reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak DDoS na ePUAP

dodano: 2023-06-13 11:17 | aktualizacja: 2023-06-13 16:53
autor: HP | źródło: minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

EPUAP logo 360px - Trwa kolejny atak hakerski na ePUAP [platformę służącą obywatelom do załatwiania spraw urzędowych online - przyp. red.]. Usługi są dostępne, ale mogą wystąpić utrudnienia - tak na Twitterze przekazał minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

gov.pl/satkurier.pl
EpUAP DDos atak cyberatak hakerski 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cieszyński podał na Twitterze, że na ePUAP prowadzony jest atak DDoS (ang. distributed denial of service - rozproszona blokada usług). DDoS to atak hakerski, który poprzez nadmierne obciążenie witryny internetowej powoduje jej zablokowanie.
 
Od rana trwa też atak na stronę home.pl - jednego z największych dostawców usług internetowych w Polsce. Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński zapewnił na Twitterze, że atak na ePUAP i utrudnienia z dostępem do usług w home.pl nie są ze sobą powiązane.

Oświadczenie biura prasowego home.pl:

W dniu 13 czerwca z powodu niezależnych od home.pl problemów technicznych zewnętrznego dostawcy naszych kluczowych usług infrastrukturalnych i sieciowych część usług Klientów przestała działać. Skala dzisiejszej awarii była rozległa, a problemy z niedostępnością dotknęły wielu operatorów usług internetowych w Polsce.

Pomimo że część usług może jeszcze nie być w pełni dostępna, to zapewniamy, że bezpieczeństwo danych jest dla nas priorytetem. Obecnie intensywnie pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem dostępu do każdej z usług.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...