reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał Molang na YouTubie ma 4 mln wyświetleń w 2 tygodnie [wideo]

dodano: 2023-06-28 19:47
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: www.animationmagazine.net

Molang youtube.com/@molangchannel Millimages, jedno z najstarszych niezależnych studiów animacji w Europie, uruchomiło na YouTubie kanał prowadzony przez popularną dziecięcą postać - Molanga. Innowacyjna koncepcja polega na tym, że króliczek i jego pomocnik Piu Piu wchodzą w interakcję ze swoimi fanami, jakby sami byli youtuberami.

youtube.com/@molangchannel
Molang youtube.com/@molangchannel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomiony w czerwcu br. kanał Molang na YouTubie zgromadził już ponad 50 tys. subskrybentów i 4 mln wyświetleń w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Filmik, na którym Molang gra w Poppy Playtime ma 2,2 mln wyświetleń. Nowe materiały mają być publikowane co piątek, z planowanymi 26 odcinkami w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Filmy są produkowane przez studio Millimages w Paryżu z 16-osobowym zespołem kreatywnym.
 

- Przez ostatnie trzy lata obserwowaliśmy wzrost naszej bazy subskrybentów - ponad 1,2 mln w ciągu zaledwie jednego roku - dzięki skupieniu naszej strategii treści na sieciach społecznościowych skierowanych do młodych millenialsów i pokolenia Z, którzy stanowią 78 proc. odbiorców Molang - wyjaśnił Kévin Maintrot, szef strategii treści cyfrowych w Millimages.

Opierając się na ilustracjach koreańskiej artystki Hye Ji Yoon i uniwersum Molang stworzonym przez francuską pisarkę Marie Caroline Villand, Millimages rozpoczęło produkcję serialu telewizyjnego Molang w 2015 roku. Ma on obecnie ponad 312 odcinków i został sprzedany w 195 krajach. Sukces telewizyjny szybko rozszerzył się na cyfrowy, ewoluując w markę lifestylową.
 

Źródło: animationmagazine.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...