczy bawidamek John Willoughby oraz tajemniczy pułkownik Brandon. Obraz został nagrodzony „Oscarem” w kategorii „Najlepszy scenariusz adaptowany”.

„Juno” („Juno”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2007 rok, reżyseria: Jason Reitman, obsada: Elliot Page, Michael Cera, Jennifer Garner, Jason Bateman, Allison Janney, J. K. Simmons i Olivia Thirlby
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 11:15

Film z 2007 roku. Juno jest zbuntowaną 16-latką, stawiającą pierwsze kroki w dorosłym życiu. Niestety nie zawsze spontaniczność i ryzyko się opłacają. Trochę z przypadku, a trochę z ciekawości, Juno ląduje w łóżku z Paulie’em, przyjacielem z klasy. Efektem jest ciąża. Juno podejmuje natychmiastową decyzję o aborcji. Nie licząc się z uczuciami innych, udaje się do kliniki. Jednak w ostatniej chwili zmienia zdanie. Postanawia urodzić dziecko i oddać je do adopcji. Przy czym nowych rodziców wybierze sama. Film zdobył „Oscara” w kategorii „Najlepszy scenariusz oryginalny”.

„Social Network” („The Social Network”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2010 rok, reżyseria: David Fincher, obsada: Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Justin Timberlake, Armie Hammer, Max Minghella, Brenda Song, Rashida Jones, John Getz, David Selby, Denise Grayson, Douglas Urbanski, Rooney Mara i Joseph Mazzello
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 13:10

Jak powstał gigant mediów społecznościowych, czyli David Fincher o Facebooku. Zraniony przez dziewczynę student Harvardu Mark Zuckerberg hakuje uniwersytecką sieć i tworzy stronę Facemash.com, na której można oceniać zdjęcia studentek. Po czterech godzinach nielegalny portal zostaje zamknięty, zaś jego twórca staje przed komisją dyscyplinarną. Zawieszony na pół roku Mark nie cieszy się dobrą sławą, jednak jego programistyczne zdolności robią wrażenie na braciach Winklevoss oraz Divye Narendrze, którzy proponują mu współpracę przy serwisie społecznościowym dla studentów Harvardu. W tym samym czasie Mark zaczyna rozwijać swój pierwotny pomysł i z pomocą przyjaciela, Eduarda Saverina, tworzy portal The Facebook. Wkrótce facebookowy szał ogrania cały Harvad, a Zuckerberg i Saverin podbijają swoim serwisem kolejne uczelnie. Produkcja nagrodzona trzema „Oscarami” w kategoriach: „Najlepszy scenariusz adaptowany”, „Najlepsza muzyka” i „Najlepszy montaż”.

„Aviator” („The Aviator”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki/Niemcy, 2004 rok, reżyseria: Martin Scorsese, obsada: Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, John C. Reilly, Kate Beckinsale, Alec Baldwin, Alan Alda, Ian Holm, Danny Huston, Gwen Stefani, Jude Law, Willem Dafoe, Adam Scott, Matt Ross, Kevin O'Rourke, Kelli Garner i Frances Conroy
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 15:25

Leonardo DiCaprio jako Howard Hughes. To ikona Stanów Zjednoczonych Ameryki - dziedzic fortuny, nieustraszony pilot oraz wynalazca, a także biznesmen i reżyser filmowy. Jednocześnie postać naznaczona tragizmem i dręczona obsesjami. Młody Howard jest człowiekiem niezwykle bogatym. Jego ojciec dorobił się majątku na produkcji innowacyjnych wierteł do wydobywania ropy. Syn kontynuuje dzieło i pomnaża fortunę. Ma wręcz obsesję na punkcie latania oraz samolotów, wykazując się niezwykłą smykałką do projektowania. Howarda widzowie poznają, gdy stara się nakręcić swój wymarzony film o podniebnej wojnie samolotowej. Ogromne przedsięwzięcie napotyka na trudności, które wydłużają premierę w nieskończoność. Sam Howard musi się zajmować również swoimi biznesami - prywatnymi liniami lotniczymi czy projektowaniem innowacyjnych rozwiązań dla samolotów. Nie stroni też od bujnego życia towarzyskiego. „Aviator” zdobył pięć „Oscarów”, w tym nagrodę dla „Najlepszej aktorki drugoplanowej”, którą otrzymała Cate Blanchett.

„Tootsie” („Tootsie”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1982 rok, reżyseria: Sydney Pollack, obsada: Dustin Hoffman, Jessica Lange, Teri Garr, Dabney Coleman, Charles Durning, Bill Murray, Sydney Pollack, Geena Davis i George Gaynes
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 18:45

„Go, Tootsie, Go”, czyli Dustin Hoffman w jednej ze swych chyba najsłynniejszych ról. Michael Dorsey żyje dla aktorstwa, niestety wciąż nie może żyć z aktorstwa. Kiedy jego przyjaciółka Sandy nie dostaje roli w szpitalnej operze mydlanej, bezrobotny aktor wpada na pomysł, by przebrać się za kobietę i wziąć udział w przesłuchaniu. Jako aktorka charakterystyczna Dorothy Michaels robi furorę i, ku zaskoczeniu swojego agenta, zostaje obsadzony w serialu. Wkrótce kreowana przez niego postać niepokornej Emily Kimberly staje się ogólnokrajową sensacją, a Dorothy - ulubienicą publiczności. Jednak sprawy komplikują się, gdy Michael zakochuje się w koleżance z planu, Julie Nichols. Jessica Lang za rolę Julie Nichols została nagrodzona „Oscarem”.

