reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat 10B na pozycji docelowej 10°E

dodano: 2023-07-17 10:28
autor: RO | źródło: parabola.cz

10 East 10E Eutelsat 10B satelita 360px.jpg Nowy satelita telekomunikacyjny Eutelsat 10B francuskiej firmy Eutelsat jest już na swojej docelowej pozycji orbitalnej 10°E, gdzie zastąpi starszą jednostkę Eutelsat 10A. Do przejęcia obowiązków może dojść już wkrótce - według ostatnich informacji 18-20 lipca 2023 roku.

Eutelsat
Eutelsat 10B satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podmiana satelity zaowocuje dodatkową pojemnością dla rosnącego zapotrzebowania na łączność mobilną. Wymagania te spełnią dwa nowe wielowiązkowe ładunki HTS w paśmie Ku.

Przeznaczeniem Eutelsat 10B jest przesył dużych ilości danych w korytarzu północnoatlantyckim, Europie, basenie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie. Satelita zaoferuje przepustowość dla najbardziej ruchliwych stref ruchu lotniczego i morskiego. Dodatkowa pojemność zostanie wykorzystana do pokrycia Oceanu Atlantyckiego, Afryki i Oceanu Indyjskiego.

Eutelsat 10B został wystrzelony 23 listopada 2022 roku przez rakietę nośną Falcon 9 z Cape Canaveral na Florydzie (USA).
To w pełni elektryczny satelita na platformie Spacebus NEO. Wyposażony w potężny Digital Transparent Processor piątej generacji, oferujący elastyczność w przydzielaniu przepustowości i optymalne wykorzystanie pasma.

Wciąż nie jest potwierdzona oficjalna data oddania Eutelsat 10B do użytku komercyjnego. Operator nie komentuje nowego satelity, ani też nie udostępnia wiązek pokrycia.

Z informacji podanych przez EUMETSAT - organizację specjalizującą się w europejskich satelitarnych systemach obserwacji meteorologicznych, satelita Eutelsat 10B może zacząć przejmować transmisje Eutelsata 10A w dniach 18-20 lipca 2023 roku.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...