reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 3-4/2023

dodano: 2023-04-24 15:33 | aktualizacja: 2023-04-25 16:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3-4/2023 okładka SAT Kurier 3-4/2023 - tylko wersja elektroniczna
Nowe satelity Eutelsat Hot Bird na 13°E - mapa zasięgu tylko u nas
10 zasad idealnej NTC
Podróże z anteną – Pafos na Cyprze
Jak bezpłatnie oglądać piłkę nożną z satelity?

TESTY:
Nowości w dekoderach Polsat Box 4K

NOWE PRODUKTY:
Odbiornik Telestar TELETWIN HD
Homatics Dongle G 4K i Box R Lite 4K
Konwerter Unicable LNB Diavolo
Filtr LTE/5G Televes 47-694 MHz, DC Pass
Odbiorniki Apebox CI i S2X 4K
Modulator Labgear EM1001
Antena naziemna TT W21 Gold
Wzmacniacz Johansson 6714 Lite
Antena Optica w wersji „kompaktowej”
Antena UNI Line Stub Log-Periodica

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów Polsat Box i CANAL+
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz FTA z 19,2°E
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 3-4/2023 - marcowo-kwietniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej
Grafika na okładce: ©Toys Films/Eutelsat

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

TESTY: Nowości w dekoderach Polsat Box 4K


W wyniku przeprowadzonej w pierwszym kwartale roku aktualizacji oprogramowania dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite abonenci usług telewizyjnych największej grupy medialnej w Polsce mogą teraz korzystać z całkiem nowych funkcji. Wśród nowości znalazły się: aplikacja Disney+, nowe menu główne oraz wyszukiwarka głosowa. Pozwalają one na jeszcze wygodniejsze korzystanie z telewizji, serwisów streamingowych i biblioteki VOD. Publikujemy przewodnik po obsłudze dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite z uwzględnieniem najnowszej wersji oprogramowania 1.8.36.

 

 
PORADNIK: Jak bezpłatnie oglądać piłkę nożną z satelity?

Ciągle mamy pytania do redakcji: Jak oglądać mecze piłkarskie najlepszych lig za darmo (i nie tylko) z satelity? Jak znaleźć odpowiednie kanały? Na jakich częstotliwościach i satelitach nadają? Czy są kodowane i jak je odkodować? Jaka instalacja antenowa jest potrzebna (odbiornik, antena satelitarna)? Tych pytań jest dużo, więc spróbujemy pokazać, jak korzystać z przekazów FTA. Uprzedzamy jednak, że nie jest łatwo. Nie będziemy pisać, jak korzystać z nielegalnych możliwości, tzw. linijek – piractwo nas nie interesuje.

PORADNIK: 10 zasad idealnej NTC


Brakuje niektórych kanałów telewizji naziemnej? Obraz sporadycznie „skacze” lub pikselizuje? Nie wiesz, czy czasem nie pojawiły się nowe kanały DVB-T2/HEVC? Oto 10 zasad, których należy przestrzegać, aby miło i przyjemnie oglądać wszystkie cyfrowe kanały naziemne, nawet jeśli antena jest już stara, a nie zamierzamy jej wymieniać. 
Nowe satelity Eutelsat Hot Bird na 13°E

Już wkrótce rozpocznie się proces przenoszenia kanałów i usług z dotychczasowych satelitów Eutelsat Hot Bird 13B, 13C i 13E na nowe jednostki Hot Bird 13F i 13G. Będzie to dotyczyło między innymi platform Polsat Box i CANAL+ oraz grupy TVN Warner Bros. Discovery. Co się zmieni, jeśli chodzi o zasięg? Czy będzie można używać anten o mniejszej średnicy? Kiedy dokładnie nastąpi migracja? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieliła nam Daphné Joseph-Gabriel, Corporate Communications Officer w firmie Eutelsat.
Jako pierwsi w Polsce publikujemy MAPKĘ POKRYCIA dla nowych satelitów.


Przedstawiamy platformy: Antik Sat


Antik Sat to nowoczesna platforma satelitarna DTH, świadczona przez operatora Antik Telekom, którego siedziba mieści się w Koszycach na Słowacji. Usługa ma kilka zalet, jak dekoder hybrydowy, stosunkowo tanie pakiety telewizyjne, dostęp do ciekawych stacji z Czech i Słowacji, a także możliwość odbioru na zasadzie prepaid (bez umowy). Ponadto zapewnia wsparcie dla kanałów Ultra HD (4K). Usługa DTH stanowi uzupełnienie oferowanych przez koszyckiego operatora usług Internetu, IPTV i VoIP poprzez światłowód i infrastrukturę bezprzewodową. Oferta programowa jest dystrybuowana z satelity Eutelsat 16A (16°E).

 
Podróże z anteną – Pafos na Cyprze

Miasto Pafos, liczące ponad 35 tys. mieszkańców, położone jest w południowo-zachodniej części Cypru. To stolica dystryktu o tej samej nazwie i jedno z najważniejszych miast wyspy. Zasłynęło m.in. jako ośrodek kultu greckiej bogini Afrodyty. Prawdziwymi skarbami Pafos są odkryte podczas wykopalisk mozaiki podłogowe sprzed kilkunastu stuleci oraz tak zwane Grobowce Królewskie – nekropolia dostojników z czasów hellenistycznych i rzymskich. Charakterystycznym zabytkiem Pafos jest też niewielki zamek stojący na portowym wybrzeżu.

ZAP – zmiany na satelitach
 

Uwaga! Numer 3-4/2023 jest dostępny wyłącznie w formie elektronicznej (PDF) - do kupienia na stronie internetowej hollex.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...