reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AI będzie komentować ME głosem lekkoatletki

dodano: 2023-06-14 00:06 | aktualizacja: 2023-06-14 14:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EBU/satkurier.pl

sztuczna inteligencja AI neuroprocesor 360px.jpg Eurovision Sport i stowarzyszenie European Athletics wykorzystają technologię sztucznej inteligencji (AI) podczas transmisji Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023, które odbędą się 20-25 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. AI będzie czytać głosem brytyjskiej lekkoatletki Hannah England materiały zamieszczane na European Athletics Live Blog. Nie będzie to zatem komentarz generowany przez sztuczną inteligencję, jak sugerują niektóre media, a głos generowany przez AI, podczas gdy czytane treści będą tworzone przez redaktorów Live Blog.

sztuczna inteligencja AI


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Live Blog jest dodatkiem do relacji z Mistrzostw Europy w lekkoatletyce od czasu imprezy w Monachium w 2022 roku, a podczas Silesia 2023 będzie dostępny również w formie dźwiękowej dzięki inicjatywie Eurovision Sport, w ramach 24-godzinnej transmisji audio na kanale European Athletics na YouTubie.

Ten projekt daje szansę zbadania, w jaki sposób technologie zamiany tekstu na mowę i klonowania głosu mogą umożliwić European Athletics wykorzystanie bogatej bazy treści na wielu platformach.
 

- Jestem podekscytowana współpracą z European Athletics i EBU w celu zbadania wykorzystania sztucznej inteligencji, aby zapewnić naszym fanom jeszcze więcej treści, jednym głosem. Zawsze szukamy innowacji w lekkiej atletyce i wierzę, że użycie mojego sklonowanego głosu może poprawić wrażenia fanów, dając im kolejną zachętę do śledzenia naszego sportu - powiedziała Hannah England.

Nieco niepokoić może fakt, że znana postać udziela zgody na klonowanie jej głosu do czytania treści, które tak naprawdę nie są jej słowami. Z drugiej strony można to potraktować jako rolę lektora. Z tym, że lektor jest świadomy tego, co czyta.

Ta innowacja w zakresie dźwięku ma pozwolić Eurovision Sport i European Athletics przetestować najnowszą technologię sztucznej inteligencji i zademonstrować, w jaki sposób można ją skutecznie wykorzystać w nadzorowanych ramach, aby dać ludziom większy wybór w śledzeniu ich ulubionego sportu.
 

- Wszyscy są podekscytowani możliwościami oferowanymi przez AI w zakresie rozszerzania dostępu do naszych treści. Wierzymy, że dobrze dopasowane strategie sztucznej inteligencji mogą pomóc zarówno nadawcom publicznym, jak i naszym partnerskim federacjom sportowym łączyć się z szerszą publicznością i będziemy uważnie przyglądać się wynikom tego eksperymentu - powiedział Andreas Aristodemou, szef ds. sportów letnich w Eurovision Sport.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...