„Piękny umysł” („A Beautiful Mind”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 2001 rok, reżyseria: Ron Howard, obsada: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly, Christopher Plummer, Paul Bettany, Adam Goldberg, Josh Lucas, Anthony Rapp, Jason Gray-Stanford i Judd Hirsch
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 21:00

Portret genialnego matematyka, czyli Russell Crowe w oscarowym filmie Rona Howarda. Uniwersytet Princeton, 1947 rok. Studia na prestiżowej uczelni rozpoczyna zamknięty w sobie John Nash. Młody matematyk ma problem z zaadaptowaniem się w nowym środowisku, lecz jego wysiłki i tak skierowane są na stworzenie własnej teorii. Gdy jego praca dotycząca teorii gier okazuje się rewelacją, przed Nashem otwiera się kariera akademicka. Jako wykładowca MIT poznaje uroczą studentkę fizyki Alicię, a nudę nauczania przerywa pojawienie się tajemniczego Parchera, który proponuje Nashowi pracę dla rządu. Choć życie prywatne i zawodowe Johna wydaje się poukładane, on sam zaczyna coraz bardziej pogrążać się w paranoi. Film otrzymał cztery „Oscary”, w tym nagrody za „Najlepszy film” i „Najlepszą reżyserię”.

„Filadelfia” („Philadelphia”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1993 rok, reżyseria: Jonathan Demme, obsada: Tom Hanks, Denzel Washington, Jason Robards, Mary Steenburgen, Antonio Banderas, Joanne Woodward, Robert W. Castle, Ann Dowd, Adam LeFevre i John Bedford Lloyd
emisja: w niedzielę, 12 marca br. o 23:35

Tom Hanks i historia walki o godność w oscarowym filmie Jonathana Demme’a. Andrew Beckett to wschodząca gwiazda palestry i prawnik w jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii w Filadelfii. Andy właśnie pracuje nad swoją największą sprawą, lecz jego stan zdrowia ulega gwałtownemu pogorszeniu. Diagnoza to AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome, zespół nabytego niedoboru odporności). Wkrótce Andy zostaje zwolniony z pracy pod zarzutem zaniedbania. Jednak mężczyzna wie, że prawdziwym powodem jest jego choroba. Postanawia pozwać pracodawcę, zaś jedynym prawnikiem, który zgadza się mu pomóc, jest czarnoskóry adwokat Joe Miller. Film otrzymał dwa „Oscary”, w tym statuetkę dla Toma Hanksa za rolę Andy’ego.

„Świadek” („Witness”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1985 rok, reżyseria: Peter Weir, obsada: Harrison Ford, Kelly McGillis, Lukas Haas, Jan Rubeš, Josef Sommer, Alexander Godunov, Danny Glover, Brent Jennings, Patti LuPone, Angus MacInnes, Viggo Mortensen i Frederick Rolf
emisja: w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 12 na 13 marca br. o 1:55

Świadek, chroniący go policjant i konserwatywna społeczność, czyli Harrison Ford u amiszów. Amiszka Rachel Lapp wraz ze swoim kilkuletnim synkiem Samuelem udaje się w podróż do Baltimore. W dworcowej toalecie chłopiec staje się świadkiem brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest policjant, a jedyną osobą, która może zidentyfikować sprawcę - Samuel. Szybko wychodzi na jaw, że zabójca jest wysoko postawionym policjantem. Prowadzący śledztwo John Book postanawia chronić swojego świadka. Razem z Rachel i Samuelem jedzie do ich wioski w Pensylwanii. Na miejscu detektyw musi odnaleźć się w hołdującej tradycyjnym wartościom społeczności. Film zdobył dwa „Oscary w kategoriach „Najlepszy scenariusz oryginalny” oraz „Najlepszy montaż”.
 
Emma Thompson w filmie „Rozważna i romantyczna”, foto: AMC Networks International
Emma Thompson w filmie „Rozważna i romantyczna”, foto: AMC Networks International
Kate Winslet w filmie „Rozważna i romantyczna”, foto: AMC Networks International
Kate Winslet w filmie „Rozważna i romantyczna”, foto: AMC Networks International
Dustin Hoffman i Geena Davis w filmie „Tootsie”, foto: AMC Networks International
Dustin Hoffman i Geena Davis w filmie „Tootsie”, foto: AMC Networks International
Harrison Ford w filmie „Świadek”, foto: AMC Networks International
Harrison Ford w filmie „Świadek”, foto: AMC Networks International


„Oscarowa niedziela” - emisja w niedzielę, 12 marca 2023 roku o godz. 6:00 w CBS Europa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...